Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

VIP

Faqja 4 e 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Fri Oct 09, 2009 7:51 am

BEYONCE SI WONDER WOMANKėngėtarja Beyonce ka sfiduar tashmė disa herė vetėn nė film si aktore, dhe nėse i besojmė lajmeve tė fundit nga shtypi amerikan, Beyonce ka shprehur dėshirė pėr rolin e Wonder Woman. Beyonce veēse ėshtė nė negociata me DC Comics si dhe me Warner Bros. Filmi do tė duhej t’i filloj xhirimet nė mesin e vitit tė ardhshėm, kurse Beyonce e ka pėrfshirė vetėn nė luftė pasi qė ka konkurrencė tė fortė pėr rolin e Wonder Woman dhe ato janė Jessica Biel, Jennifer Love Hewitt dhe Vanessa Hudgens. "Ky rol do tė ishte pėr mua njė veprim mjaft i guximshėm, sepse Wonder Woman e zezė do tė kishte dhėnė mesazh tė fortė. Gjithashtu, roli nė fjalė pėr mua do tė ishte njė ėndėrr e realizuar", ka thėnė Beyonce.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:12 am

ALBUMI I DR DRE, AS KĖTĖ VIT


Dr. Dre ka bėrė tė ditur se pėrsėri e ka shtyer lansimin e albumit tė shumėpritur “Detox”. Sipas kėsaj informate, tė paktėn bėhet e ditur se albumi nuk do tė jetė nė treg para vitit tė ri, ndėrsa Dre, kėtė e ka arsyetuar me mungesė tė motivimit. Pėr agjensinė e lajmeve ABC, Dr. Dre ka thėnė se shpreson qė albumi tė pėrfundojė sė inēizuari, deri nė fund tė kėtij viti. Sė pari, albumi ėshtė dashur tė lansohet nė vitin 2004, ndėrsa tani pritet qė kur tė dalė, tė ketė mysafirė si Eminem dhe 50 Cent. Albumi u fundit i Dr. Dre i titulluar “2001” ishte lansuar nė vitin 1999.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:12 am

TERMINATOR 50 CENT

50 Cent ka prezantuar dizajnin e albumit tė tij mė tė ri 'Before I Self Destruct'. Inspirimi pėr foto ka qenė aktori I njohur Arnold Schwarzenegger nė rolin e tij nė filmin e njohur 'Terminator'. “Kjo foto paraqet mė sė miri atė ēfarė ky album pėrmban”, ka thėnė 50 Cent. Bėhet fjalė pėr albumin i cili disa herė ėshtė anuluar deri mė tani, por tani mė nė fund do tė lansohet mė 16 nėntor. Si producent dhe bashkėpunėtor nė kėtė album, paraqitėn Dr Dre dhe Eminem
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:13 am

TEEN YLLI EDHE NE UK

Albumin e saj mė tė ri, Miley Cyrus do ta lansoj nė Britani tė Madhe. TV ylli dhe teen kėngėtarja amerikane, Miley Cyrus 16 vjeēare, veēse ėshtė ngjitur nė top listat amerikane me albumin e saj tė fundit 'Time Of Our Lives', i cili mė 9 nėntor do tė lansohet zyrtarisht edhe nė UK. Albumit do t’i paraprijė single 'Party In The USA', i cili veēse gjendet nė pozitėn numėr 2 tė top listes amerikane. Albumi 'Time Of Our Lives' nė Amerikė ka dal nė shitje nė muajin gusht, kurse pėr tregun britanik do tė pėrfshihet edhe bashkėpunimi i saj me bendin Jonas Brothers nė kėngėn 'Before The Storm' si dhe hit single 'The Climb'.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:14 am

DIDO ‘ELEKTRIKE’Dido ka filluar punen rreth albumit mė tė ri, nė tė cilin do tė rikthehet me stilin e saj elektrik. Kėngėtarja britanike ėshtė nė studio duke shkruar kėngėt e reja, dhe nė kėtė punė po i ndihmon edhe vėllai i saj Rollo, anėtari i bendit Faithless. Albumin e saj tė fundit 'Safe Trip Home', Dido e kishte lansuar nė vitin 2008. Ky album nuk kishte shenuar suksese tė mėdha, pėr kėtė arsyeje Dido ka vendosur t’i rikthehet stilit tė saj – elektronik! Albumi pritet tė lansohet nė fillim tė vitit tė ardhshėm
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:15 am

YAUCH PO SHEROHET!

Adam Yauch, njėri nga tre anėtarė tė grupit Beastie Boys, u tha adhuruesve se ndihet mirė dhe shpreson qė e ka mundur kancerin tė cilin mjekėt ia kishin diagnostifikuar nė korrik. "Ndjehem i shėndoshė, i fortė dhe shpresoj se e kam mundur kėtė sėmundje, por sigurisht koha do ta vėrtetoj kėtė. Jam duke konsumuar barnat tibetiane dhe me rekomandim tė mjekėve tibetian, po ushqehem me ushqimin vegjetarianė”, ka shtuar ai. Adam po ashtu ka thėnė se ende nuk dihet kur do tė del albumi mė i ri nė shitje. Publikimi i albumit "Hot Sauce Committee Part 1" ishte i paraparė tė lansohet mė datėn 15 shtator, por u shty kur Adam gjatė kėsaj vere kishte kuptuar pėr sėmundjen.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:19 am

JAY-Z ‘SHITET’ SHPEJT!

Biletat pėr koncertin tė cilin hip-hop kėngėtari amerikan Jay-Z do ta mbaj nė nėntor nė Londėr, janė shitur tė premten nė mėngjes pėr 15 sekonda, lajmėron Live Nation. Jay-Z do tė performoj live nė Alexandra Palace tė Londrės mė 4 nėntor. Siē publikon revista NME, edhe biletat pėr koncertin qė do ta mbaj Jay-Z nė Roundhouse, po ashtu janė shitur shumė shpejt. Albumi mė ri nga Jay-Z, "The Blueprint 3", nė treg ėshtė paraqitur muajin e kaluar.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:20 am

LUCY LIU NE ‘NOMADS’Aktorja e njohur amerikane, Lucy Liu luan nė filmin meksikan "Nomads”, regjisor i sė cilit ėshtė Ricardo Benet. Realizimi i cili do tė xhirohet nė gjuhen angleze, flet pėr njė regjisore tė filmave dokumentarė (Lucy Liu) e cili ėshtė duke pėrgatitur njė film rreth vetėvrasjeve nė Metro. Xhirimet e filmit "Nomads" po bėhen nė New York dhe nė Meksikė. Filmi artistik i pare nga Benet, "News form Afar" ėshtė shpėrbly nė festivalet nė Biarritz dhe Mar del Plata.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:21 am

ZAC-PER HERE TE PARE I PELQEN VETJA?!Aktori amerikan Zac Efron, ka thėnė se filmi i tij "Me and Orson Wells" nė 2008 I ka pėlqyer mė shumė se filmat e mėparshėm nė tė cilat ka aktruar ai, boton U.S. Weekly. "Kjo ėshtė hera e parė qė unė e shikova ndonjė film ku aktroj unė. Dhe nė fund mendova 'OK! Asnjėherė nuk e kam shikuar orėn,' tha 21-vjeēar Efron. "Me and Orson Wells" do tė arrijė nė kinematė amerikane, nė fund tė nėntorit.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:23 am

GUY ENDE E DASHURON MADONNENNjė vit pasi qė Madonna e kishte quajtur ‘emociolanisht i reatarduar”, regjisori Guy Ritchie ish bashkėshorti i kėngėtares, ka deklaruar se ende e dashuron atė por edhe qė edhe ajo vet ėshtė shumė e ‘retarduar’. Rithcie (44 vjeē), nė intervisten pėr revistėn "Eskvajer", po ashtu ka thėnė se Madonna me pėrkushtim tė madhė punon pėr karrieren e saj. "Po, duhet t’ju them se une ende e dua, sigurisht. Por mė besoni, edhe ajo ėshtė e retarduar”, ka theksuar ai. Nė tetor tė vitit tė kaluar, gjatė njė koncerti nė Boston, Madonna i ėshtė drejtuar publikut me kėto fjalė: “Kjo kėngė ėshtė pėr tė gjithė ata qė janė emocionalisht tė retarduar. Ndoshta keni njohur dikend tė tillė nė jetė?! Unė sigurisht qė po.” Cifti ėshtė divorcuar pas tetė vite martese.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:24 am

‘FAME’ ME I SHIKUAR NE UK!Remake i musical-it "Fame" nga viti 1980, ėshtė filmi mė i shikuar gjatė vikendit tė kaluar nė kinematė britanike, lajmėron Guardian. Nė vendin e dytė ėshtė filmi "The Invention of Lying" nė regji tė Ricky Gervais i cili e luan rolin kryesor, pėrderisa pozita e tretė i ka takuar filmit "Toy story" nė formatin 3D. Film i animuar "Cloudy with a chance of meatballs" gjendet nė vendin e katėrt kurse top 5-in e mbyll filmi "Surrogates" me Bruce Willis nė roli kryesor.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:25 am

‘DAFT PUNK’ NE FILMDance bendi francez, "Daft Punk" do tė paraqitet nė filmin fantastikė-shkencor "Tron Legacy", ka deklaruar aktorja e cila luan nė kėtė film. Bendi "Daft Punk", i pėrbėrė nga dy muzikant francez, ka kompozuar muzikėn pėr "Tron Legacy", film ky nė tė cilin aktrojnė Olivia Wild, Michael Sheen dhe Jeff Bridges. Filmi i prodhuar nga studio Disney, nė kinematė amerikane do tė arrijė nė dhjetor tė vitit 2010.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:26 am

ALICIA KEYS THEMELON 1 KOMPANI

Kėngėtarja Alicia Keys ka themelu njė kompani qė do tė menaxhojė projektet e saj, kryesisht ato qė nuk janė nė fushėn e muzikes. Projekti I pare I kompanisė AK Worldwide ėshtė njė linjė e bizhuterisė e punuar me dorė ‘Barbers daughters’ me mesazhe shprese tė gravuara. "Kur i lexoni meshazhet, me tė ai depėrton nė ju”, tha fituesja e 12 ēmimeve Grammy. Alicia Keys (28 vjeēare) do tė krijoj edhe njė faqe tė re Iamasuperwoman.com, tė dedikuar grave tė suksesshme dhe dhe punės sė tyre.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:26 am

HAJDI PREJ TASH DO TĖ KETĖ MBIEMRIN SAMUEL

Supermodelja, Hajdi Klum,ka bėrė kėrkesė qė tė ndėrroj mbiemrin e saj nė atė tė burrit tė saj. Ajo ėshtė martuar mė kėngėtarin, emir i plotė i tė cilit ėshtė, Sil Henri Olusegun Olumide Adeola Samuel. Klum po pret fėmijėn e saj tė katėrt me Samuel-in. Ndėrkohė qė, me Sil-in ka edhe dy djem tė tjerė,Henrin ( 3 vjeē)dhe John-in ( 2 vjeē). Gjatė lidhjes sė saj me biznesmenin Italian, Flavij Brijator, ajo kishte lindur edhe njė vajzė, Helen-en
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:28 am

KEANE ME NJĖ PROJEKT TĖ RI

Keane do tė lansojnė njė version tė zgjeruar tė albumit debutues. Edicioni special, Hopes And Fears’, do tė dalė nė treg mė 30 nėntor dhe do tė pėrfshijė track-at origjinalė tė bendit si dhe material shtesė. Nė kėtė projekt do tė pėrfshihen edhe kėngėt e prezantuara nė ‘Island Records’ , si dhe version ‘Fierce Panda’ i kėngės: ‘Everybody’s Changing’. Nė kėtė lansim ka kontribuar edhe Steve Lamacq. Materiali pėrfshinė kėto kėngė:
'Snow Under' (B-side)
'We Might As Well Be Strangers' (DJ Shadow remix)
'Into The Light' (unreleased demo)
'Call Me What You Like' (demo Zoomorphic single 1)
'Closer Now' (Zoomorphic single 1)
'Rubbernecking' (Zoomorphic single 1)
'Wolf At The Door' (Zoomorphic single 2)
'She Has No Time' (Zoomorphic single 2)
'Call em What you Like' (Zoomorphic single 2)
'Everybody's Changing' (Fierce Panda single)
'The Way You Want It' (Fierce Panda single)
'This Is The Last Time' (demo Fierce Panda single 2)
'Bedshaped' (demo Fierce Panda single 2)
'Allemande' (Fierce Panda single 3)
'Somewhere Only We Know' (live)
'We Might As Well Be Strangers' (live)
'This Is The Last Time' (live)
'Everybody's Changing' (live)
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:33 am

PAOLO NUTINI I ZHGĖNJYER...Paolo Nutini ka kritikuar kompaninė e incizimeve, Atlantic, pėr promovimin jo tė mirė tė turneut tė tij nė Amerikė. Ai ka pranuar se ishte zhgėnjyer me kompaninė, duke shtuar: ‘Turneu nuk ishte aq masiv. Mė mire tė kesh mė shumė paraqitje dhe tė shpresosh se njerėzit do tė fillojnė tķ tregojnė njėri-tjetrit pėr koncerte’. Nutini, i cili nė qershor zuri vendin e parė me albumin e tretė: ‘Sunny Side Up’, mė 2 nėntor do tė lansojė singlin e ri: ‘Pencil Full Of Lead’.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:34 am

LEONA LEWIS SHKĖLQEN ME PAMJEN E REKėngėtarja Leona Lewis e cila u zbulua nė emisionin X-Factor ka filluar sesionin e fotografive pėr t’promovuar albumin e saj mė tė ri. Janė publikuar vetėm disa foto ku Leona nuk duket si asnjėherė mė pare ajo duket mahnitėse nga bukuria e saj. Albumin e saj mė tė ri Leona e ka titulluar Echo, ndėrsa data e lansimit nė treg do t’jet 17 Nėntor. 24 vjeēarja Lewis nė kėtė album nė njė duet ka ftuar edhe aktorėn, njiherit dhe kėngėtarėn Scarlett Johansson
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:34 am

ATIE HOLMES NĖ BALLINĖN E REVISTĖS ‘ELLE’Revista Elle ka zgjedhur pėr ballinėn e kėtij muaji aktorėn Hollywoodiane Katie Holmes. Ajo si zakonisht edhe nė kėto foto tė publikuara nga kjo revistė duket pėr mrekulli sikurse edhe vajza e saj ku shihet nė brendėsi tė kėtij numri tė revistės Elle. Nė kėtė revistė flitet shumė edhe pėr mardhėniet e shkėlqyeshme me bashkėshortin e saj njiherit dhe kolegun e saj aktorin Tom Cruse.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:36 am

JENNIFER HUDSON, PUBLIKON FOTOT E PARA TĖ DJALITKėngėtarja Jennifer Hudson ka publikuar fotot e para tė djalit tė saj tė lindur para 3 muajve, mirpo nė foto nuk shihet askund i fejuari i saj David Otunga edhe pse kanė njė mardhėnie tė shkėlqyeshme bashkė me tė. Ajo djalin e saj tė lindur mė datėn 10 Gusht e ka pėrshkruar si bebė qė ha mė sė shumti dhe nuk di kur ėshtė mjaft. Sipas revistės People ku edhe ka publikuar fotot e foshnjės, Jennifer Hudson thot se kėtė vit dhe deri mė tani kjo foshnje ėshtė gjėja mė mrekulluese qė i ka ndoshur nė jetėn e saj. Hudson djalin e saj e ka emruar David Daniel Otunga Jr dhe ky ėshtė fėmija i saj i parė.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:36 am

JENIFFER LOPEZ NGA J-LO NĖ LOLA


Sipas revistės People, kėngėtarja Latino-Amerikane, Jeniffer Lopez pas lansimit tė parfumit tė saj mė tė ri me emrin ‘My Glow by Jeniffer Lopez’, ajo sot na vjen edhe me njė risi tjetėr. Sipas revistės People Jeniffer Lopez mė nuk dėshiron qė nė skenė tė njihet me emrin e saj tė vėrtet e as me J-Lo, mirpo tani ajo dėshiron qė tė njihet me emrin Lola. Pėrveq kėtij pseudonimi tė ri sigurisht nuk do t’ndalen as risit tjera pasi qė ajo ka paralajmėruar edhe njė projekt muzikor nė bashkėpunim me kėngėtarin Pitbull, duet qė do t’titullohet ‘Fresh Out The Owen’
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 10, 2009 8:38 am

I FTOHET JETA MICKEY ROURKE-UT

Mickey Rourke ka hapur zemrėn dhe ka filluar tė rrėfehet para fansave tė tij.Ai ka pohuar se para disa kohe ishte nė prag tė vetėvrasjes sikur tė mos kishte pasur ndihmėn dhe pėrkrahjen e priftėrinjėve tė kishės katolike. Ndryshe, Rourke para pak kohe ka fituar luftėn e gjatė disa vjeēare me alkoolin dhe drogėn. Ja rrėfimi i Rourke: “Kishte kohė qė se kisha vizituar priftin, ndėrkohė qė mė dukej gjIthqka e zezė.Kisha humbur energjinė dhe arsyen e jetės, nuk kisha as edhe njė motiv pėr jetėn. Asgjė nuk mė dukej interesante kėshtu qė, po mendoja se gjithēka ka marrė fund, prandaj edhe desha qė ti jap fund jetės sime. Kisha dalur nė rrugė dhe po kaloj afėr kishės, kisha kohė tė gjatė qė nuk kisha vizituar priftin e as qė kisha qenė nė afėrsi tė kishės. Hyra. Fillova tė rrėfehem ndėrkohė qė, prifti mė dha arsyet e jetės. Kjo mė bėri qė tė vazhdoj jetėn . Dhe ja sot jamė gjallė nė mesin tuaj”.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sat Oct 10, 2009 10:21 am

Robbie Williams do te martohet se shpejtiRobbie Williams po planifikon te martohet me te dashuren e tij Ayda Field dhe te krijoje me te nje familje.
Kengetari 35-vjecar ka deklaruar per “The Sun” se mendonte se do te mbetej pergjithnje beqar pasi nuk mund te qendronte besnik me te njejten femer, por duket se tani ka ndryshuar mendim dhe kerkon te lidhet me aktoren 30-vjecare.

“Ayda dhe une jemi shume te dashuruar”, eshte shprehur Williams.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sat Oct 10, 2009 10:22 am

“This is it”, te henen kenga e pareDuke filluar qe nga dita e hene te gjithe fansat e Majkell Xhekson mund te degjojne kengen e pare te albumit “This is it”.
Kenga mund te shkarkohet ne adresen zyrtare te “Mbretit te Popit”.

Singeli i nxjerre pa pagese ne uebsajt eshte shkeputur nga dokumentari mbi jeten e Xheksonit qe do dale ne kinema me 28 tetor ne SHBA.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sat Oct 10, 2009 10:24 am

Huejda El Sajed, 17 vjet besnike e imazhitHuejda El Sajed vazhdon te jete besnike e imazhit te saj. Ashtu si 17 vjet me pare ne kur filloi karrieren televizive ne spektaklin “12 vallezime pa nje te shtune” ajo vazhdon te jete harmonike dhe e sigurt ne ate qe deshiron.
Arjan Konomi dhe Huejda jane miq prej vitesh dhe sapo ajo kthehet nga Franca eshte nje prej njerezve te pare qe takon. “Ajo perdor gjithmone autoironine. U njohem per here te pare kur kemi qene ne Fier per Miss Albania. Aty jemi takuar para dhe pas spektaklit”, shprehet Arjani.

Aktualisht Huejda vazhdon te jete ne proces me romanin e trete pas “Ngjyra e lekures time” dhe “Maska e zemres”. Tashme ajo i ka kaluar te 30-at, por pa plane precize per krijimin e familjes apo ndryshimin e statusit. “Eshte thjeshtesia qe ajo ka. Nje person me nje karriere kaq te gjate eshte personi me i thjeshte ne bote qe kam njohur per komunikimin”, shprehet Konomi.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Oct 21, 2009 12:32 pm

Chris Brown i kthehet koncerteve


Po perpiqet per te rregulluar imazhin e vet ne syte e admiruesve Chris Brown, i cili ka lajmeruar kthimin ne skene pas gjyqit per dhunen e ushtruar ndaj te dashures se tij te atehershme, Rihanna.

Reperi amerikan nuk del per publikun qe prej shkurtit kur dhe u arrestua per sulmet ndaj kengetares.

Nje pjese e fitimeve te koncerteve do te shkojne per bamiresi ne favor te nje organizate qe merret me personat e dhunuar ne familje.

Ndalesa e pare e turneut eshte ne Houston me 14 nentor.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Oct 21, 2009 12:33 pm

Rihanna rikthehet me "Russian Roulette"


Rihanna i jep fund shterpesise artistike pas problemeve me ish te dashurin Chris Brown, duke publikuar klipin me te fundit te titulluar "Russian Roulette".
Videoja eshte xhiruar nga Anthony Mandler dhe do dale ne transmetim keto dite. Kjo kenge paraprin publikimin e albumit "Rated R" qe pritet te hidhet ne treg ne daten 23 nentor.

Russian Roulette eshte shkruar dhe kompozuar nga Ne-Yo, bashkepunimi me te cilin ka nisur qe ne vitin 2006 me hitet “Unfaithful”, “Hate That I Love You”, "Good Girl Gone Bad" dhe “Take A Bow”. Ne albumin e ri marrin pjese edhe The-Dream and Tricky Stewart, Chase & Status, Stargate e Justin Timberlake.

"Rated R" vjen pas sukeseit te "Good Girl Gone Bad" ne vitin 2007 qe mban edhe kengen “Umbrella” ne duet me Jay-Z. Rihanna eshte fituese e 36 disqeve platini ne 20 vende te ndryshme.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Oct 21, 2009 12:34 pm

U2, koncert live ne You Tube


Koncerti i grupit britanik U2 ne Kaliforni, diten e diel do te transmetohet live ne web site-n e njohur te videove You Tube.
Lajmin e ka bere te ditur vete grupi i njohur. Menaxheri Paul McGuinness ka deklaruar se meqenese ngjarja do te filmohet, do te ishte mundesia e persosur per ta shtrire koncertin pertej stadiumit.

Fansa nga 16 vende te botes, perfshire ata nga Mbreteria e Bashkuar, SHBA, Australia dhe India do te kene mundesi ta ndjekin shfaqjen ne oren 03:30.

Ky do te jete koncerti i parafundit i bandes muzikore per kete vit. You Tube ka njoftuar se do te vendose reklama ne faqen e saj.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Oct 21, 2009 12:35 pm

Beyonce anulon koncertin ne Malajzi


Beyonce ka anuluar nje koncert qe duhet te mbahej me 25 tetor ne Malajzi.
Sipas ABC dhe site-ve te tjera nderkombetare, artistja ka vendosur qe te mos performoje me ne Kuala Lumpur, pas protestave te Partise Islamike Pan Malajziane.

Partia me e madhe opozitare ne vend, e ka gjykuar spektaklin e Beyonce, ne kundershtim me moralin dhe ka kerkuar bllokimin e koncertit, pasi ky lloj show promovon "performanca perendimore seksi".

Ashtu sikurse edhe ne 2007, ylli i muzikes ka vendosur te anuloje koncertin, pavaresisht iniciatives se saj personale per te dhene show ne Kuala Lumpur me veshje me serioze se zakonisht per te respektuar traditat e vendit.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Oct 21, 2009 12:36 pm

Robbie Williams, ne skene pas 3 vitesh mungeseRikthim i lavdishem per Robbie Williams ne skenat muzikore. Kengetari britanik ka kenduar live ne Roundhouse te Londres ku zhvilloi koncertin e tij te pare te vertete pas tre viteve mungese, ne pranine e rreth 3 mije fansave qe e kane duartrokitur gjate.
“Faleminderit. Jam pak nervoz por mbeshtetja juaj me dha siguri te madhe”, u shpreh ish pjesetari i Take That para te pranishmeve ne vendin e tij te lindjes. Ne kete koncert Williams kendoi disa kenge te reja por nuk la pa performuar as hite qe e kane bere te famshem si solist.

Koncerti eshte transmetuar direkt nga 250 kinema ne mbare Europen. "Reality Killed the Video Star" eshte albumi i ri i Robbie Williams qe pritet te dale ne Europe ne fillim te nentorit.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Oct 21, 2009 12:37 pm

Scott kerkon Jolie per filmin mbi Gucci-nRidley Scott eshte duke biseduar me Angelina Jolie per rolin e Patrizia Reggiani-t, e denuar per vrasjen e ish-bashkeshortit te saj Gucci-t dhe denuar me 29 vjet burg.

Prej kohesh Scott po pergatit nje film dramatik per shkelqimin dhe renien e dinastise se njohur te krijuesve te modes.

“Fox 2000”, qe po planifikon fillimin e xhirimeve ne 2010-en, duhet te rindertoje ne detaj nga nje skenograf, panoramen e nje familjeje te viteve 70 dhe 80.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi