Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

VIP

Faqja 2 e 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Sep 28, 2009 7:49 am

MADONNA BARAZOHET ME ELVIS PRESLEY-n?!

Madonna ka arritur rekordet e thyera nga Elvis Presley, nė top-listėn e Britanisė sė Madhe. Me hyrjen e albumit, ‘Celebration’, nė vendin e parė tė top-listės britanike tė albumeve mė tė shitura kėtė javė, Madonna ka fituar vendin e parė me album, pėr tė 11-n herė me radhė. Pėrkrah Madonna-s, tani janė vetėm ‘The Beatles’, tė cilėt kanė pushtuar majėn e top-listės sė albumeve, 15 herė.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Sep 28, 2009 7:51 am

HAJDE U2 HAJDE... !!!

U2 kanė bėrė tė ditura datat pėr turneun e tyre nėpėr Evropė. Pjesa e dytė e turneut, ‘360’, vazhdon gjatė verės sė v. 2010, prapė nė stadiumet evropiane. U2, deri mė tani, kanė konfirmuar mbajtjen e 12 koncerteve, pėrfshirė kėtu qytetet: Frankfurt, Athinė, Munih, Paris dhe Vjenė. Pa e zgjatur mė tepėr, ja datat:
Gusht 2010
Frankfurt, Commerzbank Arena - 10
Hannover, Stadium - 12
Horsens, Casa Arena - 15
Helsinki, Olympic Stadium - 20
Moscow, Luzhniki - 25
Vienna, Ernst Happel Stadium - 30
Shtator 2010
Athens, Olympic Stadium - 3
Istanbul, Ataturk Olympic Stadium - 6
Munich, Olympic Stadium - 15
Paris, Stade De France - 18
Seville, Olympic Stadium - 29
Tetor 2010:
Coimbra, Stadium – 2.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Sep 28, 2009 7:52 am

CATHERINE ZETA JONES & MICHAEL DOUGLAS

Para tri ditėsh, bashkė kanė festuar ditėlindjet e tyre. Michael-i mbushi 65 vjet, derisa Catherine vetėm 40 vjet. Dukeshin shumė tė lumtur! Pėrndryshe, sa i pėrket jetės profesionale, tė dy do tė mund t’i shohim nė projekte tė reja. Michael incizon vazhdimin e filmit kult: ‘Wallstreet’, derisa bashkėshorten e tij tė bukur, do tė mund ta shohim nė tri projekte tė mėdha. Njė ndėr projektet mė tė rėndėsishme, pa dyshim, ėshtė filmi pėr artistin spanjoll, Salvador Dali, ku Catherine luan rolin e gruas sė tij, Gala. Rolin e Dali-t do ta luajė Antonio Banderas. Presim..
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Sep 28, 2009 7:54 am

THE FUTUREHEAD, ME ALBUM TĖ RI PĖR KRISHTĖLINDJE

Grupi The Futurehead, ka konfirmuar se do tė rikthehen nė skenė shumė shpejtė me albumin e tyre mė tė ri, tė cilin kitaristi i grupit, Ross Millard e pėrshkruan si shumė tė komplikuar . Millard pėr BBC ka pohuar : “ I kemi dhėnė edhe dorėn e fundit albumit tė ri. Jam shumė i kėnaqur me punėn qė kemi bėrė nė kėtė album. Shpresj tė na shpėrblehet krejt koha qė kemi kaluar duke punuar nė kėtė album. Ndryshe nga albumi i kaluar nė kėtė album kėngėt janė mė tė komplikuara mirėpo, janė mė tė ėmbla "- pėrfundon Millard, i cili nuk pėrmend datėn se kur pritet tė lansohet albumi i ri. Mirėpo, ka pohuar se kjo do tė ndodhė para Krishtėlindjeve
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Sep 28, 2009 7:56 am

BRITNEY ME REKORD TĖ RI

Kėngėtarja e famshme amerikane, Britney Spears po vazhdon tė thyej rekorde! Ajo tani mban njė rekord tė ri nė Librin e Guinness-it pėr Rekordet Botėrore. Rekordi i ri e vlerėson atė si artisten mė tė re femėr, e cila nga gjashtė albumet e saj, me pesė ėshtė kualifikuar numėr njė nė toplistat botėrore.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:11 am

BARBARA STREISAND ENDE LUAN ME KUKULLA


Artistja e madhe Amerikane Barbara Streisand thot se ende ka kohė qė tė luaj me kukullat e saja tė cilat I ka hobi dhe I adhuron shumė. Ndoshta kjo mani e imja pėr kukulla mė ka ardhur nė kėtė moshė pasi qė nė kohėn e fėmijėrisė sime nuk ka pasur kaq shumė lloje tė kukullave dhe pėr mua kukull ka qenė njė shishe t’cilėn e improvizoja sikur njė kukull”, ėshtė shprehur artistja Barbara. Kėngėtarja Streisand ka treguar pėr fėmijėrinė tė cilėn e ka shijuar me skamje dhe varfėri. Edhe pse pas vetės e ka njė karrierė tė pasur si Barabara edhe pse ėshtė njė ndėr kėngėtaret mė tė famshme nė SHBA dhe aktore njėkohėsisht ajo ende jeton me frikė qė nuk do tė mund tė sigurojė para pėr pushim apo pėr shtėpi tė bukur, kėto janė manitė qė mė kanė mbetur nga fėmijėria ime e varfėr ka thėnė Barbara.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:16 am

MARIAH CAREY: “KĖNGĖT NUK JANĖ PĖR EMINEM-in”Edhe pėrkundėr njoftimeve pėr njė luftė tė mundshme verbale midis Mariah Carey-t dhe Eminem-it, Mariah insiston se albumi i saj nuk ėshtė pėrplot kėngė qė ‘marrin nė nishan’ Eminem-in. Nė njė intervistė tė dhėnė pėr njė radio nė Los Angelos, ajo ka thėnė: “Para 8 vjetėsh, ndoshta e kam njohur atė person, deri diku, nė mėnyrė platonike. Ata ende shfrytėzojnė emrin tim nė kėngėt e tyre - pėr tė rritur/fuqizuar karrierėn e tyre – ēka mendoj se nuk po ia dalin. Ėshtė vetėm obsesion”, ka thėnė Mariah. Ajo i fton tė gjitha mediat qė mos t’i interpretojnė shumė kėngėt e saj tė reja – sepse, siē thotė ajo, ‘nuk janė tė gjitha pėr Eminem-in’. “Nėse e shkruaj njė kėngė me titullin: ‘Why Are You So Upset With Me’ dhe njerėzit, nė kėtė kėngė, e shohin atė person - atėherė ky nuk ėshtė problemi im’, ka shtuar Care
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:20 am

KANYE WEST DO TĖ SHĖROHET... !!!


Problematiku, Kanye West, do t’i nėnshtrohet shėrimit nga alkoolizmi - menjėherė pas turneut (ku do tė paraqitet bashkė me Lady GaGa), bėjnė tė ditur mediat amerikane. Pėr incidentin e ndodhur nė ‘MTV VMA’, ai ishte kritikuar mjaft shumė. Bile, edhe nga presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, i cili e kishte quajtur ‘gomar’. Para kėtij incidenti, West bashkė me Amber Rose, nė tepihun e kuq, kishin pirė nga shishja e konjakut ‘Henesi’. Vitin e kaluar, fituesi i 12 ‘Grammy-ve’, disa herė, kishte pasur edhe konfrontime fizike me paparacėt.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:21 am

NELLY FURTADO & FAMA

Nuk ėshtė lehtė tė popullarizohesh shumė herėt – p.sh. nė moshėn 22-vjeēare. Bėhet fjalė pėr kėngėtaren, Nelly Furtado. Nė njė intervistė pėr ‘Daily Mail’, ajo ka zbuluar se nuk ka mundur t’i pėrballojė famės sė madhe dhe se kishte pėrjetuar edhe ‘thyerje nervash’. “Ēdo gjė erdhi shumė shpejt dhe ēdo gjė ishte e tepėrt”, ka thėnė Furtado. Nelly, gjithashtu, ka zbuluar se nė fillim tė karrierės, kishte marrė ofertė tė fotografohej pėr ‘Playboy-in’. Iu ishin ofruar 1 milion $ - por ajo kishte refuzuar. “Ishin tė gatshėm tė ma ofrojnė kėtė shumė. Por, nuk kam dashur qė nė CV-nė time tė regjistrohej njė gjė e tillė (sė paku jo nė moshėn 22-vjeēare). Nėse do tė mė pyesnin prapė, nė moshėn 40-vjeēare, sigurisht se do tė thoja po”, ka thėnė Nelly.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:27 am

JESSICA ALBA NĖ PJESĖN E TRETĖ TĖ “MEET THE FOCKERS”


Pjesės sė tretė tė filmit Fockers do ti bashkohet edhe aktorja e mirėnjohur Jessica Alba. Sėrisht nė role kryesore do tė jenė aktorėt Ben Stiller, Teri Polo, Robert De Niro, Blythe Danner dhe Owen Wilson.
Nė pjesėn e parė tė filmit “Meet the Fockers” , Foker ka njohur familjėn e tij tė ardhshme konzervative. Nė pjesėn e dytė, babai I nusės, njė ish agjent sekret, pati mundėsin tė njohė prindėrit e Fokerit, njė ēift Hipi.
Ndėrsa nė pjesėn e trėt tė filmit do tė njihemi me gjeneratėn e re tė Fokerėve, fėmijet e Gaylord dhe tė dashurės sėtij Pamela’s, ku me siguri se do tė kėnaqemi duke qeshur mu sikurse edhe me dy pjesėt e para tė kėtij filmi.
Ende nuk ėshtė bėrė e ditur se cilin rol do ta ketė aktorja Jessica Alba.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:41 am

HOWARD JONES LANSON ALBUMIN E RI

I shkruar dhe inēizuar gjatė dy viteve tė kaluara, albumi “Ordinary Heroes” i Howard Jones konsiderohet si mė i miri i njėezet viteve tė kaluara. Pėr ta lansuar albumin, kėnga “Love Never Wasted” do tė jetė nė dispozicion pėr shkarkim falas nga web faqja e Jones-it www.howardjones.com, mirėpo edhe nga faqe tjera, duke pėrfshirė kėtu edhe peer-2-peer. Albumi kremton heroizmin e njerėzve nė jetėn e pėrditshme, duke shtuar njė kuartet harkor nė secilėn kėngė. Singli i parė do tė jetė “Soon You’ll Go”, e cila cilėsohet si mė ritmikja qė Jones ka inēizuar ndonjėherė.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:43 am

WEEZER BASHKĖPUNON ME LIL WAYNE


Anėtari i grupit Weezer, Rivers Cuomo, ka bėrė tė ditur se Lil Wayne, ėshtė mysafiri i albumit tė tij tė radhės 'Raditude'. Kėngėtari dhe kitaristi, Rivers Cuomo, ka pohuar pėr MTV News se: ” Lil Wayne ėshtė reperi i cili i jep edhe kuptim e edhe shpirt kėngės, kjo ėshtė arsyeja se pse ai ėshtė ftuar tė bashkėpunoj me mua”. Cuomo pohon po ashtu se ishte idea e tij qė albumi i radhės tė jetė diēka krejt ndryshe nga albumi “The Red Album”, i lansuar nė vitin 2008.” Ėshtė koha qė tė bėjmė diēka ndryshe sepse ėshtė viti 2009 e po vjen edhe viti 2010” – ka pohuar ai, duke shtuar se ka ftuar kolegun e tij Jermaine Dupri, i cili edhe ka shkruar kėngėn 'Can't Stop Partying'. Albumi 'Raditude' planifikohet qė tė lansohet nė UK mė 26 tetor.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:44 am

MARTOHET CLAIRE DANES


Aktorja amerikane Claire Danes dhe aktori britanik Hugh Dancy janė martuar nė Francė, disa javė mė parė, boton revista People. Ēifti i cili ėshtė takuar gjatė xhirimit tė filmit "Evening from Newport", ne muajin shkurt ėshtė fejuar. Claire Danes (30 vjeē) ka luajtur nė filmin "The Flock", "Stardust", "Shopgirl", "It’s all about Love" dhe "Romeo and Juliet", kurse Dansy (34 vjeē) njihet me rolin e rij nė filmin "Black Hawk Down".
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Wed Sep 30, 2009 6:49 am

AC/DC ANULON 6 KONCERTE


AC/DC ka anuluar 6 koncerte tė parapara tė mbahėn nė kuadėr tė turneut tė tyre amerikan. Arsyeja e anulimit ėshtė mjekimi i frontmanit tė bendit Brian Johnson, tė cilit mjekėt i kanė ‘urdhėruar’ tė pushoj nė shtėpi dhe tė mjekohet. Nė web faqėn e bendit, shkruan se koncertet janė anuluar nė Phoenix, Las Vegas, Louisville, Kansas City, Des Moines dhe Milėaukeij. Po ashtu bėhet e ditur, se turneu I tyre "Black Ice World Tour" do tė vazhdoj mė 16 tetor nga Washington
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 01, 2009 9:11 am

A DO KOMENT KJO FOTO !?!?!?

Kėsaj radhe Heidi Klum, ka gjetur njė mėnyrė jo tė zakonshme, qė tė fotografohet. Ajo ka pozuar nudo, por e lyer e tėra nė ēokolatė………mmmmm, e shijshme ka qenė sigurishtė. Pėrndryshe, nė fund tė fotorgafimeve ajo kishte pohuar se gjysma e ēokolatės nga trupi i saj ėshtė zhdukur ngaqė ajo e ka ngrėnė atė. Sa pėr tė ju rikujtuar, Klum ėshtė shtatėzėn, imagjinoni sa ka qenė sasia e ēokolatės qė ajo ėshtė lyer. Kjo foto nuk do mė shumė koment, lironi mendjen dhe imagjinoni nėse do tė pranoni tė hani njė ēokolatė tė tillė, e kam fjalėn, me imazhin e Heidi Klum-it.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 01, 2009 9:12 am

KATY PERRY UDHĖHEQĖSE E “MTV EMA”

Kėngėtarja amerikane, Katy Perry, do tė jetė udhėheqėse e ndarjes sė ēmimeve: ‘MTV EMA’ qė do tė mbahet mė 5 nėntor, nė Berlin. Gjithė energjinė dhe entuziazmin e akumuluar, ajo do ta paraqesė nė skenėn e oborrit tė ‘O2 World’, nė Berlin, duke filluar nga ora 21. Spektakli pritet tė ndiqet nga mė shumė se 502 milion fansa tė MTV-sė, nė Evropė dhe nė mbarė botėn. Kėngėtarja, pėrveē qė ėshtė udhėheqėse e kėtij spektakli, ėshtė nominuar nė kategorinė pėr videon mė tė mirė (kėnga: ‘Waking Up In Vegas’).
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:47 am

Ami: Portokallia mė solli fat nė dashuri
Imazhi i "Portokallisė", Amarda Toska, thotė se veē tjerash, spektakli humoristik i solli edhe fat nė dashuri.
Pikėrisht nė ambientet e “Portokallisė”, Ami u njoftua me tė fejuarin e saj, Ermal Mamaqin, dhe nė momentin kur menduan se lidhja e tyre ishte serioze, ata vendosėn tė shkonin njė hap pėrpara, ndėrsa vitin e ardhshėm pritet qė ta kurorėzojnė historinė e tyre me martesė.

E pyetur nga Top-Channel se ēfarė i dhuron Ermali, Ami ėshtė pėrgjigjur: “Shumė humor, por ajo qė vlerėsoj mė tepėr nga Ermali ėshtė energjia qė mė transmeton".
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:48 am

Johansson nuk do tė luajė nė Broadway
Aktorja hollivudiane Scarlett Johansson ka mohuar thashethemet kinse ka vendosur tė jetė pjesė e mjuziklit tė Broadwayt, “Promiese, Promises”, duke thėnė se asaj nuk i ėshtė ofruar njė rol i kėtillė.
Mediat elektronike kanė spekuluar se Johanson ishte nė garė me Anne Hathaway dhe Zooey Deschanel pė rolin e njė kameriereje e cila bie nė dashuri me njė biznesmen.

Mirėpo, njė zėdhėnės i aktores ka thėnė se kėto janė spekulime dhe nuk ka asgjė tė vėrtetė nga kėto qė thuhen, sepse aktores nuk i ėshtė ofruar ai rol.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:49 am

Gjykimi i Lil Wayne fillon nė mars
Reperi Lil Wayne do tė paraqitet nė njė gjykatė nė marsin e ardhshėm pėr t’u pėrballur me akuzat pėr posedim droge.
Hitbėrėsi i kėngės “Lollipop”, nė janar tė vitit 2008 u arrestua nė Yuma tė Arizonas, kur policia kufitare kishte gjetur kokainė, ekstazis dhe marihuanė nė autobusin e tij.

Dwayne Carter, Jr. (emri i vėrettė i reperit) u padit pėr posedim droge dhe pėr mbajtje armėsh, mirėpo akuza e fundit u tėrhoq pasi qė u zbulua se arma e gjetur nė autobus kishte qenė e regjistruar nė Florida.

Si do qė tė jetė, Lil Wayne do tė paraqitet nė gjykatėn e Yumas pranverėn qė vjen, ndėrkohė ai pėrballet edhe me akuzėn: mbajtje armėsh pa leje edhe nė New York.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:49 am

Perry ‘viktima’ e radhės e Brand?
Spekulohet se ylli i muzikės pop, Katy Perry, ka shkuar nė njė udhėtim romantik nė Tajlandė me komikun britanik Russell Brand.
Ėshtė thėnė se dyshja ka filluar lidhjen muajin e kaluar gjatė ceremonisė MTV Video Music Awards nė New York, ndėrsa tani “The Sun” shkruan se lidhja e tyre ka vazhduar.

Njė burim ka thėnė se Brand e ka admiruar Katyn qe njė kohė tė gjatė, ndėrsa kjo e fundit edhe pse e njeh reputacionin e tij prej donzhuani, nuk ka mundur t’i rezistojė.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:50 am

Do tė xhirohet filmi “Indian Summer”
Filmi i ri i Cate Blanchett pėr aferėn e zonjės Edwina Mountbatten me kryeministrin e parė tė Indisė, Jawaharlal Nehru, ėshtė lejuar tė xhirohet pas njė shqyrtimi tė skenarit nga autoritetet e Indisė.
Autoritet e filmit nė Indi kishin pasur frikė qė filmi me titull “Indian Summer” nuk do ta paraqiste anėn e mirė tė Nehru, prandaj kishin kėrkuar qė ta analizojnė projektin, para se t’i lejonte producentėt qė tė siguronin vendxhirimet.

WENN njofton se pas shqyrtimit, autoritet e filmit nė Indi kanė dhėnė dritėn e gjelbėr pėr xhirimet e filmit mbi aferėn e kryeministrin e parė tė Indisė dhe gruas sė nėnmbretit tė fundit britanik nė Indi.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:51 am

Downey Jr. dhe Foxx nė njė tjetėr film tė pėrbashkėt
Dy bashkaktorėt e filmit "The Soloist", Robert Downey, Jr. dhe Jamie Foxx, do tė bashkohen sėrish pėr tė realizuar njė komedi.
Ylli i filmit “The Hangover”, Zach Galifianakis, po ashtu edhe regjisori i kėtij filmi, Todd Phillips, do tė jenė pjesė e komedisė qė titullohet “Due Date”.

“Entertainment Weekly” njofton se Downey, Jr., do tė luajė rolin e njė babai i cili mundohet tė kthehet nė Los Angeles pėr tė qenė i pranishėm nė lindjen e fėmijės sė parė tė tij.

Ndėrsa Foxx do ta luajė karakterin e njė miku, i cili i ndihmon karakterit tė Downey, Jr. dhe shoqėruesit tė tij (Galifianakis) gjatė kthimit.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:51 am

Mariah pėrgatit befasi pėr fansat
Mariah Carey ėshtė duke pėrgatitur diēka tė veēantė pėr fansat e saj.
Kėngėt e Careyt tė incizuara bashkė me Timbaland dhe Jermaine Dupri nuk shfaqen nė albumin e kėngėtares “Memoirs of an Imperfect Angel”, pasi qė ajo ka planifikuar diēka speciale.

“Ato (kėngėt) nuk janė nė album, mirėpo ne kemi planifikuar diēka tė veēantė, qė do ta nevrikoste producentin ekzekutiv tė studios L.A. Reid po ta diskutoja tani kėtė gjė. Mirėpo, pėr fansat do tė ketė mė shumė se njė kėngė nga Timbaland dhe sė paku njė kėngė nga J.D.”, ka thėnė Mariah.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:52 am

Ozzy pendohet pėr shoun The Osbournes
Ozzy Osbourne ėshtė penduar qė ka qenė pjesė e shout televiziv "The Osbournes", pasi qė e ka pasur tė vėshtirė tė pėrballet me interesimin e medias.
Rokeri ka shitur mė shumė se 100 milionė kopje me grupin e tij tė dikurshėm “Black Sabbath”, mirėpo ai thotė se shou real i familjes sė tij i transmetuar nga MTV gjatė viteve 2002-2005, e ka rritur sė tepėrmi famėn e tij.

Osbourne e konsideron shoun e tij si “njė eksperiment i cili kishte dalė nga kontrolli”, duke shtuar se asnjėherė nuk do ta pėrsėritė njė eksperiencė tė tillė, edhe pse gruaja e tij Sharon e dėshiron njė gjė tė tillė.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 10:52 am

Jones nuk e ka nė plan tė pensionohet
Kėngėtari veteran Tom Jones ėshtė i lumtur qė nė vitin e ardhshėm do t’i mbushė 70 vjet, ndėrsa nuk e ka nė plan qė tė heqė dorė nga kėndimi.
Legjenda uellsiane nė qershor tė vitit 2010 do tė mbushė 70 vjet, mirėpo nė vend se tė mendojė pėr pensionim, ai vazhdon tė kėnaqet me suksesin nė karrierėn e tij.

“Jam shumė i lumtur qė kam arritur deri kėtu. Vitin tjetėr do tė mbush 70 vjet. Mendoj se ėshtė diēka e jashtėzakonshme”, thotė kėngėtari.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 03, 2009 2:27 pm

TINA TURNER – LIVE CD/DVD


Tina Turner lajmėron daljėn e albumit tė ri live, ku do tė pėrfshihet edhe njė DVD e xhiruar gjatė turneut tė saj tė fundit. Rock gjyshja legjendare Tina Turner ishte rikthyer nė skenė gjatė vitit tė kaluar dhe kėtij viti me njė turne gjigand tė quajtur “Tina Turner – 50th Anniversary Concert Tour”. Ajo i ka mahnitur adhuruesit, ku gjatė gjashtė muajve tė kaluar, ėshtė paraqitur nė mė shumė se 10 shtete, ndėrsa ka shitur 90 paraqitje tė koncerteve. Miliona adhurues kanė dėshmuar se me energjinė qė ka, Turner duket tė jetė si njė 40 vjeēare. Albumi do tė pėrmbaj kėngėt qė Tina i ka kėnduar nė Arnhem tė Holandės para afro 70,000 adhuruesve. Aty do tė gjenden kėngėt si “The Best”, Private Dancer”, apo edhe “We Don’t Need Another Hero”. CD/DVD-ja, nė shitje do tė dalė mė 20 tetor
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Oct 03, 2009 2:45 pm

‘BACKSPACER’ NUMER 1!Bendi "Pearl Jam" me albumin e ri "Backspacer" ka zėnė pozitėn e parė tė albumeve mė tė shitur nė SHBA. Rreth 190 mije kopje tė albumit "Backspacer" janė shitur vetėm nė javėn e kaluar, shkruan revista Billboard. Bendi "Pearl Jam" pėr herė tė fundit nė pozitėn mė tė lartė ishte nė vitin 1996 me albumin "No Code". Nė pozitėn e dytė gjendet Jay Z me albumin "The Blueprint 3", kurse pozita e tretė i ka takuar albumit "Life Starts Now" nga rock bendi kanadez "Three Days Grace".
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sun Oct 04, 2009 7:30 am

GARNER: NUK MĖ KALON AS EDHE NJĖ DITĖ PA GĖNJYER


Aktorja Jennifer Garner, ka pranuar se gėnjen shumė dhe nuk ėshtė nė gjendje tė kujtoj rrenėn qė ka thėnė. Ajo pohon se kjo gjė i ka kaluar nė shprehi ngaqė, njerėzit jo gjithė herė duan tė dėgjojnė tė vėrtetėn. " Unė as qė mundem edhe nėse dua, tė kaloj njė ditė pa gėnjeshtėr.Ēka nėse dikush tė ndalon nė rrugė, njė mik i vjetėr dhe tė pyet: Si je a je mirė ???, edhe ēka nėse nė atė moment nuk ndihem as edhe pak mirė. Kjo do tė jetė njė nga rrenat qė them unė: Po mirė jam faleminderit, ndihem pėr mrekulli. Unė mendoj se njė gėnjeshtė tė tillė e thonė shumė tė tjerė njerėz e kolegė tė mi.”- pohon Garner. Si do qė tė jetė Garner, (ėshtė nėnė dhe ka dy vajza me burrin e saj Ben Affleck), nuk arrin ēdo herė tė fsheh tė vėrtetėn qė do tė thotė, nuk ka sukses nė secilėn gėnjestėr. ” Unė edhe pse gėnjej jam e tmerrshme nė njė gjė tė tillė. Unė mund tė bėj njė gjė tė tillė mirėpo, zbulohem shumė shpejtė. Megjithatė nuk do tė lėndoja dikė nė as edhe njė mėnyrė me gėnjeshtrat e mija”- pėrfunfdon ajo.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sun Oct 04, 2009 8:19 am

NUK KAM BĖRĖ NDĖRHYRJE KIRURGJIKE NĖ HUNDĖN TIME


Shakira,ka hedhur poshtė spekulimet se ajo kohėve tė fundit ka kryer njė operacion plastik nė hundė e saj. Thashethėmet kanė filluar kur ajo kishte promovuar kėngėn e saj “She Wolf”. Tė njejtėn kohė nė disa intervista Shakira, kishte pohuar se ėshtė e pakėnaqur me hundėn e saj dhe se kishte vizituar disa kirurg plasitkė. Si do qė tė jetė nė faqen e saj Twitter, Shakira ka pohuar: “ Nė botė po ndodhin shumė gjėra mė tė rėndėsishme dhe mė interesante, se di pse krejt njerėzit janė tė interesuar pėr hundėn time, se do tė zvogėlohet, drejtohet apo ndoshta edhe rritet ”- pohon e shqetėsuar Shakira.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sun Oct 04, 2009 8:22 am

DIVORCOHEN CHRIS EVERT DHE GREG NORMAN


Chris Evert dhe Greg Norman janė ndarė pas 15 muajsh martese, ka konfirmuar tė premten pėr revistėn “People” zėdhėnėsi i ēiftit. “Ata do tė mbesin miq dhe do tė vazhdojnė tė pėrkrahin familjet e njėri tjetrit”, ka shtuar zėdhėnėsi Tammy Starr. Kampionia e tenisit dhe legjenda e golfit, qė tė dy 54 vjeē, u patėn fejuar nė dhjetor tė vitit 2007 nė Afrikėn e Jugut, ndėrsa u patėn martuar nė njė ceremoni tė bukur nė Bahamas nė qershorin e vitit tė kaluar
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi