Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

VIP

Faqja 1 e 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Shko poshtė

VIP

Mesazh nga sam1r prej Wed Sep 23, 2009 5:04 am

Ketu mund te Informoheni per te gjitha lajmet e reja nga Vip-at Shqiptar dhe nderkombetar
avatar
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 28
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Sep 26, 2009 7:57 am

BRITNEY FESTON 10 VJETORIN E KARIERĖS

Pėr ta kremtuar dhjetė vjetorin e debutimit tė saj nė skenėn muzikore, mė 23 nėntor, Jive Records do tė lansojė “The Singles Collection” nga Britney Spears. Pėr tė lansuar njė paqetim special, njė single krejtėsisht i ri i titulluar “3”, tė cilin Britney sapo e ka inēizuar me hitmakerin Max Martin, do tė lansohet disa ditė mė herėt, gjegjėsisht mė 16 nėntor 2009. “The Singles Collection” do tė jetė nė dispozicion nė dy versione: njėri do tė jetė fan-box set, dhe tjetri version standard. Fan-box seti do tė pėrmbajė 29 singlat e saj, pėrfshirė edhe kėngėn e re “3”. Versioni do tė pėrmbaj edhė nje DVD me video klipe tė Britney nė mėnyrė kronologjike, si dhe disa posterė tė kėngetares. Versioni standard, nė anėn tjetėr, do tė pėrmbaj vetėm 17 kėngė tė Britneyt sė bashku me singlin e ri “3” – tė gjitha nė njė CD tė vetme. Gjatė karierės sė saj 10 vjeēare, Britney Spears ka shitur mė shumė se 63 milion albume
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Sep 26, 2009 8:00 am

WILLIAMS ISHTE NE PRAG TE VDEKJES

Kėngėtari anglez Robbie Williams, ka pranuar se ishte nė prag tė vdekjes nga konsumimi i ilaēeve. Nė shkurt tė vitit 2007, nė ditėlindjen e tij tė 33-tė, Williams ka filluar mjekimin nga varėsia e ilaēeve, pasi qė kuptoi se ishte "fizikisht dhe mentalisht i sėmurė" nga pėrdorimi i gjatė i ilaēeve kundėr dhimbjes dhe depresionit. "Ishte shumė serioze. Robbie Williams nuk lajmėrohet pėr mjekim vetėm se jeta e tij ishte jashtė kontrolli. Kjo ishte me tė vėrtetė serioze. Vdekja trokiti nė derėn time pėr tė mė ndihmuar mė pas nė marrjen e vendimit", ka thėnė Williams i cili kaloi tri javė nė njė qendėr mjekimi/rehabilitimi nė shtetin amerikan tė Arizonės
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Sep 26, 2009 8:03 am

ELIZA DUSHKU NĖ FAQE TĖ PARĖ TĖ "COMPLEX"

ELIZA DUSHKU NĖ FAQE TĖ PARĖ TĖ "COMPLEX"
Aktorja e Hollywood –it me prejardhje shqiptare Eliza Dushku ka pranuar qė tė pozoj nė numrin e ri tė revistės “Complex Magazine”. Kjo revistė ka dalė nė shitje sot dhe aktorja nė pamjen e saj tė jashtme shihet e pa ndryshuar. Sipas kritikėve aktorja sėrish ėshtė nė formė tė mirė dhe nuk ka shenja plakjeje qka e bėnė atė edhe mė tė dėshiruar si yll i Hollywood-it.Eliza Dushku sot promovon edhe sezonin e dytė tė serialit me emrin “Dollhouse” nė kanalin televiziv Amerikan Fox
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Sep 26, 2009 8:06 am

SHUMĖ SHPEJT MARTESA ENRIQUE DHE KOURNIKOVA


Kėngėtari Enrique Iglesias dhe teniserja Anna Kournikova tė cilėt janė nė lidhje dashurie rreth 8 vite si duket mė nė fund kanė vendosur qė t’martohen. Kėngėtari 38 vjeēar dhe 28 vjeēarja Kournikova dje pasdite kanė qenė tė mbyllur nė njė argjentari pėr rreth 2 orė e gjysmė duke provuar unaza tė ndryshme. Ky ēift u fotografua dje nga paparacėt nė Paris nė njė argjentari shumė tė njohur me emrin “Cartier Champs-Elysees” ēka mediat i kanė bėrė tė dyshojnė pėr njė martesė tė mundshme pasi qė ēifti provonin vetėm unazat nė formė tė rrethit.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Sep 26, 2009 8:11 am

MARK RONSON NĖ KILIMANGJARO

Mark Ronson ėshtė i vendosur tė ndryshojė pak stilin e jetės, duke planifikuar njė piknik diku ‘larg e lart’ - ai ėshtė duke u pėrgatitur tė ngjitet nė Kilimangjaro. Mark ka vendosur tė ngjitet nė maje tė Afrikės, vetėm e vetėm pėr tė ndihmuar nė grumbullimin e parave pėr bamirėsi. Ai ka deklaruar, se do tė heqė dorė nga pijet alkoolike, cigaret dhe droga. Ndryshe, Ronson-i nuk do tė jetė njeriu i parė nga show-bizz-i, qė bėn njė gjė tė tillė, edhe Gary Barlow (Take That) ka arritur nė maje tė Kilimangjaros, duke pėrfshirė kėtu edhe: Cheryl Cole dhe Kimberley Walsh (Girls Aloud), pastaj Ronan Keating (Mars ‘09) , i cili arriti tė mbledhė 2.1 million $ pėr ‘British Comic Relief’
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sat Sep 26, 2009 8:13 am

JULIA PENGON FETSIVALIN NE INDI

Ylli hollivudian Julia Roberts, ka shqetėsuar besimtarėt indian tė cilėt nuk kanė mundur ta festojnė njėrin nga festivalet mė tė njohur tė tyre pėr shkak saj. Aktorja nė Indi ėshtė duke xhiruar filmin mė tė ri “Eat, Pray, Love” dhe tė mėrkurėn ka vizituar tempullin Hari Mandir nė Patodi, 80 kilometra nė veriperėndim tė Nju Delhit. Vendasit janė zemėruar nė aktoren, e cila ishte duke xhiruar disa skena nė kėtė tempull, mu nė kohėn e festivalit Navratri i cili zgjat nėntė ditė, njoftoi BBC News. Filmi "Eat, Pray, Love" bazohet nė romanin e Elizabeth Gilbert, dhe ėshtė njė tregim pėr njė grua qė pėrpiqet ta gjej paqen nė hindu spiritualitetin pas njė divorci tė vėshtirė.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:34 am

Spice Girls nuk do tė jenė nė Afrikėn e Jugut
Anėtarja e dikurshme e grupit “Spice Girls”, Mel B, ka mohuar spekulimet se grupi i vajzave do tė bashkohen pėr tė hapur Kampionatin Botėror tė futbollit qė mbahet vitin e ardhshėm nė Afrikėn e Jugut.
Kėngėtarja 34-vjeēare thotė se Geri Halliwell, Mel C, Emma Bunton, Victoria Beckham dhe ajo, nuk do tė jenė pjesė e ceremonisė sė hapjes sė Kupės sė Botės, porse nuk ka mohuar mundėsinė qė ato mund tė bashkėpunojnė sėrish nė tė ardhmen.

“Kupa e Botės! Thashethemet janė aq tė ēuditshme. Jo nuk do tė bashkohemi pėr Kupėn e Botės!!! Do tė bashkohemi pėr arsye tjera”, ka shkruar Mel B nė faqen e saj nė Twitter.com.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:35 am

Pajtohen Ja Rule dhe DMX
Ja Rule dhe DMX kanė lėnė pas vetes hasmėrinė dhe janė pajtuar tė mėrkurėn mbrėma gjatė ceremonisė VH1 Hip Hop Honors.
Reperėt kanė pasur probleme qė nga viti 2000, kur DMX kishte thėnė se Ja Rule ia ka kopjuar stilin e tij tė repimit dhe nga atėherė, ata kanė kėmbyer kritik ndaj njėri-tjetrit nėpėr intervista tė ndryshme.

Mirėpo, nė edicionin e gjashtė tė VH1 Hip Hop Honours, reperėt vendosėn tė lėnė tė kaluarėn pas vetes dhe tė pajtohen me njėri-tjetrin, ata madje bėnė njė fotografi tė pėrbashkėt, krahas Ludacris dhe Foxy Brown.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:35 am

Vajza e Albas do tė flasė dy gjuhė
Jessica Alba dėshiron qė vajza e saj 15 muajshe tė mėsojė pėr sa mė shumė kultura qė ėshtė e mundur- ajo tashmė ėshtė duke e mėsuar atė tė flasė edhe spanjisht.
Aktorja hollivudiane, e cila ka prejardhje meksikane, dėshiron qė vajza e saj Honor tė ketė mundėsi tė flasė edhe spanjisht edhe anglisht, dhe ėshtė e gatshme qė tė bėhet ‘mėsuesja’ e saj.

“Derisa gatuaj, unė i kėndoj asaj kėngė pėr ngjyrat nė spanjisht dhe nė anglisht. Me njė fjalė e integroj mėsimin nė gjithēka qė bėj... Mėsimi po shkon ngadalė, mirėpo ajo po kupton shumė mirė”, ka thėnė bukuroshja.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:35 am

Law nuk mund ta shohė vajzėn pėr shkak tė punės
Jude Law nuk do ta vizitojė vajzėn e porsalindur tė tij deri nė muajin e fundit tė kėtij viti.
Ylli i filmit “Sherlock Holmes” aktualisht ėshtė pjesė e teatrit nė New York, ndėrsa pėrkushtimi ndaj punės e pengon atė qė ta vizitojė vajzėn e tij Sophia, e cila ka lindur tė enjten nė Florida.

“Fatkeqėsisht, Jude nuk do tė jetė nė gjendje qė ta shohė Sophian derisa ta pėrfundojė punėn e tij me ‘Hamlet-in’ nė Broadway nė dhjetor”, ka thėnė njė burim pėr gazetėn britanike “Daily Telegraph”.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:36 am

Djali i Liam Gallagher fans i Prodigy
Djali tetėvjeēar i rokerit Liam Gallagher, Gene, ėshtė njė fans i madh i grupit tė muzikės dance, The Prodigy.
Gene Gallgher, djali i yllit tė Oasis me gruan e tij Nicole Appleton, ėshtė duke shqetėsuar prindėrit me kėrkesat pėr tė dėgjuar kėngėt favorite tė The Prodigy, anėtar i tė cilės ėshtė Liam Howlett (burri i tezes sė vogėlushit).

Howlett, i cili ėshtė i martuar me Nicole, motrėn e Natalie Appleton, thotė pėr revistėn Q: “Gene e bėn tė pėlcasė kokėn e Nicole, nė veturė, nė shkollė. Ai gjithmonė thotė, ‘Lėshoje prapė. Lėshoje Thunder edhe njė herė’”.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:36 am

Jolie nuk do tė luajė nė krah tė Brad
Angelina Jolie nuk mendon se ajo dhe partneri i saj Brad Pitt do tė luajnė krahas njėri-tjetrit edhe nė njė film tjetėr, pasi ata tash i kanė duart tė mbushura me fėmijė.
Aktorja fituese e ēmimit Oskar, e cila u takua dhe u dashurua me aktorin e pashėm gjatė xhirimeve tė filmit “Mr. and Mrs. Smith”, gjatė tė cilės kohė ai ishte ende i martuar me Jennifer Aniston, mendon se do tė ishte fantastike nėse ajo do tė punonte sėrish me tė, por kjo duket e pamundur.

“Do tė mė pėlqente tė punoja me tė, por tash kemi shumė fėmijė, dhe kjo duket e pamundur”, ka thėnė Angelina.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:37 am

Imbruglia ka vetėm fanse femra
Natalie Imbruglia ėshtė e zhgėnjyer me vėmendjen e pakėt tė meshkujve qė pranon, qė kur ėshtė ndarė nga burri i saj Daniel Johns.
Edhe pse ėshtė e zhgėnjyer me fansat e pakėt meshkuj, ajo thotė se nuk i pėlqejnė dhuratat e pakėndshme qė i hedhin fanset nė skenė.

“Kam marrė disa brekė qė mė janė hedhur nė skenė gjatė Festivalit V, edhe pse kjo disi nuk funksionon pėr mua. Nė tė vėrtetė ishte diēka shumė ndotėse”, ka thėnė kėngėtarja.

“Vėrtet nuk kam meshkuj qė ndjekin koncertet e mia dhe mė presim mua kur dal nė skenė. Mendoj se janė femrat ata qė ndjekin dhe bėjnė gjėra tė tilla, dhe nuk e di se pse. Ndoshta meshkujt janė mė ‘cool’”, ka shtuar Imruglia.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:37 am

Osbourne kalon testin e vozitjes
Ylli i muzikės rok, Ozzy Osbourne, tashmė mund tė vozitė lirshėm nėpėr qytet pasi ka kaluar testin e vozitjes pas 60 vitesh.
Ish-anėtari i grupit “Black Sabbath”, e ka bėrė tė ditur kėtė nė faqen e tij nė Twitter.com, duke ua pėrcjellė lajmin e gėzueshėm fansave tė tij.

“Sapo kam kaluar testin e vozitjes. Mė janė dashur 60 vjet, por e kam bėrė! Pėr tė parėn herė nė jetėn time, unė jam nė vozitės me licencė”, ka shkruar Ozzy.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:37 am

Lirita e penduar qė ka marrė pjesė nė Big Brother
Lirita Halili ėshtė e para qė deklaron hapur zhgėnjimin nga "Big Brother". Ajo thotė se, pėrveēse ka humbur kohė, nuk ka pėrfituar asgjė tjetėr nga ai shou televiziv qė vajza kosovare e quan vetėm njė skenar tė paramenduar.
Nė njė intervistė pėr “Shekulli”, Lirita ka thėnė se nuk ėshtė penduar pėr asgjė qė ka bėrė brenda shtėpisė, por pėr vetė faktin qė ka qenė pjesė e atij shou televiziv.

“E vetmja gjė qė jam penduar ėshtė qė mora pjesė nė atė shou”, thotė Lirita.
Lirita ėshtė shprehur shpesh qė edhe sikur ta lutnin qė tė futje sėrish nė Big Brother, ajo do tė refuzonte, ndėrkohė qė vazhdon ta pohojė njė gjė tė tillė.

“A do rrije t'i nė punė sikur tė punoje pa lekė? Sa e di unė, Nėna Tereza ka kohė qė ka vdekur, tė rri unė pėr njė orė nė vlerė prej 120 euro, njė muaj e gjysmė dhe t'i humb afatet e provimit qė deri tani do isha e diplomuar... Thjesht jam tip i drejtė dhe e dua drejtėsinė”, thotė pjesėmarrėsja nė edicionin e dytė tė “Big Brother Albania”.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:37 am

Xhemi: Ēdo fillim ka edhe fundin e vet

Prezantuesja e emisionit “E diell” dhe njėra nga fytyrat kryesore tė Digitalb, Xhemi Shehu, thotė se ky sezon do tė jetė i ngjeshur pėr tė, ndėrkohė qė shton se ajo nuk do tė jetė gjithmonė prezantuese e kėtij emisioni.
“Pas njė viti eksperience nė kėtė format, ne tashmė kemi studiuar pak a shumė atė qė publiku vėrtet kėrkon tė shohė gjatė tė dielave. "E diell" vjen po aq e njėjtė, sa dhe ndryshe nga edicioni i kaluar. Kemi ruajtur njė linjė qė na identifikon si program dhe e kemi veshur atė me elemente pėrbėrėse tė reja. Qėllimi ynė mbetet po i njėjti... argėtim pa limit”, thotė Xhemi nė njė intervistė pėr shtojcėn “Unė gruaja”.

Pėrveēse do tė luajė rolin e saj tė zakonshėm, tė prezantueses nė emisionin “E diell”, Xhemi ka ruajtur sekret befasitė qė do t’u ofrojė ajo shikuesve tė emisionit qė prezanton.

Ndėrkohė e pyetur se a do tė braktiste kėtė spektakėl, Xhemi thotė se do tė vijė koha kur ajo nuk do tė jetė mė aty.

“’E Diell’ pėrpara sė gjithash ėshtė njė punė pėr mua, e thėnė me fjalė tė tjera ajo kėrkon angazhim dhe seriozitet maksimal. Si ēdo gjė tjetėr qė ka njė cikėl tė vetin me njė fillim dhe mbarim, ashtu edhe unė s'do jem mė aty kur tė vijė koha”, thotė ajo.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:38 am

Vesa pėrgatiti klipin e kėngės "Edhe njė fundvit"

Kėngėtarja Vesa Luma shprehet e kėnaqur me sukseset e saja tė deritanishme, po ashtu vlerėson angazhimet e shumta nėpėr koncerte dhe mbrėmje muzikore, ndėrsa paralajmėron videospotin e kėngės "Edhe njė fundvit".
“Me sukseset e mia tė deritanishme jam e kėnaqur, ngase kam vullnet dhe preferoj tė punoj shumė pėr krijimet e mia muzikore”.

“Tani jam duke u marrė me njė skenar qė do ta plotėsojė videoklipin e kėngės ‘Edhe njė fundvit’. Kėtė kėngė e kam lansuar nė fillim tė kėtij viti dhe tani do t’ia bėj edhe videospotin”, ka thėnė Vesa nė njė intervistė pėr “Kosova Sot”.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:38 am

Cheryl e fiksuar pas Lady Gaga

Anėtarja e bendit "Girls Aloud", Cheryl Cole, ėshtė e fiksuar pas stilit tė Lady Gaga.
Kėngėtarja pranon se Lady Gaga ėshtė ikona e stilit tė saj dhe se ajo ėshtė e obsesionuar me kėngėtaren e hitit “Poker Face”.

“Tė jem plotėsisht e sinqertė me ju, kurrė nuk kam pasur njė ikonė tė stilit. Por tani e kam Lady Gagan. Mendoj se njerėzit nuk e konsiderojnė atė si bukuroshe ‘tradicionale’, por si njė ikonė tė stilit, si njė artiste, unė jam e fiksuar pas saj. Ajo ėshtė e vėrteta”, thotė Cheryl.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:38 am

Dueti Fisnikėt-Lori me videoklip

Frontmeni i grupit "Fisnikėt", Agim Gėrguri, thotė se albumi "Bakllava" i lansuar nė muajin gusht kishte ardhur ‘pa planifikuar’, ndėrsa paralajmėron dy klipe tė reja nga muaji i ardhshėm.
“Nuk e kam pasur ndėrmend qė pikėrisht atė kohė tė bėj album, por kur shkova nė studion e producentit tim pėr tė incizuar njė kėngė, ai mė propozoi ta realizojmė albumin”, thotė Agimi nė njė intervistė pėr “Infopress”, duke qenė i vetėdijshėm se fansat e grupit “Fisnikėt” nuk janė shumė tė informuar pėr kėtė album pasi qė ka munguar promovimi i duhur.

Ndėrkohė, edhe pse ende nuk ka vendosur, Agimi thotė se pas datės 2 tetor (kur edhe i pėrfundon studimet e masterit nė drejtimin Restaurim i Pikturave) do tė fillojė realizmin e dy videoklipeve nga albumi i ri.

“Mendoj qė njėrės nga kėngėt qė do t’ia realizoj klipin do tė jetė dueti me Lorin, ndėrsa pėr kėngėn tjetėr ende nuk di. Mė vonė do tė shohim se cila do tė jetė ajo”, shton kėngėtari.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:39 am

Arrestohet Roman Polanski

Regjisori Roman Polanski ėshtė ndaluar nga policia zvicerane pas njė urdhėrarresti amerikan tė lėshuar para 31 vjetėsh, njoftojnė autoritetet e Festivalit tė Filmit nė Cyrih.
Organizuesit thanė se 76-vjeēari u ndalua nga policia tė shtunėn, kur ksihte shkuar nė Zvicėr nga Franca pėr tė marrė njė ēmim pėr punėn e tij shumė vjeēare.

Zoti Polanski pranoi se kishte kryer marrėdhėnie seksuale me njė vajzė 13 vjeēare nė 1977, por ai u largua nė Francė para se tė dėnohej.

Regjisori me origjinė polake nuk ka shkuar nė SHBA pėr mė shumė se 30 vjet. Ai madje nuk ka filmuar as nė Britani tė Madhe nga frika e ekstradimit.

Oskari qė atij iu dha nė 2002 pėr filmin The Pianist u mor nga Harrison Ford.

Organizuesit e festivalit tė Filmit nė Cyrih thanė se arrestimi i tij kishte shkaktuar "shok dhe zhgėnjim", por se ata do tė vazhdojnė me planet qė kishin pėr tė bėrė njė retrospektivė tė veprės disa vjeēare tė regjisorit. /bbc/telegrafi/
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:39 am

Hilton: Los Angeles ėshtė shumė i vrazhdė

Paris Hilton thotė se mė nuk i pėlqen tė dalė nėpėr klubet e Los Angelesit pasi mendon se qyteti ėshtė shumė ‘i vrazhdė’.
“Jam nė rrugė pėr t’u kthyer nė shtėpi. Los Angeles nuk ėshtė ai qė ka qenė. Ėshtė shumė i vrazhdė. Mezi pres tė shkoj nė shtrat”, ka shkruar Paris nė faqen e saj nė Twitter.

Edhe pse nuk i ka pėlqyer mbrėmja, Paris ka shijuar njė ditė tė mirė nė Los Angeles, duke u relaksuar pranė pishinės sė saj.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:40 am

Law ‘kėrkon testin e ADN-sė’
Aktori Jude Law ėshtė duke refuzuar tė shohė vajzėn e tij tė porsalindur, derisa testi i ADN-sė nuk dėshmon se ai ėshtė babai i saj, shkruajnė mediat angleze.
Modelja Samantha Burke lindi njė foshnjė ‘tė bukur dhe tė shėndetshme’, Sophia, gjatė tė martės, qė thuhet tė jetė fėmija i saj me aktorin britanik. Dyshja patėn njė romancė tė shkurtėr mė herėt gjatė kėtij viti, derisa aktori ishte nė New York.

Law mė herėt ėshtė zotuar se do tė qėndrojė nė krah tė Burke dhe do tė ndihmojė rritjen e foshnjės, por News of the World shkruan se ylli nuk dėshiron ta shohė vogėlushen Sophia, derisa ajo nuk dėshmon se ai babai i saj.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:40 am

Depp - shpėtues i jetėve

Courtney Love, e cila ka njė tregim tė gjatė tė abuzimit me pije dhe droga, ka thėnė se Johnny Depp njė herė ia kishte shpėtuar jetėn asaj duke i dhėnė ndihmė tė parė.
Aktori i “Pirates of the Caribbean” ėshtė dashur t’i japė kėngėtares sė hitit “Hole” njė ‘puthje’, pėr ta rikthyer nė jetė me anė tė frymėmarrjes artificiale.

“Askush nuk mė ka huazuar para. Nė fakt kam qenė afėr vdekjes disa herė. Johnny Depp mė ka dhėnė ndihmė tė parė njė herė”, ka thėnė rokerja.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:40 am

Kėrkohet lirimi i Polanskit

Raportohet se Polonia dhe Franca planifikojnė njė thirrje tė pėrbashkėt pėr tė provuar qė regjisori Roman Polanski tė lirohet nga arresti nė Zvicėr, ku ai ballafaqohet me dorėzim nė Shtetet e Bashkuara, pėr akuza se ka pasur seks me njė vajzė 13 vjeēare nė vitin 1977 nė Los Angeles.
Agjencia e lajmeve e Polonisė, PAP, ka transmetuar fjalėt e ministrit tė jashtėm, Radek Sikorski, se ai sė bashku me kolegun francez, Bernard Kouchner, planifikojnė tė kėrkojnė nga autoritetet zvicerane, qė ta lirojnė 76 vjeēarin Polanski dhe tė kėrkojnė falje pėr regjisorin e njohur nga presidenti amerikan, Barack Obama.

Regjisore Polanski u arrestua dje nė Zvicėr, ku kishte shkuar pėr tė marrė pjesė nė njė Festival tė Filmit nė Cyrih. /REL/
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:41 am

50 Cent ia ka vlejtur tė presė

50 Cent ėshtė i kėnaqur qė ka harxhuar kohė nė incizimin e albumit tė ri, “Before I Self Distruct”, pasi beson se ai ėshtė po aq i mirė sa albumi i tij i parė, “Get Rich or Die Tryin”.
“Kisha mė shumė kohė pėr tė punuar nė kėtė incizim. Zakonisht nxjerr njė album ēdo dy vite, andaj ky ėshtė po thuajse me edhe njė vit shtesė”, ka thėnė reperi.

“Ky incizim mund tė jetė sipas gjasave nė nivelin e ‘Get Rich or Die Tryin’. Mendoj se mund tė ketė po aq ndikim, por jo patjetėr edhe tė shitet aq”, ka shtuar 50.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:41 am

Love ka joshje pėr Chavez
E veja e Kurt Cobain, Courtney Love, ka kthyer shikimin e saj kah njė ‘bukurosh’ tjetėr kontrovers, presidenti i Venezuelės Hugo Chavez.
Dyshja janė njohur nė New York nė projektimin e filmit tė ri dokumentar tė regjisorit Oliver Stone, “South of the Border”, gjatė javės sė kaluar, dhe Love ėshtė ‘ngacmuar’ nga lideri.

Rokerja thotė se ėshtė e pushtuar dhe beson se njė romancė mund tė jetė e mundshme.

“Ishte e treta herė qė ai mė shkeli syrin. Ai ėshtė shumė seksi. Ai mė ftoi tė vizitoj vendin e tij dhe do tė doja. Do tė shpėrthej nė Caracas”, ka thėnė Love.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Sep 28, 2009 7:45 am

JAY-Z NĖ OPRAH SHOW

Pėr herė tė parė nė karierėn e tij nė shobiznes, reperi dhe njėherit producenti i mirėnjohur Jay-Z mysafir nė emisionin Oprah Show ka folur pėr jetėn e tij personale apo lidhur me mosmarrėveshjet e tij me babain. Nė njė intervistė televizive shumė emocionuese me moderatoren Oprah Winfrey, Jay-Z, ka hapur zemrėn para tė gjithė spektatorėve, duke treguar problemet e tij qė nga fėmijėria. Ai tregoi se si babai i Jay-Z-sė, Adnes Reeves kishte braktisur shtėpinė kur reperi ishte vetėm 11 vjeē dhe qysh nga ajo kohė reperi nuk kishte folur mė me tė atin deri nė vitin 2003 pak para vdekjes sė babait tė tij Adnes.
Gjat intervistės shumė prekėse Jay-Z tha: “Unė isha shumė i inatosur me atė situatė, sepse kur ju jeni fėmijė duke u rritur, babai juaj ėshtė njė superhero dhe nuk mund ta paramendoja se ai na la nė baltė kur unė isha nė moshėn 11 vjeē. E kam mbajtur kėtė ndjenjė gjatė gjithė jetės sime, derisa u takova pėrsėri me babanė, pak para se ai tė vdiste” shtoi mė poas Jay-Z. Nėna ime Gloria mė pas mė shtyu qė t’takohem me tė, tregonte mė tej Jay Z.
Disa muaj mė vonė, pas atij takimi babai im vdiq”. Ky ishte tregimi tė cilin ne e kemi shkurtuar pasi qė ishin 2 orė tė plota qė Jay-Z tregonte pėr fėmijėrinė e tijė tė hidhur. Kėngėtari njėherit dhe producenti Jay Z ėshtė I martuar me kėngėtarėn Beyonce dhe tė dy kanė njė karrierė shumė tė suksesshme si dhe kanė njė jetė tė lumtur sė bashku.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Sep 28, 2009 7:46 am

PAS NĖNTĖ MUAJVE CHRIS BROWN SĖRISH NĖ BINĖ

Kėngėtari do tė paraqitet nė binė pas gati nėntė muaj pasi qė e ka rrahur brutalisht ish tė dashurėn e tij kėngėtarėn Rihanna. Chris Brown (20)do tė performoj nė koncertin e radios Njujorkeze "Powerhouse" I cili pritet tė mbahet mė 27 Tetor. Pėrvec kėngėtarit problematik, nė koncert do tė performojnė edhe Keri Hilson, Ginuwine, Fabulous dhe shumė kėngėtarė tė tjerė tė zhanrit Hip-Hop dhe R’n’B. Brown qė kur ka rrahur tė dashurėn e tij nė fillim tė muajit shkurt, nė publik ėshtė paraqitur shummmmmmmė pak. Ai ėshtė dėnuar me gjasht muaj pune fizike, dhe I ėshtė ndaluar qė ti afrohet ish tė dashurės sė tij, pėrvec nė rastet kur tė dy janė tė obliguar tė paraqiten nė ngjarje tė njejta. Pėr rikthimin e tij kėngėtari ka lansuar kėngėn me titull "Changed man".
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Sep 28, 2009 7:48 am

WU TANG KLAN ME PROJEKTE TĖ REJA

Treshja, ndoshta mė kualitative, e Wu Tangėve tė mbetur: Ghostface, Killah, Raekwoon dhe Method Man, do tė incizojnė njė album tė pėrbashkėt. Siē ju kemi bėrė tė ditur, Raekwon ka lansuar albumin: “Only Built 4 Cuban Linx... Pt. II", ndėrsa nė treg shumė shpejt do tė arrijė edhe albumi i Ghostface-it: "The Wizard of Poetry in Emerald City". Gjithashtu ėshtė bėrė e ditur, se Wu Tang Clan do tė lansojnė albumin e ri: “Shaoli vs. Wu-Tang” dhe se ky do tė jetė albumi qė do t’i dedikohet RZI-sė. Pėr fat tė tė gjithė adhuruesve tė repit dhe fansave tė Wu Tang Clan-it, na presin njė numėr i madh i kėngėve tė reja kualitative nga kėta reperė legjendarė.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi