Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

VIP

Faqja 3 e 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sun Oct 04, 2009 8:23 am

CHRISTINA MILIAN ĖSHTĖ SHTATĖZĖNĖ


Pas shumė spekulimeve, Christina Milian e ka konfirmuar se ajo ėshtė shtatzėnė. “Unė dhe bashkėshorti im po presim njė fėmijė. Jam nė muajin e katėrt tė shtatzėnisė”, ka thėnė ajo pėr revistėn “People”. Ajo ka shtuar se ata e kanė zbuluar seksin e fėmiut tė tyre, por duan qė ta mbajnė befasi pėr tė tjerėt. Konfirmimi pėr shtatzėninė e saj vjen njė muaj pas martesės sė saj nė Las Vegas me kėngėtarin dhe tekst-shkruesin, The Dream, i cili ėshtė edhe babai i fėmiut tė Christina-s.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Sun Oct 04, 2009 8:30 am

KATY PERRY DHE RUSSELL BRAND?Kėngėtarja e famshme, Katy Perry dhe komediani Russell Brand, i cili sė fundmi moderoi “MTV Video Music Awards”, kanė nxitur edhe mė shumė spekulimet se ata dy mund tė jenė ēift. Dyshja janė parė mbrėmė duke shkuar bashkė pėr darkė te shtėpia e Jonathan Ross. Mė vonė Russell ėshtė parė duke bartur njė valixhe dhe duke shoqėruar Katy-n nė stacionin e trenit. Thashethemet se dy fytyrat e famshme janė ēift bazohen nė daljet e shpeshta tė tyre dhe nė disa foto tė paparacėve, ku ata shihen duke u puthur
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Oct 05, 2009 1:42 pm

JAY-Z RIKTHEHET NĖ BRITANINĖ E MADHE


Live Nation’ dhe ‘Rock Nation’, me krenari, kanė bėrė tė ditur se Jay-Z do tė rikthehet nė Britani, mė 4 nėntor. Ai do tė merr pjesė nė show-n special, qė do tė mbahet nė ‘Alexandra Palace’, nė Londėr. Deri mė tani, Jay-Z ėshtė treguar shumė aktiv dhe i suksesshėm nė skenėn muzikore mbarė botėrore. Dy kėngėt e tij tė reja: ‘Run This town’ (me Rihanna dhe Kanye West) dhe ‘Empire State of Mind’ (me Alicia Keys) kanė shėnuar sukses tė madh, duke u radhitur nė pozita tė larta tė top-listave muzikore. Bėhuni edhe ju pjesė e paraqitjeve tė tij, nė nėntor – nė Londėr.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Oct 05, 2009 1:46 pm

FEJOHEN PENELOPE & JAVIER


Njėherė dashuria, pasuan thashethemet pėr bebe, e tani – fjalė pėr njė fejesė tė mundshme. Pėrflitet shumė pėr ēiftin: Penelope Cruz dhe Javier Bardem. Njė burim ka thėnė pėr revistėn: ‘New York Daily’: ‘Po i tregojnė miqve se do tė martohen’. Mirėpo, nuk ka detaje pėr fejesė apo pėr njė martesė tė mundshme. Ēifti as nuk e ka konfirmuar, por as nuk e ka mohuar lajmin. Por, kjo ėshtė tipike pėr ēiftin, sepse konsiderohen si ēifti mė ‘intim’ i Hollywood-it. Muajin e kaluar, ajo kishte mohuar se ishte shtatzėnė. Ndryshe, nė gusht, ajo kishte thėnė para gazetarėve: ‘Nuk e di a besoj nė martesė. Besoj nė familje, dashuri dhe fėmijė. Kur tė bėj fėmijė, dua tė jetė projekti mė i mirė nė jetė time’. Nėse thashethemet janė tė vėrteta, s’na mbetet gjė tjetėr vec se t’i pėrgėzojmė!
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Oct 05, 2009 1:50 pm

EDHE MĖ TUTJE NJĖ PIKĖPYETJE E MADHE, ADOPTIMI I LEVI-it NGA SIR ELTON JOHN

Nėna e fėmiut, tė cilin Sir Elton John dėshiron ta adoptoj, ka pohuar se nuk do tė lejoj tė vazhdoj procedura e adoptimit. Nėna, emri i sė cilės ėshtė Marina- mirėpo qė nuk ka dėshiruar ta jap edhe mbiemrin e saj- ėshtė vetėm 25 vjeēe, ėshtė e prekur nga virusi HIV dhe nė tė njejtėn kohė e varuar edhe nga alkooli, pohon se do tė luftoj me aq sa ka mundėsi qė tė mos lejoj njė gjė tė tillė. “ Nė as edhe njė mėnyrė nuk do tė lejoj tė mė marrin fėmiun tim, pėr as edhe njė ēmim, Lev ėshtė djali im, ai ka nevoj pėr mua. Unė nuk i kam dhėnė tė drejtė askujt mbi tė. Nuk mė intereson nėse Elton John ėshtė homoseksual apo jo, mirėpo, nėse ai do qė tė adoptoj njė fėmij, le tė marrė njė fėmi ė nuk ka prindėr e jo tė vijė tė marrė djalin tim. Se lejoj asesi ” – pohon Marina pėr The Sun. Ndėrkohė qė, zyrtarėt Ukrainas, tė angazhuar nė kėtė qėshtje, nuk kanė pranuar kėrkesėn e Sir Elton John-it , duke pohuar se ata nuk njohin martesat e homoseksualėve dhe se kėngėtari ėshtė shumė i vjetėr. Egziston veėm mundėsia e kujdestarisė sė djalit.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Oct 05, 2009 1:52 pm

THE EDITORS ME ALBUM TĖ RI


The Editors’ kanė pėrfunduar albumin e ri, tė 4-tin me radhė: ‘In This Light And On This Evening’. Ata kanė vendosur ta hedhin nė internet (online) para lansimit zyrtar nė tregun muzikor. Nėse edhe ju dėshironi ta dėgjoni, atėherė kyēuni nė www.we7.com . Dėgjuesit jashtė Britanisė sė Madhe mund tė dėgjojnė vetėm 30-sekondat e para tė tė gjitha kėngėve. Albumi: ‘In This Light And On This Evening’ do tė plasohet nė treg - tė hėnėn e ardhshme (12 tetor 2009).
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Oct 05, 2009 1:54 pm

AGUILERA NUK DO TĖ LANSOJ ALBUMIN E SAJ TĖ RI EDHE PSE ĖSHTĖ GATI !!!


Christina Aguilera ka pėrfunduar albumin e saj tė ri, ka bėrė tė ditur producenti i saj Tricky Stewart. Albumi i ri mban titullin “Light & Darkness”. Sipas Stewart, bėhet fjalė pėr albumin mė tė mirė deri mė tani. Nė kėtė album Aguilera ka edhe tė ftuar siē janė: Santigold, Flo Rida dhe M.I.A.. Megjithėse albumi ėshtė gati, kėngėtarja nuk planifikon qė ta lansoj tani, ngaqė, ėshtė e zėnė me rolin e filmit 'Burlesque'. Kjo do tė thotė se, muzikės ajo do ti rikthehet tek vitin qė vjen.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Oct 05, 2009 1:56 pm

MADONNA & LADY GAGA “BĖHEN LESH”


Gjatė njė performance nė studion e NBC-sė, Lady GaGa dhe Madonna janė rrahur, duke ia shkulur flokėt njėra-tjetrės, duke u shtyrė dhe duke ofenduar njėra tjetrėn. Edhe pse vallėzimi kishte filluar me koreografi tė pėrbashkėt, menjėherė pas tingujve tė parė, Madonna e kishte kapur pėr flokėsh Lady GaGa-n. Udhėheqėsit i kishin lutur qė tė ulen prapė, por ato nuk kishin mundur tė qetėsohen. Lady GaGa i kishte thėnė Madonna-s se ėshtė mė seksipile se ajo, derisa Madonna i kishe thėnė se ishte mė e madhe se ajo, dhe mė pas, ishte tallur edhe me emrin e saj (Lady GaGa), duke e pyetur se mos ėshtė emėr i ndonjė ushqimi pėr fėmijė. Udhėheqėsi i emisionit ishte detyruar tė ulej midis tyre. I kishte lutur qė tėrė kėtė ēėshtje ta zgjidhnin me njė puthje, mirėpo ato kishin refuzuar. Natyrisht, e gjithė kjo kishte qenė e inskenuar. Me kėtė akt, kėngėtaret treguan se dinė tė bėjnė shaka, nė llogari tė dikujt tjetėr.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Oct 05, 2009 1:58 pm

BENJAMIN PRESLEY ME 5 ALBUME


Nipi i Elvis Presley-t, Benjamin, ka nėnshkruar kontratė me shtėpinė diskografike, ‘Universal’, pėr incizimin e 5 albumeve, ka bėrė tė ditur NME (New Musical Ezpress). Benjamin Presley-t (17-vjeēar), djali i Lisa Marie Presley-t (nga martesa e saj e parė), i janė ofruar 5 milion dollarė pėr kėto 5 albume. ‘Muzika e tij nuk do tė jetė ‘as e ngjashme’ me muzikėn e Elvis Presley-t”, ka thėnė menaxheri i tij. Djaloshi, tani, ėshtė duke pushuar nga incizimet e albumit tė parė, i cili do tė dalė nė treg – vitin e ardhshėm.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:12 am

FEJOHET CHRISS NOTH


Ylli i serialit “Sex and The City”, Chris Noth dhe e dashura e tij shumė vjeēare, bukuroshja Tara Wilson janė fejuar ditėn e djeshme. Ēifti nė fjalė ishin njoftuar kur Tara Wilson kishte filluar tė punoj kamariere nė njė restoran tė cilin e drejtonteChris Noth. Chirs ėshtė 54 vjeē dhe ka edhe njė djalė nga martesa e tij e mėparshme djalin Orion Christopher Noth, ndėrsa Tara ėshtė 27 vjeēe dhe kjo ėshtė fejesa e saj e parė
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:13 am

KATE BECKINSALE MERR TITULLIN “SEXIEST GIRL ALIVE”


Duke tejkaluar bukurinė e kolegeve tė saja siq janė Charlize Theron dhe Halle Berry, aktorja Kate Beckinsale ka marrė titullin “Sexiest Woman Alive” nga revista prestigjioze Amerikane, Esquire. “Pėr mua ky ēmim ka shumė rėndėsi dhe e vlersoj shumė mirpo do tė ha dajak nga katėr vėllezėrit e mi, sepse nuk ėshtė leht me qenė seksi e mi pas katėr vėllezėr”, ėshtė shprehur para mediave Kate Beckinsale nė pranimin e kėtij ēmimi. Aktorja Hollywood-iane Kate ka luajtur nė filma tė shumtė si: Pearl Harbor pėrkrah aktorit Ben Affleck (2001), Underworld (2003), Van Helsing (2004) dhe nė filmin Click (2006) etj
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:14 am

RUSSELL I DASHURUAR NĖ KATY PERRY-n


Si duket, Katy Perry ia doli qė ta ‘stabilizojė’ tė dashurin e saj, Russell Brand. Dje, gjatė njė interviste, ai pranoi se ėshtė duke rėnė nė dashuri me Katy-n. Deri mė tani, ai kurrė nuk kishte pasur njė lidhje ‘serioze’. Kėsaj here, ai pranon se do tė vazhdojė tė jetė nė lidhje me Katy-n dhe se ka hyrė nė ‘procesin e tė rėnit nė dashuri’. Duke folur pėr ‘The Sun’, Russel ka thėnė: “Mendoj se jam i dashuruar. Awwww.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:17 am

THURSTON MOORE ME PROJEKT TE RI


Thurston Moore, frontmani i bendit Sonic Youth ka gjetur edhe njė pune tjetėr e cila do t’i sjellė shumė fitim! Thurston ka hapur shtėpinė e tij botuese "Ecstatic Peace Library", e cila ėshtė specializuar pėr botimin e librave artistik. Kėshtu ndėr tė tjerė kėtu do tė gjenden emrat e autorėve sikur Raymond Pettibon, Dave Markey dhe bashkėshortja e tij, anėtarja e bendit Sonic Youth, Kim Gordon.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:18 am

ARCTIC MONKEYS ME SINGLE TĖ RI


Mė 16 nėentor 2009, Arctic Monkeys do tė lansojnė “Cornerstone”, singlin e dytė nga albumi i fundit “Humbug”. Pas suksesit tė madh tė kėngės “Crying Lightning” njė bashkėpunim pėr Oxfam, njė tjetėr projekt me kėtė organizatė ka filluar tė punohet. “Cornerstone” do tė jetė nė dispoziocion edhe si pllakė LP dhe download digjital. Singli do tė pėrmbaj edhe tre kėngė krejtėsisht tė reja – “Catapult”, “Sketchhead” dhe “Fright Lined Dining Room”. Arctic Monkey, momentalisht janė nė turne nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ndėrsa nė Britani tė Madhe dhe Irlandė do ta vazhdojnė turneun nė nėntor.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:22 am

PARAMORE ME ALBUMIN MĖ TĖ MIRĖ

Albumi i grupit ‘Paramore’: ‘Brand New Eyes’ u shndėrrua nė albumin mė tė shitur. Nė kėtė mėnyrė – rokerėt amerikanė zunė vendin e parė nė Britani, Irlandė, Australi etj. Albumi: “Brand New Eyes’, i cili nė Britani doli nė shitje mė 28 shtator, u shit nė 23.500 kopje. Anėtarėt e bendit janė shokuar me lajmin e mrekullueshėm, ndėrsa kėngėtarja, Hayley Williams, i ka falėnderuar fansat pėr blerjen e albumit
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:24 amJOLIE & PITT SERISH BASHKE NE FILM?Bukuroshja hollivudiane Angelina Jolie, dėshiron tė aktroj serish me bashkėshortin e saj, aktorin e njohur Brad Pitt, por nuk ka shumė kohė tė lirė pėr kėtė. Cifti ėshtė njohur gjatė xhirimit tė filmit "Mr&Mrs Smith", dhe bashkėpunimi i radhes do tė jetė i mundshėm pasi qė vendos vetė familja nė fjalė. "Do tė kisha dashur tė punoj me Brad-in, por ne kemi shumė fėmijė! Fillimisht, gjithmonė sigurohem qė ata janė mire, e pastaj mendoj pėr nodnjė rol tė mundshėm", ka thėnė Angelina pėr Bang Showbiz. Angelina dhe Brad janė prindėr tė gjashtė fėmijėve, nga tė cilėt tre janė tė adaptuar.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:26 am

JAY-Z RIKTHEHET NĖ BRITANINĖ E MADHE


Salma Hayek i ėshtė kthyer filmit pas lindjes sė vajzės sė saj Valentina nė gusht tė vitit 2007. Hayek, ka pranuar rolin e Madamme Traske nė filmiin Prihvatila rolin e padrone Traske nė filmin "The Vampire’s Assistant" vetėm sepse ėshtė rol i vogėl, ka thėnė ajo nė njė intervistė nė emisionin Access Hollywood. Salma Hayek po ashtu ka shtuar se kthimi i saj nė punė ka qenė mė i lehtė pėr faktin se ka pasur mundėsi tė merrė me vete nė Nju Orleans edhe vajzėn e saj. Filmi "The Vampiri’s Assistant", i regjisorit Paul Vajc nė kinema do tė arrijė mė 23 tetor.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Oct 06, 2009 6:28 am

NAOMI WATTS NUMER 1 NE FORBES


Revista Forbes ka krijuar listen e sukseseve dhe pagava mė tė larta nga 100 aktoret mė tė suksesshme nė Hollywood. Sipas kėsaj liste, del qė aktorja Naomi Watts (41 vjeēare) ėshtė aktorja mė e shkathėt dhe gjendet nė pozitėn e pare. Kjo aktore, ēdo dollarė tė fituar nga 3 filmat e fundit, ka shėndėrruar nė 44 dollarė, shkruan Forbes. Suksesi botėror i filmit "King Konga" nė vitin 2005, si dhe suksesi nga viti i kaluar me filmin "The International", i kanė ndihmu asaj ta fitoj konkurencėn nė tė cilėn ishin edhe Julia Roberts dhe Angelina Jolie. Pėr tu kualifikuar nė kėtė listė, aktoret duhėn t’i kenė tre filma tė realizuar nė pesė vitet e fundit, si dhe ata filma duhej tė shfaqėn nė mė sė paku 500 kinema botėrore.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:35 am

SHAKIRA DĖSHIRON MĖ SHUMĖ VIDEOKLIPE SEXYShakira pretendon qė nė tė ardhmėn tė punoj nė mė shumė videoklipe. Kėngėtarja e hitit “'She Wolf” pėrndryshe pohon se kurrė mė parė nė jetėn e saj nuk ėshtė ndier mė nė formė dhe mė mirė, kur ėshtė fjala pėr trupin e saj. Ndėrkohė qė, kur ėshtė fjala pėr muzikėn dhe klipet e saj ajo pohon pėr Daily Star se dėshiron tė punoj nė sa mė shumė video klipe sexy . 32 vjeēarja bėn tė ditur se albumi i saj i titulluar “ She Wolf” do tė lansohet mė 12 tetor.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:36 am

SAMUEL JACKSON NE TRE FILMA!


Aktori amerikan Samuel L Jackson do tė jetė heroi i filmit "Same Kind of Different as Me", adaptimi I filmit bestseller me tė njėjtin emėr tė cilin nė ekranin e madh do ta sjellin Roderick dhe Bruce Taylor. Jackson do tė luajė rolin e Denver Moore, mashtruesit I cili krijon njė miqėsi tė pazakontė me artistin e pasur nga Dallas, Ron Hole. Libri, i shkruar nga Hall, Moore dhe Lynn Vincent, ishte njė hit i madh nė gazetari. Samuel Jackson aktualisht ėshtė duke xhiruar komedinė "The Other Guys" nė regji tė Adam McKay, kurse kohėve tė fundit ka pėrfunduar edhe filmin "Sunset Limited”, nga Cormack McCartney, nė tė cilin luan edhe Michael Sheen.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:38 am

FOXX NE ROLIN E TYSON-ITKėngėtari, aktori dhe stand up komiku amerikan, Jamie Foxx do tė paraqitet nė filmin mė tė ri tė Taylor Hackford, (me tė cilin Foxx veēse ka bashkėpunuar nė filmin "Ray"), dhe do ta ketė rolin e Mike Tyson-it. "Ishim nė kėrkim tė projektit pėr tė punuar sėrish bashkė, dhe mendoj sė kjo ėshtė njė ide shumė e mirė, sepse tė gjithė e mbajnė nė mend kohėn e Tyson-it. Mike nuk ėshtė vetėm dikush qė kafshon veshėt e rivalit dhe ka tatoo nė fytyrė. Kam pasur mundėsi t’i kuptoj disa momente tė jetės sė tij, tė cilat mė tė vėrtet janė shumė interesante’, ka shtuar Foxx pėr MTV.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:39 am

HITET ME TE MEDHA
Jay-Z ka lajmėruar lansimin e kompilacionit tė ri me hite. Pas tri hit singla tė ri, dhe albumit aktual 'The Blueprint 3', Jay-Z do tė gėzoj adhuruesit e tij me kompilacionin i cili do tė pėrmbaj tė gjitha hit kėngėt e reperit gjatė karrieres sė tij. Kompilacioni i titulluar thjeshtė ‘Greatest Hits’, nė Amerikė do tė lansohet mė 24 nėntor. Do tė jetė ky kompilacioni I tretė pėr Jay-Z si dhe deri mė tani, bėhet e ditur se nuk do tė ketė asnjė single tė ri.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:39 am

EMINEM I RI/VJETER
Albumi i ri i Eminem-it prap se prap nuk do tė sjell risi. Albumi, i cili do tė publikohet nė muajin nėntor, ėshtė dashur tė jetė rieditim I albumit debutues 'Infinite' nga viti 1996. Adhuruesit nuk do tė befasohen shumė pasi qė albumi do tė lansohet nė formatin CD dhe deri mė tani tė gjitha detajet rreth tij janė bėrė tė ditura. Albumi nė fjalė, nė tregun amerikan, zyrtarisht do tė paraqitet mė 2 nėntor
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:44 am

MATERIAL PER 3 ALBUMEU2 planifikon edhe 3 lansime tė reja. Pėr kundėr shitjes shumė tė dobėt tė albumit tė fundit 'No Line on the Horizon', rock bendi irlandez nuk dorėzohet dhe mendon qė nė muaj tė ardhshėm tė publikoj edhe disa materiale tė reja. Bono ka konfirmuar se sė shpejti do tė publikohet albumi mė i ri i titulluar 'Songs of Ascent'. Plani I radhes ėshtė pėrfundimi i materialit tė cilin e kanė filluar ne producentin Rick Rubin, tė cilin e kishin larguar gjatė punės nė studio pėr albumin 'No Line on the Horizon'. Projekti I tretė do tė jetė soundtrack tė filmit mė tė ri tė Spiderman-it 'Spider-Man: Turn Off the Dark'. Bono nuk ka dhėnė data tė mundshme, por kėto projekte pritet tė realizohen gjatė kėtij viti.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:45 am

DONOVAN KĖRKON TĖ BASHKĖPUNOJĖ ME LILY ALLENLily Allen do tė bėjė duet me Donovan. Kėngėtari legjendar i viteve tė 60-ta dėshiron qė kėngėtarja e hitit “Not Fair” ti bashkangjitet nė turneun e tij tė vitit tė ardhshėm. Pėr BANG Showbiz, ai ka thėnė: “Mė pėlqen Lily Allen. Gjithashtu mė pėlqejnė edhe vajzat dhe djemtė e rinjė qė bėjnė muzikė vetė. Kėngėtarėt dhe producentėt mė pėlqejnė, dhe do te ishte mirė tė performonte Allen me mua”. Kur ėshtė pyetur se a dėshiron tė bashkėpunojė me Lily Allen, ai ėshtė pėrgjigjur: “Shpresoj se ajo do tė vij me mua vitin e ardhshėm nė turne. Mirėpo ftesa ėshtė e hapur pėr tė gjithė telentėt e rinjė, tė cilėt dėshirojnė tė vijnė nė turne me mua”. Donovan, gjithashtu ka thėnė se ka dėshirė tė punojė me artiste femra, dhe shpreson qė ta zbulojė ndonjė talent gjatė turneut.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:46 am

KAISER CHIEFS KĖNDOJNĖ PĖR CARE INTERNATIONALThe Kaiser Chiefs kanė patur njė sukses tė mrekullueshėm pėrgjatė pesė viteve tė kaluara: tre top 5 albume, hit singla tė shumtė dhe paraqitje nė edicionin e sivjetėm tė Leeds Festival. Gjigantėt e muzikės dhe tė komedisė, janė mbledhur pėr njė paraqitje tė vetme pėr agjensinė CARE International. Ky eveniment, qė do tė mbahet mė 2 nėntor 2009 nė Brixton Academy tė Londrės, do tė pėrfshijė performanca nga Damien Rice, Gary Barlow, the Kaiser Chiefs dhe shumė tė tjerė. Koncerti ka karakter humanitar, ku tė gjitha tė hollat e mbledhura do tė dedikohen pėr tė luftuar urinė nė mbarė botėn.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:52 am

NJĖ TJETĖR ALBUM I RITaio Cruz kėnga e tė cilit ‘Break Your Heart’, gjendet nė majat e top listave britanike edhe kėsaj jave, do tė lansoj albumin e tij tė dytė. Konkretisht albumi do tė lansohet mė 12 tetor, qė i bie ditėn e hėnė. 26-vjeēari albumin e ri e ka titulluar “Rokstar”. Taio, kėsaj radhe nė kėtė album ka gjetur pėrkrahjen pėr bashkėpunim tek Tinchy Stryder dhe natyrisht tek njė tjetėr kėngėtare amerikane me emrin Ke$ha. Tė ju rikujtojmė se albumi i tij debitues ”Departure“ ėshtė shitur 150 mijė kopje
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:53 am

KTHEHEN NĖ SKENĖ PAS 7 VITESH !!!Pas 7 vitesh, grupi Kraftėerk, po rikthehet nė skenė. Ata kanė bėrė tė ditur se vitin e ardhėshėm do tė lansojnė albumin e tyre tė ri, Ndėrkohė qė, albumi i tyre i fundit ishte lansuar qysh nė vitin 2003 dhe mban titullin "Tour De France Soundtracks".Albumi i ri pritet tė filloj inēizimet nė studion e Kling Kland nė Dusserdolf. “Dimri sjell njė atmosferė tė zymtė, ky mendoj se ėshtė momenti i duhur qė tė punohet. Fatėkeqėsisht nuk po flas pėr as edhe njė kėngė ngaqė ėshtė shumė herėt, sepse kėngėt ende janė nė fazėn embrionale, mirėpo, pėr gjithēka do tė ju lajmėrojmė me kohė “ – ka thėnė Hutter,njėri nga anėtarėt e grupit.Edhe kėtė vit, saktėsisht mė 17 nėntorė, grupi do tė lansoj edhe njė set albumesh nė format tė mini pllakave qė do tė shiten bashkė me disa libra. Me kėtė rast do tė festohet edhe 35 vjetori i hitit tė parė tė grupit "Autobahn"
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:54 am

BYONCE OFRON KOREOGRAFIT E SAJ PĖR FITNESS
Beyoncé ėshtė duke punuar nė lansimin e njė loje kompjuterike. Bėhet fjalė pėr njė lojė fitnessi nė bashkėpunim me koreografit e saj. Kėngėtarja, njihet pėr energjinė e saj nė vallėzim, prandaj- “ e shohė shumė tė arsyeshme qė tė gjitha koreografit e mija tė jenė nė duart e atyre qė pėlqejnė Byonce-n”- ka thėnė ajo duke shtuar-“ tė gjitha femrat qė mirren me vrapim qė tė humbin nė pesh, mendoj se nganjėherė edhe mėrziten, kėshtu qė, kam menduar qė ato nė shtėpit e tyre mund tė shikojnė koreografit e mija dhe natyrisht tė humbin shumė kalori duke ushtruar nė to. Mendoj se ėshtė mėnyra mė e mirė pėr fitness” – pėrfundon Byoince.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Thu Oct 08, 2009 7:55 am

LILY ALLEN PERFORMONĖ NĖ REVYNĖ E MODĖS NĖ PARISLily Allen, pėr disa ditė, ka marrė pjesė nė revynė e modės sė Karl Lagerfeld-it, i cili po krijon pėr brendin, Channel. Revyja ėshtė mbajtur gjatė javės sė modės, nė Paris, ku ėshtė paraqitur koleksioni i ri pranverė/verė 2010. Lily ka kėnduar kėngėn: ‘Not Fair’, ndėrsa nė skenė, iu bashkėngjitėn edhe modelet nga revyja – si ‘back-vokaliste’. Ndryshe, nė mesin e shumė pjesėmarrėsve, ndodheshin edhe: Rihanna, Prince, Claudia Schiffer etj..
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi