Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Sejdiu: Kosova ka bėrė maksimumin

Shko poshtė

Sejdiu: Kosova ka bėrė maksimumin Empty Sejdiu: Kosova ka bėrė maksimumin

Mesazh nga *lissa* prej Tue Feb 16, 2010 9:47 am

Sejdiu: Kosova ka bėrė maksimumin


Presidenti i Kosovės, Fatmir Sejdiu, ka thėnėn nė njė
intervistė ekskluzive pėr BBC-nė se Kosova pėr dy vjet tė funksionimit
si shtet ka bėrė maksimumin e saj. Ai tha se pritjet pėr njohjen
ndėrkombėtare tė Kosovės, kanė qenė mė tė mėdha, por se kjo gjė ka qenė e
pamundur, edhe pėr shkak tė procesit nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė
Drejtėsisė edhe pėr shkak tė luftės diplomatike tė Serbisė kundėr
njohjes sė Kosovės.


Sejdiu: Kosova ka bėrė maksimumin F.0216174401650_m
Lidhur me mundėsinė e bisedimeve me Serbinė, presidenti Sejdiu ka
thėnė se, me Beogradin jemi tė gatshėm tė bisedojmė pėr tė gjitha
ēėshtjet qė janė me interes vital pėr tė dy vendet, pėr tė dy popujt, si
tėrėsi nacionale, ndėrsa ka shtuar se, asnjėherė nuk do tė bisedojmė
pėr ēėshtje qė kanė tė bėjnė me statusin.

Presidenti Sejdiu ka thėnė se me Beogradin mund tė bisedojmė pėr tema
qė janė praktike – por ka pėrsėritur se me Beogradin nuk mund tė
bisedohet nė tema pėr ēfarė ata kanė iluzione nė kokėn e tyre, pėr tė
pasur rolin hegjemon ndaj tė tjerėve nė Kosovė dhe nė Evropėn
Juglindore, pėr tė pasur rolin hegjemon nė sjelljen e brendshme tė
njerėzve nė Kosovė, por absolutisht ata s'mund tė jenė padron i Kosovės.

I pyetur se cilat do tė jenė objektivat e shtetit tė Kosovės nė vitin
e tretė tė pavarėsisė, presidenti Sejdiu ka pėrmendur pėrmbushjen e
kritereve pėr liberalizimin e vizave dhe joshjen e investimeve nga
jashtė.

“Nė vitin e tretė do tė bėjmė shumė punė posaēėrisht nė pėrmbushjen e
kritereve nė liberalizimin e vizave, qė kanė tė bėjnė me joshje tė
investimeve tė jashtme dhe qė kanė tė bėjnė posaēėrisht nė planin e
brendshėm dhe sundimin e ligjit. Ajo qė do tė jetė funksionim i shtetit
ligjor tė funksionojė me kapacitete tė mira”, ka thėnė ai.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi