Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

VIP

Faqja 12 e 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:45 pm

COLIN FARRELL NĖ PROJEKT TĖ RI FILMIK


Aktori, Colin Farrell do tė luaj rolin kryesorė nė filmin, “At Swim-Two-Birds”, premiera e tė cilit planifikohet tė ipet nė vjeshtė tė 2010-tės. Brendan Gilson do ta bėjė regjinė e kėtij filmi, tė bazuar nė romanin me po tė njėjtin emėr tė shkrimtarit irlandez, Flann O’Brian.34 vjeēari, Farell do tė luaj rolin e studentit tė letėrsisė, problemet e tė cilit fillojnė kur personazhet e tri shkrimeve tė tij tė ndryshme, tė zemėruar dhe tė pakenaqur me fatin qė po ua shkruan autori i tyre,i bashkojnė forcat dhe e ndjekin pėr tė kėrkuar llogari prej tij. Krahas Farrell nė kėtė film do tė luajnė edhe Cillian Murphy dhe Gabriel Byrne.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:48 pm

U2 LANSON ALBUMIN E RI NĖ JANAR


Bendi U2 do tė lansojė albumin e ri, ekskluzivisht pėr anėtarėt e fan-club-it. Albumi me titull “Artificial Horizon”, ėshtė koleksion i remiksave dhe disa kėngėve tė pa lansuara, tė cilin, rokerėt irlandez nė janar do tua sjellin me postė anėtarėve tė “klubit tė adhuruesve”. Nė album, mes tjerash, do tė gjenden remiks-at e kėngėve “Vertigo” miksuar nga Trent Reznor, “Fast Cars” miksuar nga Jacknife Lee, “Beautiful Day” nga David Holmes, si dhe “Get On Your Boots” miksuar nga Fish Out Of Water. Duhet pėrmendur se mė 22 dhjetor, U2 kishin lansuar edhe DVD-nė me titull “It Might Be Loud”.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:49 pm

XHIROHET FILMI MBI JETĖN E AALIYAH-S


Do tė xhirohet filmi rreth yllit tė ndjerė tė muzikės R&B Aaliyah. Filmi biografik, qė do tė mundohet tė portretizojė jetėn e njė prej artisteve mė tė pelqyera R&B, do tė duhej tė fillonte xhirimet vitin e ardhshėm, ndėrsa rolin kryesor do ta luaj kėngėtarja kanadeze Keisha Chante. Aaliyah kishte vdekur nė moshėn 22 vjeēare, mė 25 gusht 2001, nė njė aksident ajror. Kėngėtarja, sė bashku me kolegėt e saj, ka qenė duke u kthyer me aeroplan privat nga Bahama, ku edhe kishin xhiruar klipin e saj tė ri. Gjatė karierės sė saj muzikore, Aaliyah kishte shitur mė shumė se 32 milion kopje tė albumeve nė mbarė botėn, dhe kishte qenė 5 herė e nominuar pėr ēmim Grammy.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:50 pm

DARKĖ PĖR TĖ PASTREHĖT

Kanye West ka treguar anėn e tij humane duke gjetur kohė pėr tė shėrbyer njė darkė festive pėr njerėzit e pastrehė gjatė tė shtunės. Reperi i hitit “Stronger” dhe e dashura e tij Amber Rose kanė marrė njė iniciativė pėr tė shėrbyer njerėzit qė janė pa shtėpi nė The Los Angeles Mission. “Ėshtė e rėndėsishme (tė ndihmoni) kur jeni tė bekuar. Tė shpėrndash bekimin tuaj dhe tė gjesh ca kohė pėr kėtė gjė, veēanėrisht gjatė festave tė respektosh njerėzit tė cilėt kurrė nuk e kanė pasur kėtė respekt”. “Kjo mė bėn tė ndjehem vėrtet mirė pėr tė dalė kėtu dhe pėr t’ju falėnderuar tė gjithėve qė na keni lejuar tė jemi pjesė e kėsaj”, ka thėnė reperi
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:52 pm

ALBUMET MĖ TĖ SHITURA

Albumi “ Back To Bedlam ”, i kėngėtarit James Blunt ėshtė kurorėzuar me ēmimin e albumit mė tė shitur pėr dhjetė vitet e fundit, nė mbarė botėn. Pozita e dytė i takon Dido- s me albumin “ No Angel “, deri sa albumi “ Back To Black “ i kėngėtares Amy Winehouse renditet i treti nė kategorinė e albumit mė tė shitur. Nė SHBA, janė albumet e grupit Beatles qė qėndrojnė nė pozitėn e parė si albumet mė tė shitura. Pozita e dytė i takon albumit Boyband 'N Sync me albumin “ No Strings Attached”, pėr tė vijuar nė pozitėn e tretė me Norah Jones dhe albumine saj “Come Away With Me ” dhe Eminem i cili ka siguruar pozitėn e katėrt e edhe tė pestėn me albumet “ The Marshall Mathers “ dhe “ The Eminem Show “
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:55 pm

ALBUMI I RI I HENDRIX-IT ME KĖNGĖ ENDE TĖ PAPUBLIKUARA


Albumi i ri i Jimi Hendrix-it, i cili do tė lansohet mė 8 mars, pėrmban material ende tė papublikuar. Albumi titullohet “Valleys Of Neptune ”, dhe ka si producente motrėn e legjendes, Janie Hendriy , e cila ka si bashkėpunėtorė Johno McDermott dhe Eddie Kramer. Nė kėtė album do tė keni mundėsi tė dėgjoni edhe kėngėt origjinale tė grupit tė legjendės si : “Hear My Train A Comin” ; “Ships Passing Through The Night” dhe “Lullaby For The Summer”, dhe shumė tė tjera kėngė tė Hendrix-it tė viteve 1968 dhe 1970. Albumi do tė ketė gjithsej 12 kėngė, e ne po ju sjellim nė vijim titujt e tė gjitha kėngėve qė do tė gjenden nė kėtė album: “Stone Free “ ; “ Valleys Of Neptun “ ; “Bleeding Heart” ; “Hear My Train A Comin” ; “Mr. Bad Luck” ; “Sunshine Of Your Love” ; “Lover Man” ; “Ships Passing Through The Night” ; “ Fire” ; “Red House” ; “Lullaby For The Summer” dhe “Crying Blue Rain” .
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:17 am

Vesa lė anash muzikėn pėr studimet master


Kėngėtarja
Vesa Luma ka vendosur tė fillojė studimet pėr master nė Prishtinė. Ajo
pėr momentin nuk mendon tė realizojė ndonjė kėngė tė re, por planifikon
t’u pėrkushtohet studimeve.“Kėto ditė kam filluar studimet
master nė Universitetin AAB nė drejtimin Komunikim Masiv. Pėr momentin
nuk kam nė plan realizimin e ndonjė kėnge tė re, pasi do pėrkushtohem
mė shumė te studimet deri nė prill tė kėtij viti, kur edhe mbaron njė
pjesė e ligjėratave”, tregon kėngėtarja pėr “Panorama plus”.
Vesa vitin qė kaloi ka pasur njė sukses tė jashtėzakonshėm nėpėr
koncerte dhe mbrėmje muzikore. Gjithashtu ajo ka qenė e pranishme pėr
fansat edhe me kėngė e klipe. Vitin e pėrfundoi me njė klip si dhuratė
pėr fansat edhe pse kėnga ishte e vjetėr, njė baladė shumė e pėlqyer e
cila e kishte impresionuar kėngėtaren dhe nxitur pėr tė realizuar edhe
klip pėr tė njėjtėn kėngė. /PP
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:17 am

Censuron videon nė ‘youtube’ qė dėshmon lidhjen e saj?


Me
njė kėngė dhe klip tė ri kėto ditė ėshtė paraqitur edhe kėngėtarja
Leonora Jakupi. Teksti i kėngės ėshtė shkruar nga Arsim Bunjaku kurse
muzika ėshtė bėrė nga Darko Dimitrov.Leonora i ngelet
besnike rrymės muzikore pop, tė cilėn e kultivon shumė mirė. Kėsaj
kėnge ajo i ka punuar edhe klipin pėr tė cilin ėshtė pėrkujdesur
regjisori maqedonas Alexander. Kėngėtarja tregon se ėshtė ndarė tejet e
kėnaqur me sukseset qė ka pasur nė vitin 2009, meqė kėtė vit ajo kishte
sjellė dy kėngė dhe klipe qė patėn shumė sukses, tė shndėrruara nė hite.
Ndėrkaq, vitin 2010 do ta fillojė me suksese tjera tė radhės. Kėnga
titullohet “Puthja jote” dhe si gjithmonė pėrmban njė tekst dashurie si
shumica e kėngėve tė Leonorės. E veēantė nė kėtė kėngė ėshtė se Leonora
i kėndon dashurisė edhe nė gjuhėn angleze. Fillimi i kėngės ėshtė nė
gjuhėn angleze dhe pėr sė pari herė, kėngėtarja e provon kėtė version
nė tekstet e saj. Ka kohė qė Leonora i kėndon dashurisė, por akoma nuk
ka gjetur princin edhe pse tashmė i ka kaluar tė 30-tat.
Disa herė nėpėr intervista ėshtė shprehur se akoma nuk ka gjetur
personin e duhur dhe se nuk ėshtė e gatshme pėr ndonjė hap tė
rėndėsishėm nė jetėn e saj. Gjatė gjithė karrierės sė saj, ajo nuk ka
deklaruar ndonjė person me tė cilin janė sė bashku edhe pse mediat
ndonjėherė kanė shkruar pėr disa lidhje, tė cilat ajo vetė i ka mohuar.
Si 17- vjeēare, atėherė nė fillim tė karrierės, Leonora ishte nė
lidhje dashurie me vėllanė e aktorit Blerim Destani, Nazif Destani,
lidhje kjo e cila nuk zgjati aq shumė. Gjatė qėndrimit nė Evropė,
Destani shoqėronte Leonorėn nėpėr koncerte, gjė kjo mund tė shihej para
disa muajsh edhe nė njė video e cila ishte vendosur nė ‘youtube’, por
me kėrkesė tė kėngėtares video ishte larguar. Pas kėsaj lidhjeje, ajo
nuk ka dashur tė zbulojė asgjė nga jeta private.
Sa u pėrket planeve nė karrierė, kėngėtarja sė shpejti pritet tė
hedhė nė treg edhe njė kėngė tė re nė bashkėpunim me kompozitorin
gjerman, Jackob KRüger (Jam Beatz) dhe me tekst tė Prince Double H.
/PanoramaPlus/
Postuar: 17:34 / 18 Janar 2010 | RSS
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:18 am

Biel: Jam shumė e mėrzitshme


Jessica Biel mendon se ajo ėshtė tepėr ‘e mėrzitshme’ pėr t’u konsideruar si njė aktore e madhe.Ylli
i filmit “Illusionist” e cila thuhet se sė fundi ėshtė ndarė me
kėngėtarin Justin Timberlake, beson se ajo ėshtė tepėr pėr toke dhe
jeton njė jetė shumė normale qė njerėzit ta konsiderojnė atė si yll.
”Unė mund tė jem tepėr e mėrzitshme pėr tė qenė ndonjėherė njė aktore e madhe”, ka thėnė Biel pėr revistėn Vogue.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:19 am

Shakira harxhon pėr tė ndihmuar ekonominė


Shakira thotė se ajo del tė bėjė shoping vetėm pėr tė harxhuar dhe pėr tė ndihmuar ekonominė botėrore tė mbijetojė.Kėngėtarja
e hitit “She Wolf” thotė se ajo nuk e kishte pasur shprehi tė harxhojė
pėr shkak tė bindjes sė saj fetare, por tash ka kuptuar se harxhimi
ėshtė gjė e mirė.
“Vėrtet mė pėlqen tė shijoj gjėrat normale qė njė vajzė e moshės
sime i shijon: tė shėtitėm nė park, tė shoh filma tė kėqij. Jam ndjerė
keq, pasi jam njė katolike mbi tė gjitha, por sot me mėnyrėn se si e
shoh atė, shopingu e mban botėn nė lėvizje. Njė botė ku njerėzit nuk
konsumojnė? Ekonomia bėhet edhe mė e keqe”, ka thėnė Shakira.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:19 am

Carey e pasigurt pėr shkak tė racės sė pėrzier


Mariah
Carey thotė se ajo ishte ndjerė e shėmtuar pasi ka qenė e racės sė
pėrzier dhe thotė se kurrė nuk ishte pėrshtatur nė shkollė pasi ishte
mė ndryshe se tjerat.Kėngėtarja e hitit “Hero”, nėna e tė
cilės ėshtė irlandezo-amerikane, ndėrsa babai afrikano-amerikan me
prejardhje nga Venezuela, thotė se ajo kishte qenė shumė e pasigurt pėr
pamjen e saj gjatė kohės sė shkollės.
“Jam shumė e pasigurt pėr pamjen time dhe gjithmonė kam qenė e tillė
pėr shkak tė racės sė pėrzier. Tash nuk ndjehem shumė e pazakontė dhe
gjithkush e pranon kėtė, por si fėmijė jam ndjerė shumė jashtė normales
dhe nuk jam ndjerė mirė. Kur rriteni me kėtė lloj pasigurie, nuk
ndjehemi gjithmonė bukur”, ka thėnė kėngėtarja.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:20 am

“Crazy Heart” dhe Avatar” triumfojnė nė Golden Globe


Filmat
“Crazy Heart” dhe “Avatar” ishin nė mesin e fituesve tė mėdhenj nė
ndarjen e 67-tė vjetore tė ēmimeve Golden Globe Awards qė u organizua
mbrėmė nė Los Angeles.Qė tė dy filmat fituan nga dy ēmime;
“Crazy Heart” fitoi nė kategoritė Kėnga mė e Mirė dhe Aktori mė i Mirė
nė Dramė (Jeff Bridges), derisa James Cameron u emėrua Regjisori mė i
Mirė pėr “Avatar”, film ky qė fitoi edhe ēmimin Filmi Mė i Mirė Dramė.
Kjo ishte njė ditė shumė e madhe pėr filmin e zhanrit
shkencė-fantazi, qė dje po ashtu u bė filmi i parė nė SHBA qė qėndron
pesė javė radhazi nė pozitėn e parė tė box-office.
Filmi “The Hangover” fitoi njė ēmim tjetėr tė madh tė mbrėmjes,
Filmi mė i Mirė Komedi ose Muzikal, ndėrsa Robert Downey Jr. befasisht
fitoi ēmimin Aktori mė i Mirė nė Komedi ose Muzikal pėr rolin e tij nė
“Sherlock Holmes”.
Ēmimet Aktorja mė e Mirė nė Golden Globe shkuan nė duart e Sandra
Bullock (Dramė) dhe Meryl Streep (Komedi ose Muzikal), tė cilat ditė mė
parė ndanė tė njėjtin ēmim si dhe puthje nė skenė nė Critics Choice
Movie Awards
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:21 am

Victoria rikthehet nė American Idol?


Victoria
Beckham do tė rikthehet nė shoun e zbulimit tė talenteve ‘American
Idol, nė rolin e stilistes mysafire, shkruajnė mediat angleze.Ish-anėtarja
e grupit Spice Girls iu bashkua panelit vlerėsues tė shout amerikan
gjatė vitit tė kaluar, pasi Simon Cowell u detyrua tė gjejė zėvendėsim
pėr tė larguarėn Paula Abdul.
Cowell raportohet se planifikon tė nėnshkruajė me kėngėtaren e
shndėrruar nė disenjatore pėr ta angazhuar atė si vlerėsuese tė
pėrhershme kur shou i tij i popullarizuar “The X Factor” do tė fillojė
nė SHBA nė vitin e ardhshėm.
Por Beckham thuhet se pėr momentin ka vendosur tė rikthehet
pėrkohėsisht te ‘American Idol’ dhe sipas Daily Mirror do tė fitojė 96
mijė dollarė pėr ēdo episod.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:21 amSnoop Dogg nuk ėshtė edhe aq i zi


Reperi Snoop Dogg ka zbuluar se nuk ėshtė aq i zi sa qė mendon- njė test i ADN-sė ka treguar se ai ėshtė vetėm 71% afrikan.enjten mbrėma nė emisionin televiziv “Lopez Tonight”, Snopp ėshtė
pajtuar qė t’i merret pėshtyma pėr analizė, ndėrsa ėshtė befasuar kur
ka dėgjuar rezultatet gjenealogjike tė testit.
Ai ėshtė 71% afrikan, 23% amerikan autokton dhe 6% evropian, ndėrsa nuk ka “aziatik” nė vete.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:22 amRoberti: Nora ėshtė koprracenjė intervistė dhėnė suplementit Bluetooth, dyshja Nora Istrefi dhe
Robert Berisha kanė zbuluar disa veti tė karakterit tė tyre.Nora thotė se Roberti ėshtė tip qė shpenzon shumė, ndėrsa tė kundėrtėn e pohon i fejuari i saj pėr tė.
“Kėngėtaret paguhen me tepėr se muzicentėt, mirėpo Roberti ėshtė i
angazhuar me shpesh, dhe qė nė fund i bie tė na del fitimi i barabartė.
Por pėr dallim nga unė, vesi i keq i Robertit ėshtė se ai shpenzon
shumė”, thotė Nora.
“Nora ėshtė mė dorė shtrėnguar... Nora ėshtė pak koprrace, por
natyrisht qė telefonatat dhe mesazhet kushtojnė mė shtrenjtė, sidomos
kur jemi jashtė Kosovės”, shprehet Roberti. /
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:23 am

Scherzinger i pėrkushtohet muzikės pėr tė harruar Hamiltonin


Nicole Scherzinger ėshtė dhėnė maksimalisht pas muzikės pėr tė harruar, tashmė ish-tė dashurin e saj, Lewis Hamilton.Liderja e grupit “Pussycat Dolls”, kėtė muaj u nda nga piloti i Formula 1, pas njė lidhjeje dyvjeēare.
Mirėpo, nė vend se tė bie nė depresion dhe tė vuajė, Nicole ėshtė pėrqendruar te muzika e saj.
Ajo ėshtė duke bashkėpunuar me Ne-Yo pėr albumin e saj solo.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:07 pm

Poshka, rruga drejt njė karriere tė suksesshme


I
lindur nė Struge, nė njė periudhė kur pėr shqiptarėt ishte vėshtirė tė
mėsohej shqip, hobi i tij i vegjėlisė nė kėto kushte ishte noti.Me
dėshirėn pėr t’u bėrė njė notar i mirė fillon stėrvitjen nė klubin e
notit “Struga” si i vetmi sportist shqiptar nė kampionatin e
Maqedonisė. E njėjta periudhė pėrkoi edhe me mėsimin e mandolinės, duke
projektuar nė kėtė mėnyrė rrugėn qė pavarėsisht nga mosha, duket e
gjatė dhe e vėshtirė. Ka ardhur rishtazi nė Tiranė pėr njė bashkėpunim
tė ri me kompozitorin Edmond Zhulali.
Nė studion ku punon nė kryeqytet gjendet edhe poeti i kėngėve tė
tij, Jorgo Papingji. Mbi vargjet e kėtij tė fundit ai ka kompozuar gati
13 kėngė. Papingji i frymėzuar nga muzika e tij, thotė se bashkėpunimi
nuk ėshtė i rastėsishėm.
“Gimi, nė natyrėn e tė kėnduarit tė tij parazgjedh kėngėt me
tematikė sociale dhe ai e zgjedh vetė performancėn. Nė tė gjitha kėngėt
qė ka ekspozuar nė festivale, ai ka gjithmonė njė performancė tė re,
shumė tė gjetur dhe me shumė domethėnie”, thotė poeti.
Tė njėjtin mendim ndan edhe Edmond Zhulali, orkestruesi i shumė
kėngėve tė Agimit. Ai thotė se pavarėsisht origjinės, muzika e tij
tingėllon e afėrt pėr publikun shqiptar qė e ndjek dhe e pėlqen.
“Ka kėrkuar gjithmonė qė kjo kėngė tė jetė bazuar mbi dhimbjen dhe
me orkestrim bashkėkohor”, thotė Zhulali. Duke zbritur nga ky vlerėsim
“akademik”, kantautori Redon Makashi kėrkon ta vlerėsoje Agimin nga
pozitat e njė miku tė vjetėr.
Njė njohje “blic” nėpėr festivale dhe qė mė pas mori trajtat e njė
miqėsie tė vėrtetė. “Si fillim e sheh njė njeri tepėr tė ndrojtur dhe
tė fjetur, por kur diskuton me tė, tė jep atė kėnaqėsinė e tė
diskutuarit. Ėshtė i kėndshėm dhe ka edhe sensin e humorit brenda tij”,
pohon Makashi.
Kantautor, shou-men, menaxhues i trupės teatrore tė tė rinjve nė
Strugė, pedagog dhe aktivist i njohur i tė drejtave tė artistėve, Agim
Poshka ėshtė nga ata tė rinj qė mesa duket, nuk ka kohė. /TCH/
Postuar: 21:12 / 19 Janar 2010 | RSS
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:07 pm

Lopez do tė luajė nė serialin “Glee”


Jennifer Lopez do tė paraqitet nė serialin televiziv amerikan “Glee”, nė rolin e njė femre qė punon nė njė lokal.Kėngėtarja
e hitit “If You Had My Love” , e cila ėshtė paraqitur nė filma tė
tillė, si “Gigli” dhe “Monster-In-Law”, mund tė paraqitet pėrkohėsisht
nė kėtė dramė.
“Jemi duke shkruar njė rol pėr Jennifer Lopez, tė cilėn e duam.
Dėshirojmė qė ajo tė jetė njė femėr kafeneje”, ka thėnė krijuesi i
serialit, Ryan Murphy.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:08 pm

Perry: I kemi tradhtuar fansat


Kitaristi i
grupit “Aerosmith”, Joe Perry, shpreson qė frontmeni Steven Tyler tė
rikthehet sa mė shpejtė nė grup, sepse mendon se ata i kanė tradhtuar
fansat.Kėngėtarėt e hitit “Walk This Way” janė nė njė kaos
si pasojė e spekulimeve se Tyler ka hequr dorė nga grupi, ndėrsa deri
mė tani kėngėtari ende nuk ka konfirmuar asgjė nėse do tė kthehet ose
jo nė grup.
“Do tė ishte e shkėlqyer nėse Steven do tė kthehej dhe tė ishte i
njėjti njeri qė ishte para 10-12 vitesh. Ne tė tjerėt jemi... Ne vėrtet
ju kemi borxh fansave tanė, tė cilėt kanė qėndruar pas nesh pėr 40
vite”, ka thėnė Perry.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:09 pm

Fanning nuk i ka problem skenat lezbike


Aktorja
tinejxhere Dacota Fanning nuk e ka pasur problem tė pėrfshihet nė skena
lezbike nė filmin e ri “The Runaways”, pasi edhe rokerja tė cilėn ajo e
ka luajtur nė film, ka provuar pėrvoja tė njėjta.Ylli i
filmit “Twilight Saga: New Moon”, 15-vjeēare, thotė se ajo ka shijuar
xhirimin e skenave me bashkė-aktoren Kristen Stewart pasi kishte mėsuar
pėr kėtė tregim nga autobiografia e rokeres Cherie Currie.
“Vėrtet kėnaqem kur e realizoj kėtė film, pasi ajo vėrtet ka
ndodhur, nuk ėshtė vetėm njė tregim i krijuar pėr njė 15-vjeēare qė
ēmendet. Ėshtė njė ngjarje e vėrtetė e evolucionit nga njė vajzė e mirė
deri te njė princeshė e ēmendur e rok’n’rollit”, ka thėnė aktorja./
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:10 pm

Gaga merr tre nominime nė Brit Awards


Lady
Gaga, Lily Allen, Florence e Machine, Pixie Lott dhe JLS udhėheqin nė
nominimet e kėtij viti pėr ēmimet muzikore Brit Awads.


Katėr
femrat, sė bashku me bendin e djemve JLS, secili kanė fituar nga tre
nominime pėr ngjarjen e cila do tė zhvillohet muajin e ardhshėm nė
Londėr.
Lilly Allen do tė luftojė me Florence pėr kategoritė “Artisja mė e
Mirė Britanike” dhe “Albumi mė i Mirė Britnaik”, ndėrsa do tė garojė
edhe pėr kategorinė “Singli mė i Mirė”. Florence do tė ketė pėrballė
Pixie Lot nė kategorinė e “Debutueses mė tė Mirė”.
Lady GaGa ėshtė nė garė pėr kategoritė ndėrkombėtare tė ēmimeve
britanike tė muzikės, “Debutantja mė e Mirė Ndėrkombėtare”, “Artistja
mė e Mirė Solo Ndėrkombėtare” dhe “Albumi mė i Mirė Ndėrkombėtar”./
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:10 pm

Scherzinger dėshiron tė jetė vajza Bond


Nicole
Scherzinger raportohet se ėshtė ndarė nga i dashuri i saj Lewis
Hamilton me qėllim qė tė realizojė ambicien e saj pėr t’u bėrė aktore
dhe ka vėnė pėr cak tė fitojė rolin e vajzės Bond.
Kėngėtarja e grupit “Pussycat Dolls”, e cila u nda Hamilton pas dy vitesh sė bashku, dėshiron ta provojė veten edhe nė aktrim.
“Nicole ėshtė shumė ambicioze dhe nuk dėshironte t’i kalojė vitet e
ardhshme duke e ndjekur Lewis nėpėr botė. Ai dėshironte qė ajo tė ishte
shoqėruesja e tij derisa ai lėvizje nga njė vend nė tjetrin, por ajo
nuk ishte e gatshme ta lėrė anash karrierėn, dhe kjo ēoi nė njė varg
konfrontimesh”.
“Ajo ka lėnė ca takime nė Hollywood. Nicole ėshtė shumė atletike dhe
e sheh veten nė filma aksion. Ajo gjithmonė ka thėnė se roli i saj
ideal do tė ishte tė jetė vajza e ardhshme Bond. Pse jo? Ajo ka pamjen
dhe fizikun pėr kėtė”, ka thėnė burimi.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:11 pm

Moss fejohet nė ditėlindjen e saj


Supermodelja
Kate Moss ka pranuar njė dhuratė tė veēantė nga i dashuri i saj Jamie
Hince nė ditėlindjen e saj tė 36-tė, njė unazė fejese.Rokeri
i grupit “The Kills” gjatė vikendit festoi ditėlindjen e tė dashurės sė
tij me njė grup miqsh, dhe kishte befasuar atė duke i kėrkuar martesė
dhe duke i dhuruar njė unazė diamanti.
“Kate u befasua. Jamie e kishte zgjedhur me kujdes unazėn dhe e
kishte zgjedhur ditėlindjen e saj t’i propozojė. Ata janė nė njė vend
shumė tė mirė, tashmė jetojnė sė bashku dhe kjo ėshtė njė hap mė tej
pėr t’u rehatuar pėr tė mirė”, ka thėnė burimi pėr Daily Mail./
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:11 pm

Gibson heq dorė nga duhani


Aktori i Hollywoodit, Mel Gibson, ka hequr dorė nga duhani pėr hir tė foshnjės sė tij tė porsalindur.Ish-duhanpirėsi
ėshtė i bindur se ai ka hequr dorė nga vetia e tij e konsumimit tė
nikotinės njėherė e pėrgjithmonė, por thotė se nuk ka qenė lehtė.
“Tre ditėt e para jeni njė vrasės me sėpatė. Nė ditėn e katėrt mund
tė sulmoni dikė me shkop. Ditėn e pestė? Jeni Ok”, ka thėnė Gibson.
Dhe vendimi i tij pėr tė hequr dorė nga duhani ka pasur menjėherė tė
mirat e veta shėndetėsor. “Kam humbur pesė kilogramė dhe mund tė marr
frymė normal”, ka thėnė aktori.
Vajza e Gibson, Lucia, u lind nė muajin tetor tė vitit qė lamė prapa.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Tue Jan 19, 2010 5:12 pm

Auf Der Maur e zhgėnjyer pėr turneun e “Hole”


Ish-basistja
e grupit “Hole”, Melissa Auf Der Maur, ka kritikuar vendimin e Courtney
Love qė tė rindėrtojė grupin pa anėtarėt e vjetėr tė tij.Liderja
e grupit “Hole”, Courtney Love, sė fundmi ka paralajmėruar mbajtjen e
disa koncerteve nėn emrin “Hole”, ndėrsa anėtarėt e grupit janė krejt
tė ri, dhe mungojnė themeluesit Eric Erlandson dhe Melissa Auf Der Maur.
“Dua tė sqaroj se nuk kam tė bėj me kėto koncerte. Sinqerisht, jam
pak e befasuar pėr kėto ndodhi. Jam e zhgėnjyer se do ta rrezikojnė
ribashkimin e grupit tė vėrtetė ‘Hole’, qė mendoj se do tė ishte diēka
e bukur pėr fansat dhe pėr ne...”, ka thėnė Auf Der Maur pėr Spinnermusic.co.uk.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Wed Jan 20, 2010 6:51 pm

Owen dėshiron tė kthehet nė teatėr


13 vite pasi ėshtė larguar nga teatri, Clive Owen ėshtė nė kėrkim tė njė shfaqje teatrore ku mund tė luajė.


Aktori
britanik u bė i njohur me rolin e tij nė shfaqjen teatrale “Closer” nė
Londėr nė vitin 1997, ndėrsa nė vitin 2004 luajti edhe nė adaptimin
filmik tė “Closer”, krahas Julia Roberts.
Dhe tani, pas mė shumė se njė dekade me role filmike, Owen ėshtė nė
kėrkim tė njė projekti tė pėrsosur teatror pėr tė, i cili do ta kthente
nė skenė pėrpara publikut.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Wed Jan 20, 2010 6:51 pm

Iommy shkruan autobiografi


Rokeri i grupit
“Black Sabbath”, Tony Iommi, ėshtė duke dokumentuar jetėn e tij nė
ngritjen e grupit legjendar me anė tė njė autobiografe.Kitaristi,
kompozitori dhe njėri nga themeluesit e “Black Sabbath”, e ka titulluar
librin e tij “Iron Man”, ndėrsa pritet qė tė botohet gjatė kėtij viti.
Ky libėr vjen pas publikimit tė vitit tė kaluar tė autobiografisė sė Ozzy Osbourne, ish-vokalisti i
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Wed Jan 20, 2010 6:52 pm

Lohan mohon spekulimet pėr vetė-lėndim


Lindsay
Lohan ka mohuar spekulimet se ajo e ka lėnduar veten pėr tė shmangur
depresionin, duke thėnė se ajo ėshtė nė njė gjendje tė shkėlqyer
mendore, fizike dhe shpirtėrore.Ylli i filmit “Mean Girls”
kėtė muaj ėshtė fotografuar teksa kishte njė shenjė nė pjesėn e
brendshme tė krahut. Kėshtu, mediat menjėherė kanė pėrhapur spekulime
se aktorja ka probleme me vetėkontrollin.
Mirėpo, Lindsay i ka thėnė faqes PerezHilton.com se atė shenjė e ka
pasur qė njė kohė tė gjatė si pasojė e njė ndėrhyrjeje kirurgjike kur
ka qenė fėmijė, dhe ėshtė shprehur se nuk ka probleme me depresionin
ose ndonjė ēėshtje tjetėr psikike.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Wed Jan 20, 2010 6:53 pm

Clooney nuk do tė martohet mė!


George Clooney nuk dėshiron tė martohet sėrish, pasi qė ai ėshtė njė “burrė i keq”.Aktori,
i cili nga viti 1989 deri nė vitin 1993 ka qenė i martuar me aktoren
Talia Balsam, thotė se nuk do tė martohet mė nė tė ardhmen..
“Unė punoj gjithmonė dhe kam interesime tė shumta jashtė aktrimit.
Po tė isha e dashura ime, nuk do tė lidhesha me mua pėr kohė tė
gjatė...”, ka thėnė Clooney, i cili aktualisht ėshtė nė lidhje me
aktoren dhe prezantuesen Elisabetta Canalis.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Wed Jan 20, 2010 6:53 pm

Willis nuk e pėlqen Facebook-un


Aktori Bruce Willis thotė se ėshtė i tmerruar nga format moderne tė komunikimit, siē janė ato pėrmes internetit.

Ylli
i filmit “Die Hard”, i cili vitin e kaluar luajti nė filmin shkencor
“Surrogates”, qė fliste pėr teknologjinė qė po e pushton botėn, mendon
se ēdokush ėshtė bėrė aq shumė i varur nga faqet sociale si njė formė e
re e komunikimit.
“Ajo qė mė shqetėson ėshtė rreziku qė qėndron nė faktin se njerėzit
dėshirojnė t’i komunikojnė informatat gjithnjė e mė shpejt. Unė nuk jam
njė fans i madh i rrjeteve sociale tė formės elektronike”, ka thėnė
Willis
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 12 e 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi