Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

VIP

Faqja 13 e 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Wed Jan 20, 2010 6:54 pm

Cruz e befasuar me suksesin e saj


Aktorja fituese e ēmimit Oskar, Penelope Cruz, ka dashur tė bėhet vallėzuese e baletit kur ka qenė e re.Cruz,
e cila luan krahas njė morie yjesh nė filmin e ri muzikor “Nine”, ka
zbuluar se si fėmijė ajo nuk ka pasur ambicie tė bėhet yll filmash.
Ende nuk mund tė besoj se kam fituar Oskar vitin e kaluar, pėr shkak
tė mėnyrės se si jam rritur. Vetėm tė ėndėrroj pėr t’u bėrė aktore dhe
realizoj kėtė dukej sikur njė film shkencor”, ka thėnė Cruz.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Wed Jan 20, 2010 6:54 pm

Minogue joshet prej femrave


Ikona e
homoseksualėve, Kylie Minogue, ėshtė njė adhuruese e femrave, pasi
kėngėtarja ka zbuluar se ajo ka qenė e joshur nga gjinia e njėjtė.

Krijuesja
e hitit “Spinning Around” ka njė publik tė gjerė tė komunitetit
homoseksual dhe thotė se ajo ka shumė gjėra tė pėrbashkėta me ta.
“Kam qenė e joshur nga disa femra. Jam njė ekspozuese seksuale dhe njė pjesė e imja ėshtė flirt natyral”, ka thėnė kėngėtarja.
Por i dashuri i saj Andres Velencoso nuk ka nevojė tė shqetėsohet
pėr fantazinė femėrore tė tė dashurės sė tij, pasi bukuroshja
australiane thotė se kurrė nuk ka pasur lidhje me njė femėr.
“Edhe pse kam qenė e joshur nga femrat, kurrė nuk kam bėrė asgjė me to”, ka thėnė Minogue.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Wed Jan 20, 2010 6:56 pmTyson: Hangover mė rregulloi jetėn


Legjenda
e boksit, Mike Tyson, i cili sė fundi u shndėrrua nė aktor, thotė se
roli nė komedinė “The Hangover” i ka ndihmuar atij ta kthejė jetėn nė
rrugė tė mbarė.Ish-kampioni i kategorisė sė rėndė luajti
veten nė hitin e vitit 2009 dhe thotė se oferta e punės dhe argėtimi qė
ka pasur gjatė xhirimeve, e kanė bindur atė tė rikthehet nė normalitet,
pas njė serie arrestimesh tė lidhura me alkoolin dhe drogėn.
“Filmi shtroi njė rrugė tė mirė pėr mua drejt njė jete mė tė shėndoshė”, ka thėnė Tyson pėr Daily Variety./
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:07 am

Agnesa do tė adaptojė fėmijė nga Haiti


Bukuroshja kosovare Agnesa Vuthaj ka bėrė tė ditur se po planifikon tė adoptojė njė fėmijė nga Haiti.Ish-Miss
Kosova ėshtė tronditur nga tragjedia qė ndodhi nė Haiti si pasojė e
tėrmetit, i cili la mijėra tė vdekur dhe mijėra tė lėnduar, ashtu qė
dėshiron t’u bashkohet atyre qė po tentojnė tė zvogėlojnė sadopak
vuajtje e fėmijėve jetimė nė atė vend.
"Mendoj tė adoptoj njė fėmijė nga Haiti. Kjo ide ka lindur nė
momentin kur kam parė tragjedinė. Isha duke i pėrcjellė lajmet dhe ka
qenė ide dhe dėshirė e imja pėr ta adoptuar njė fėmijė nga atje. Se di
a do t'ia arrij kėtij qėllimit, por shpresoj shumė se gjithēka tė
shkojė mirė", citohet Agnesa nga e pėrditshmja
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:08 am

Edicioni i tretė i Big Brother


“Big Brother”
rikthehet pėr tė sjellė nėpėrmjet ekranit, aventurat e banorevė tė rinj
tė shtėpisė sė tij. Nga e shtuna, pjesėmarrėsit e edicionit tė tretė,
do tė nisin lojėn nė bashkėjetesėn e vėzhguar 24 orė telekamerat.Kėtė
vit kanė aplikuar mbi 7.000 persona pėr tė marrė pjesė nė “Big Brother”
dhe ndryshe nga vitet tjera, kėrkesat janė bėrė nėpėrmjet internetit,
ēka i ka mundėsuar stafit pėrzgjedhės tė komunikojė me kandidatėt
shqiptarė, jo vetėm nė Shqipėri, por edhe nė Evropė e Amerikė.
Producenti dhe autori i kėtij programi, Rezart Aga, ka siguruar pėr
karakteret e veēanta tė konkurrentėve, por edhe pėr befasitė e shumta,
qė do tė shoqėrojnė tė gjithė lojėn.
Ndėrsa Arbana Osmani, prezantuese e natės sė spektaklit thotė se Big
Brother “edhe kėtė herė do tė ketė njerėz tė zakonshėm, te cilėt do tė
pėrcjellin edhe njėherė realitetin shqiptar”.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:09 am

Mjuzikėl pėr “Spice Girls”


Producentja Judy Craymer ka njoftuar se ėshtė duke pėrgatitur njė mjuzikėl tė bazuar nė grupin “Spice Girls”.Mjuzikli
pėr bendin e vajzave qė kanė shitur mė shumė se 75 milionė kopje tė
albumeve gjatė karrierės sė tyre, do tė titullohet “Viva Forever”.
Craymer mė sė miri ėshtė e njohur pėr mjuziklin “Mamma Mia!”, i cili
ėshtė i bazuar nė muzikėn e grupit suedez “ABBA”, ndėrsa ishte njė hit
i madh botėror duke grumbulluar 42 milionė njerėz pėr ta pėrcjellė,
ndėrsa nė skenėn e teatrove nė Londėr ku ėshtė shfaqur nga viti 1999,
ka grumbulluar mė shumė se dy miliardė dollarė.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 23, 2010 7:08 am

Roberts e ngazėllyer qė ėshtė shembull edhe si 42-vjeēareFytyra
e re e kompanisė Lancome, Julia Roberts, ėshtė e ngazėllyer qė ende
mund tė modele pėr tė tjerėt edhe pse ėshtė 42-vjeēare dhe nėnė e tre
fėmijėve.
Fituesja e ēmimit Oskar bėri debutimin e saj si
ambasadore e gjigantit botėror tė kozmetikės nė Javėn e Modės nė Paris,
dhe ajo thotė se ėshtė e ngazėllyer qė ende shihet si ikonė.

“Ėshtė disi ėndėrr e ēdo femre vėrtet. Tė jesh 42-vjeēare, tė kesh
tre fėmijė dhe tė jesh njė nėnė qė punon, ėshtė njė moment i
shkėlqyeshėm pėr t’i kėrkuar tė bėjė kėtė dhe pėr tė qenė e gatshme ta
bėjė. Mendoj se kjo flet shumė pėr Lanscome dhe ēfarė synojnė ata”, ka
thėnė aktorja
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 23, 2010 7:09 am

Miller dėshiron fėmijė me Law


Lidhja e
ringjallur nė mes tė Jude Law dhe Sienna Miller duket se po bėhet
serioze pasi aktorja ėshtė duke dashur tė fillojė familje me ish-tė
fejuarin e saj.
Dyshja u ndanė nė vitin 2006, pasi mediat britanike zbuluan aferėn e Law me kujdestaren e fėmijėve tė tij.
Law dhe Miller u ribashkuan nė fund tė vitit tė kaluar derisa tė dy
luanin nė skenėn e New Yokut, dhe shijuan pushimet festive sė bashku nė
Barbados. Asnjėri nuk e ka konfirmuar ribashkimin, por Miller thuhet se
ėshtė duke dashur tė fillojė familje.

“Mbase do tė bėhem nėnė, do tė mė pėlqente tė kem fėmijė”, ka thėnė aktorja nė njė intervistė tė fundit pėr revistėn Now
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 23, 2010 7:09 am

Jeta argėtuese ka mbaruar pėr Mel GibsonMel
Gibson ka frikė se jeta e tij mund tė fillojė tė bėhet e mėrzitshme
derisa ai pėrpiqet tė qėndrojė i shėndetshėm dhe ka hequr dorė nga
shumė qejfe tė tij, siē ėshtė edhe duhani.
Aktori 54-vjeēar,
i cili ka vajzėn dymuajshe Lucia me tė dashurėn e tij Oksana
Grigorieva, ka frikė se jeta e tij po bėhet e mėrzitshme derisa ai po
plaket.

“Mundohem dhe ha gjėra tė duhura, por nuk lėvizi shumė. Kam hequr
dorė nga duhani, andaj kjo ėshtė diēka qė shkon nė drejtimin e duhur.
Thjesht nuk bėj asgjė pėr argėtim. Por kjo ėshtė edhe vdekje, apo jo?”,
ka thėnė Gibson
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 23, 2010 7:10 am

Refuzohet kėrkesa e Polanskit pėr t’u gjykuar nė arrest shtėpiakGjykata
e Los Angelesit ka refuzuar kėrkesėn e Roman Polanskit pėr t’u gjykuar
pėr rastin e seksit me tė mitur nėn arrest shtėpiak nė Zvicėr.
Gjykatėsja Peter Espinoza zbuloi se regjisori duhet tė rikthehet nė SHBA pėr procesin gjyqėsor.
“Ai duhet tė paraqitet. Kėrkesa refuzohet”, ka thėnė Espinoza.
Filmi i tij i radhės “The Ghost Writer” fillon tė shfaqet nė njė numėr tė caktuar tė kinemave qė nga 19 shkurti.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 23, 2010 7:11 am

Yjet bashkohen pėr tė ndihmuar HaitinTeletoni,
spektakli bamirės televiziv, i titulluar ‘Hope For Haiti Now’, ka
filluar mbrėmė me disa prej emrave mė tė mėdhenj tė shoubiznesit tė
cilėt janė duke u munduar tė mbledhin fonde pėr pasojat e tėrmetit nė
Haiti.
Ngjarja ka filluar me performancė nga Alicia Keys nė
Los Angeles, e pasuar njė apel nga George Clooney pėr tė ndihmuar
njerėzit e Haitit. Mė pas anėtarėt e bendit Coldplay kanė performuar
kėngėn e tyre ‘A Message’, duke shkėlqyer nga studioja e tyre nė Londėr.

Nga artistėt tjerė tė cilėt do tė pėrfshihen janė Madonna, Beyonce, Sting, Christina Aguilera dhe Shakira.
Emisioni dyorėsh do tė jepet nėpėr tė gjitha rrjetet e mėdha televizive nė Amerikė, MTV britanike dhe nė internet.
Yjet si Robert Pattinson Jack Nicholson, Jennifer Aniston, Penelope
Cruz, Billy Crystal, John Cusack, Stevie Wonder, Brad Pitt dhe Bill
Clinton janė personat tė cilėt i pranojnė donacionet.

Tė gjitha performancat muzikore qė nga sot mund tė blihen nė
internet dhe tė ardhurat do tė shkojnė nė fondet qė ndihmojnė
Haitin.


Disa prej yjeve duke biseduar nė telefon gjatė oranizimit tė mbrėmshėm ‘Hope For Haiti Now’ (Foto: AP)

Jennifer Aniston dhe Daiel Craig (Foto: AP)

Julia Roberts (Foto: Getty Images)
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 6:58 pm


Tė hėnėn nis “Top Fest 7”


Nga
e hėna fillon pėr tė shtatin vit radhazi festivali i muzikės moderne
shqiptare “Top Fest” i organizuar nga Top Channel, ku do tė konkurrojnė
kėngėtarė dhe grupe nga Shqipėria, Kosova, Maqedonia e diaspora.
“Ėshtė
shndėrruar tani nė njė prej traditave mė tė bukura tė muzikės
shqiptare. Pasi janė kapur tė njėjtat standarde me evenimente tė tilla
qė ndodhin nė botė. Edhe kėtė edicion si ato tė mėparshmet, kemi kėngė
tė bukura”, ėshtė shprehur prezantuesja e festivalit, Albana Osmani.
Kėtė vit, Top Fest vjen me risi tė rėndėsishme, sa i pėrket
performancės sė pjesėmarrėsve. Nė fazėn e dytė dhe natėn finale,
kėngėtarėt do tė kėndojnė drejtpėrdrejtė.
“Top Fest do tė ketė tri faza. Nė fazėn e parė do tė ketė 120 kėngė qė do tė luhen me playback, ndėrsa faza e dytė do tė ketė gjysmat e kėtyre kėngėve. Nė fazėn e dytė dhe tė tretė kėndimi do tė bėhet live me njė orkestėr gjigante”, sqaron udhėheqėsi muzikor Dorian Gjoni.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 6:59 pm

Bullock: Nuk do ta fitoj Oskarin


E nominuara
pėr Oskar, Sandra Bullock, ėshtė e bindur se nuk do tė jetė ajo aktorja
qė do tė fitojė statujėn e artė gjatė ceremonisė sė Academy Awards qė
mbahet muajin e ardhshėm.
Bullock ėshtė nominuar pėr rolin e
saj nė filmin “The Blind Side”, ndėrsa pėr ta fituar Oskarin do tė ketė
konkurrente Meryl Streep, Helen Mirren, Carey Mulligan dhe Gabourey
Sidibe.
“Unė nuk do ta fitoj Oskarin. Nėntė nga dhjetė raste, unė gjithmonė
e gjej se kush do ta fitojė atė. Dhe unė tashmė e di se kush do ta
fitojė. Nuk do tė them por nėntė nga dhjetė raste...”.
“Mė duhet tė them se tė gjitha fermat nė kategorinė tonė nuk
shqetėsohen se kush do ta fitojė. Dikush do ta fitojė dhe tė tjerat do
tė jemi shumė tė lumtura pėr atė qė do tė fitojė. Jemi thjesht tė
lumtura qė jemi kėtu”, ka thėnė Bullock.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:00 pm

Diddy: Wyclef tė kandidohet pėr president tė Haitit


Moguli i muzikės rep, Sean Combs, i ka thėnė mikut tė tij Wyclef Jean qė tė mendojė pėr tė garuar pėr president tė Haitit.
Ish-anėtari
i grupit “Fugees” ėshtė njėri nga personalitet qė ka dhėnė maksimumin
pėr tė ndihmuar vendlindjen e tij pas tėrmetit tragjik qė e goditi kėtė
vend, ndėrsa gjatė evenimentit “SOS Save OurSelves - Help For Haiti”,
Diddy i cili ishte njėri nga nikoqirėt, ka thėnė fjalė tė mira pėr
punėn e palodhshme tė kėngėtarit, duke i sugjeruar qė tė kandidohet pėr
president.
“E keni parė atė kudo qė nga goditja e tėrmetit. Mendoj se nuk ka
fjetur aspak. Nė tė ardhmen, Wyclef duhet tė kandidohet pėr president
tė Haitit”, ka thėnė reperi.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:00 pmCohen shtyn turneun si pasojė e lėndimit


Kėngėtari
dhe kompozitori kanadez, Leonard Cohen, ėshtė detyruar qė tė pushojė
nga katėr deri nė gjashtė, muaj nė mes tė turneut evropian, si pasojė e
lėndimin tė shpinės.
Mjekėt e kanė detyruar kėngėtarin veteran qė tė shtyjė turneun e tij ashtu qė tė pushojė pėr t’u rikuperuar nga ky lėndim.
Pėrkundėr se ėshtė 75-vjeēar, mjekėt kanė thėnė se trupi i tij ėshtė
nė formė tė mirė si rezultat i ushtrimeve tė vazhdueshme fizike, ashtu
qė nuk do t’i marrė shumė kohė pėr t’u shėruar nga njė lėndim, i cili
rėndom u ndodh sportistėve.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:01 pmEranda: Ēdo kėngėtar ka modele tė cilėve u referohet


Kėngėtarja
shqiptare Eranda Libohova ditėt e fundit ka sjellė njė kėngė
interesante dhe njė klip tė ri qė mban titullin “Modeli mė i mirė”.
Nė njė intervistė pėr “Sh2”,
Eranda ka thėnė se arsyeja qė e ka titulluar kėshtu kėngėn ėshtė pėr
t’iu referuar kėngėtarėve, tė cilėt gjithmonė mbeten modelė pėr tė
tjerėt.
Videoklipi i kėngės ėshtė realizuar nga regjisori Alexander nė
bashkėpunim me Supersonic TV, ndėrsa pėr kėngė ajo ka bashkėpunuar me
Big Bastėn.
“Pėr ēdo personalitet muzikor qė formohet, ekzistojnė dhjetėra
modele artistesh, tė cilėve mund t'u referohesh, por kur ky
personalitet ka njė talent dhe njė origjinalitet, ai thjesht i
referohet dhe nuk ka nevojė ta kopjojė atė, dhe kėshtu ai krijon
modelin e tij”, i pėrgjigjet kėngėtarja pyetjes nėse ajo ka njė model.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:01 pm“Big Brother”, largohet Valentina, hyn Renato

Tė shtunėn mbrėma, ka hyrė nė shtėpi njė konkurrent i ri. Ai ėshtė 23-vjeēari Renato nga Tirana.
Nata e spektaklit tė“Big Brother” nė “Top Channel” ka vijuar edhe
njė herė mė emocionet dhe befasitė e javės, ne qendėr te sė cilave kanė
qenė ngjarjet mė domethėnėse, ku janė pėrfshirė konkurrentėt e kėtij
edicioni.
Gjatė spektaklit kanė zėnė vend debati i Jetmirit me Valentinėn dhe
ndodhia e pazakontė e tė enjtes- sėmundja e Gjimit, i cili u desh ta
linte shtėpinė.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:02 pm

Madonna dėshiron njė foshnjė tjetėr


Ylli i muzikės pop, Madonna, raportohet se dėshiron tė ketė edhe njė fėmijė tjetėr.
51-vjeēarja,
e cila tashmė ka katėr fėmijė, supozohet se ėshtė duke kėrkuar njė nėnė
surrogate (nėnė qė do ta mbajė nė barrė fėmijėn e saj). Ajo nuk
dėshiron tė provojė mė tej tė adoptojė, pėr tė shmangur problemet me tė
cilat u pėrball kur adoptoi vajzėn Mercy.
“Madonna dėshiron edhe njė foshnjė tjetėr, andaj ajo do tė takohet
me ekspertėt e fertilizimit pėr tė diskutuar opsionet”, ka thėnė burimi.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:03 pm

Swift ‘humbet’ kur fiton ēmim


Taylor Swift
gjithmonė planifikon mė herėt fjalimet me rastin e pranimit tė ēmimeve,
por thotė se njė herė kur kishte fituar, ka harruar se ēfarė ka dashur
tė thotė.
Kėngėtarja e hitit “Love Story”, e cila ka fituar
njė numėr shpėrblimesh pėrfshirė edhe katėr Grammy, gjithmonė i
pėrgatit mė herėt fjalimet nė rastet kur ėshtė nė garė pėr tė fituar
ndonjė ēmim.
“Kam qenė me fat qė tė fitoj njė varg ēmimesh kėtė vit dhe gjithmonė
ka momente kur dal nė prapaskenė dhe e pyes dikė se ēfarė thash.
Gjithmonė e di paraprakisht se kė duhet tė falėnderoj nėse fitoj, por
kur dal atje humbas plotėsisht. Bėhem emocionale. Nuk kam kontroll nė
atė qė del nga goja ime”, ka thėnė Swift.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:03 pm

Crowe i dashuri i Beyonce nė film?


Russell Crowe dhe Beyonce flitet se do tė jenė nė rolet kryesore tė ribėrjes sė filmit klasit “A Star Is Born”.
Robert
Downey Jr. ishte pėrmendur si opsion pėr rolin kryesor mashkullor, por
tash duket se ai do tė jetė ylli i filmit “Gladiator”.
Crowe ėshtė aktori i ri favorit pėr tė luajtur muzicientin e
moshuar, alkoolist, i cili kėshillon dhe bie nė dashuri me njė yll mė
tė ri femėr.
Filmi ishte hit nė vitet 1930-ta dhe tashmė ėshtė ribėrė dy herė, me
Judy Garland dhe James Mason nė vitin 1957 dhe me Barbra Streisand dhe
Kris Kristofferson nė 1976.
Nick Cassavettes pritet tė bėjė regjinė e filmit qė thuhet se do tė
ketė nė mesin e aktorėve edhe yllin e filmit ”Mad Men”, Jon Hamm, si
dhe dy yjet e muzikės Alicia Keys dhe Rihanna
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:04 pm

Richie ka ambicie pėr t’u bėrė dizenjatore


Nicole
Richie gjithmonė ka dashur tė bėhet dizenjatore e veshjeve dhe thotė se
aftėsitė organizuese janė shumė tė frytshme nė karrierėn e saj tė re.

28-vjeēarja,
e cila ka dy fėmijė dhe e cila ka linjėn e argjendarive dhe
bizhuterive, “House of Harlow 1960”, nuk e ka problem tė punojė shumė
pėr tė bėrė emėr nė industrinė e modės dhe beson se aftėsitė e saj
organizative janė tė pėrkryera pėr tė ndėrtuar karrierėn e saj tė
ėndrrave.
“Veshjet janė diēka qė gjithmonė kam dashur t’i bėj. Kam prerė
copėza tė revistave qė kur kam qenė vajzė e vogėl. Jam Virgjėreshė (nė
horoskop) dhe vėrtet ia dal mirė me orar. Andaj dita ka 24 orė dhe unė
zgjohem nė 6.30 ēdo ditė”, ka thėnė Richie./
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:04 pm

Janet Jackson joshet nga Chace Crawford


Janet Jackson thotė se ajo joshet nga ‘bukuria’ e Chace Crawford dhe ka qenė e ngazėllyer kur e ka takuar atė sė fundi.

Krijuesja
e hitit “All For You” ėshtė njė fanse e madhe e aktorit 24-vjeēar dhe
ėshtė emocionuar kur ėshtė njohur me yllin e serisė “Gossip Girl”.
“Mė pėlqen ‘Gossip Girl’. Mė pėlqejnė tė gjithė aktorėt aty. Dhe
ishte e ēuditshme pasi pėrfundova duke u takuar me Chace Crawford. Ai
ėshtė aq i bukur. Dhe gjėja mė e veēantė te ai ėshtė se si person ai
ėshtė edhe mė i bukur. Kur e shihni atė nė ekran ai ėshtė vėrtet i
pashėm, por pastaj e takoni si person”, ka thėnė Jackson.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:05 pm

Williams ka frikė tė bėhet nėnė


Ylli i tenisit,
Serena Williams, ka dėshirė tė madhe tė fillojė familje me tė dashurin
e saj, reperin/aktorin Common, por ka dyshime nėse mund tė jetė njė
nėnė e pėrgjegjshme.

Serena filloi lidhjen me Common nė
vitin e kaluar dhe thotė se ajo ka filluar tė ndjejė dėshirė pėr tė
krijuar familje. Por kjo ide e saj do tė qėndrojė nė pritje, pasi ajo
njė herė e kishte harruar qenin e saj nė njė seancė stėrvitore nė
fushėn e tenisit.
“Do tė doja tė kem fėmijė... Por kam dy qen tė vegjėl pėr tė cilėt
kujdesem dhe qė janė aq tė dashur, por ndonjėherė i harroj. Njė herė
isha e ngarkuar dhe u largova nga fusha dhe duke u vozitur me veturė
pėr nė shtėpi mendova, ‘Oops!’. Definitivisht nuk kam nevojė pėr fėmijė
pasi i harroj qentė”, ka thėnė numri njė i botės nė tenis.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:05 pm

Smith-ėt akuzohen pėr dėshtim tė filmit


Will
Smith dhe Jada Pinkett Smith kanė dėrguar dokumentet legale nė Los
Angeles nė pėrpjekje pėr tė shmangur padinė nga ish-partneri i tyre i
biznesit.

Smith-ėt thonė se personi i cili financoi filmin
tė cilin e shkroi dhe ku luajti Jada, ėshtė duke i kėrcėnuar ata rreth
asaj qė ai e quan rikthim ‘tė garantuar’ tė investimeve, dhe ata nuk
janė pėr t’u fajėsuar pėr dėshtimin e filmit, tė quajtur “Human
Contract”.
Projekti, i cili doli drejt nė DVD, nuk fitoi para. Smith thonė se
ata kurrė nuk kanė premtuar tė shpaguajnė investimet dhe, sipas TMZ,
ata dėshirojnė qė gjyqi tė deklarojė se ata nuk janė pėrgjegjės pėr
humbjen e parave tė investitorit.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:05 pm

Gaga me solo projekt pėr Haitin


Lady Gaga
vazhdon tė punojė nė projektin e saj personal pėr tė ndihmuar banorėt e
Haitit, dhe pėr kėtė nuk ka mundur tė gjejė kohė pėr tė qenė pjesė e
kėngės “We Are The World”.

Kėngėtarja e hitit “Bad Romance”
ka thėnė se ėshtė e kėnaqur me punėn qė bėn vetė, pėrkundėr faktit se
nuk mundi tė kėndonte sė bashku me kolegėt e saj kėngėn, e cila i
kushtohet pikėrisht viktimave tė Haitit.
“Kam punuar nė projektin tim bamirės pėr Haitin. Kemi grumbulluar
mbi gjysmė milioni dollarė deri mė tani dhe na pėlqen tė punojmė
kryesisht me shoqatat bamirėse qė janė tė stacionuara brenda nė Haiti”,
ka thėnė kėngėtarja.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:06 pm

Linda kėrkon mendimin e fansave


Linda Halimi ėshtė duke pėrgatitur kėngėn e saj tė radhės, me tė cilėn do tė marrė pjesė nė edicionin e shtatė tė “Top Fest”.
Shtojca Bluetooth
njofton se kėngėtarja, nėpėrmjet profilit tė saj nė Facebook ka kėrkuar
mendimin e fansave, nėse duhet tė paraqitet me njė baladė apo me njė
kėngė ritmike nė kėtė festival.
Ndėrsa pėrgjigjet mė nė numėr janė qė kėngėtarja e hitit “Tė dua
vėr8” tė paraqitet me njė baladė, teksa ka edhe tė atillė qė mendojnė
se njė kėngė e bukur ritmike do t’i shkonte mė mirė Lindės. /
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:07 pmKidman muza e Urban


Keith
Urban e konsideron meritore gruan e tij, Nicole Kidman, se e ka
pėrmirėsuar atė si kompozitor, pasi qė lidhja e tyre ka ndikuar nė
muzikėn e tij.
Ēifti u martua nė vitin 2006 dhe pas dy
vitesh u bėnė prindėr tė vajzės Sunday Rose, ndėrsa Urban pranon se
dashuria pėr aktoren hollivudiane shfaqet dukshėm nė muzikėn e tij dhe
disa kėngė madje i kushtohen asaj.
Kėngėtari i muzikės ‘country’ ka thėnė pėr People.com se Kidman i ka ndihmuar atij tė bėhet personi qė ka dashur tė jetė.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:07 pm

Rishfaqen nė skenė Lohan dhe Ronson


Lindsay
Lohan ėshtė pėrfshirė nė njė pėrleshje me ish-tė dashurėn e saj,
Samantha Ronson nė njė lokal nė Los Angeles tė mėrkurėn mbrėma.Lindsay
dhe Samantha i dhanė fund lidhjes sė tyre lesbike vitin e kaluar,
ndėrsa duket se skenat dramatike janė kthyer sėrish nė skenė.
Sipas burimeve tė Radar Online, Lohan ishte ‘nxehur’ pasi qė Ronson, e cila ishte DJ nė lokalin pėrkatės- Crown Bar, nuk e kishte shikuar aspak atė.
Ndėrsa zėnka e tyre kishte pėrfunduar nė mėnyrė qė Lohan e ka spėrkatur me pije ish-tė dashurėn e saj.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga blina-- prej Sun Feb 07, 2010 7:08 pmJolie e urren Shėn Valentinin


Aktorja e Hollywoodit, Angelina Jolie, nuk ėshtė fanse e Shėn Valentinit - ditės sė tė dashuruarve.Burime
tė afėrta me aktoren, e cila sė fundi spekulohet se ėshtė ndarė me
partnerin e saj Brad Pitt pas pesė vitesh sė bashku, refuzon ta festojė
14 shkurtin pėr shkak se i urren tė gjitha ato gjėrat ‘romantike’ tė
lidhura me kėtė festė.
“Ajo e urren kėtė. Angie gjithmonė i ka kuptuar zemrat dhe lulet si
shije jo e kėndshme dhe asgjė tjetėr pėrveē gjėra romantike. Brad nė
anėn tjetėr ėshtė i ēmendur pas gjithė atyre, por ai ėshtė nėn kushte
tė ashpra pėr tė mos e bezdisur atė. Angie mund tė jetė romantike, por
pa e tepruar”, ka thėnė burimi.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Tue Feb 16, 2010 10:10 am

GN’R befasojnė fansat


“Guns N’ Roses” iu kanė bėrė fansave njė befasi tė kėndshme
nė ditėn e Shėn Valentinit, me ē’rast grupi ka mbajt koncertin e dytė
befasues brenda njė jave, nė New York.Frontmeni Axl Rose
mbajti njė koncert tė vogle akustik tė enjten nė dyqanin e dizajnerit
John Varvatos nė Manhattan, si pjesė e Javės sė modės nė qytet.

Ndėrsa tė dielėn ai ka bėrė befasinė e radhės duke u paraqitur me
grupin e tij nė njė lokal nė Manhattan, ku performuan kėngė nga albumi i
ri “Chinese Democracy”, si dhe hitet e tyre klasike, siē ėshtė “Sweet
Child O’ Mine”.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 13 e 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi