Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

VIP

Faqja 11 e 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:09 pm

THE TING TINGS ME ALBUM TĖ RI


Grupi The Ting Tings, kanė raportuar se janė duke u ndihmuar nga Rihanna pėr albumin e tyre tė dytė. Ata janė duke punuar nė ripėrpunimin e albumit tė parė me titullin”We Started Nothin”. Sipas revistės Daily Star, bashkėpuntorja e tyre, Rihana, ėshtė pajtuar qė tė kėndoj si back vocaliste nė kėtė album. Nėntorin e vitit 2009 grupi kishte bashkėpunuar me Jay-Z ,si producent, nė disa materiale tė cilat The Ting Tings kanė pohuar se do ti lansojnė kėtė vit. Tė ju rikujtojmė se albumi i tyre debutues “ We Started Nothing” ishte lansuar majin e vitit 2008 dhe kishte arritur shitjen e mė shumė se 1.2 milion kopjeve anembanė botės
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:10 pm

2009-TA ISHTE VITI I SUKSESIT PĖR BEATLES

Grupi The Beatles,vitin e kaluar ishte grupi qė kishte shitur mė sė shumti albume nė mbarė botėn.Edhe pse para mė shumė se 40 vitesh, katėrshja e famshme ishin shpėrbėrė, viti 2009 ishte jashtėzakonisht i suksesėshėm pėr ta.Vetėm nė SHBA ata, vitin qė sapo lėm pas, kanė arritur tė shesin 3,282,000 albume, ndėrkohė qė, me kėtė shitje janė renditur nė pozitėn numėr tre nė top listėn pėr kategorinė e albumeve mė tė shitura. Pozitėn e parė, nė kėtė top listė, kishte arritur ta zė Michael Jackson ndėrkohė qė, e dyta po qėndronte Taylor Swift.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:12 pm

TRENT REZNOR : SĖ SHPEJTI DO TĖ LANSOJ KĖNGĖT E REJA


Vetėm pak muaj mė parė, kishim publikuar lajmin se grupi Nine Inch Nails, nuk do tė jenė mė bashkė. Ata kishin bėrė tė ditur se kanė shitur edhe gjitha mjetet e tyre muzikore. Tani, Trent Reznor, anėtar i grupit Nine Inch Nails ( NIN), del me deklaratėn se ai tani mė ka disa materiale tė cilat shumė shpejtė edhe do ti publikojė.Ai ka bėrė tė ditur se, kėngėt qė do tė lansohen nuk do tė kenė tė bėjnė asgjė mė me bendin NIN.Po ju rikujtojmė se, albumi i tyre i fundit titullohej “The Slip” dhe ishte lansuar para dy vitesh. Ky album ndryshe, ishe mundėsuar nga vetė grupi, qė pėr tė gjithė fansat e tyre tė mund tė shkarkohet nėpėr faqe tė ndryshem interneti,falas.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:13 pm

JAY-Z DO TĖ ASISTOJ CHERYL COLE NĖ MUZIKĖ

Reperi dhe producenti i famshėm Amerikan Jay-Z ka pranuar ofertėn qė ti ofroj ndihmė kėngėtarės Cheryl Cole nė mėnyrė qė ajo tė arrijė majet e top listave muzikore. Cole e cila ėshtė 26 vjeēe pėlqehet shumė nga Jay-Z, mirėpo edhe nga e dashura e tij Beyonce. Pėr gazetėn “The Sun”Jay-Z ka thėnė se ka pranuar qė tė ndihmoj Cheryl Cole pasi qė ajo ka njė talent tė veqant dhe njė zė tė mrekullueshėm.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:14 pm

CHRISTOPHER LEE DO TĖ LANSOJ ALBUM


Aktori Britanez Sir Chistopher Lee ka njoftuar se shumė ėshtė duke punuar nė lansimin e njė albumi tė zhanrit heavy metal. Aktori Lee i cili ėshtė nė moshėn 87 vjeē ėshtė mė sė shumti i njohur me rolin e tij nė filmin “Count Dracula” dhe role tė tjera me karakter tė errėt. Sipas vetė aktorit i cili tani nė kėtė moshė dėshiron ta testoj vehtėn edhe si kėngėtarė ka njoftuar pėr mediat Britaneze se albumi do tė titullohet ‘Charlemagne: By the Sword And the Cross’, ndėrsa lansimi i kėtij albumi nė treg pritet mė datėn 21 Mars tė kėtij viti
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:16 pm

A-TRAK PRODUCENT I MADONNES
Madonna gjatė kėtij viti do ta lansoj albumin e ri! Stili muzikor, tė cilin Madonna planifikon ta pėrzgjedhė nė albumin e ri, do tė jetė kombinimi i muzikės rap, elektronikė dhe rok, kurse pėr producent veēse e ka angazhuar DJ e talentuar kanadez A-Trak. Nė vitin 2008, Madonna kishte lansuar albumin e saj tė fundit 'Hard Candy', kurse gjatė vitit tė kaluar ajo ka qenė prezente nė tė gjitha top listat botėrore me kompilacionin dhe singlin me po tė njėjtin emėr 'Celebration' producent i sė cilės ishte Paul Oakenfold. Pėr njė pjesė tjetėr tė albumit tė ri ėshtė angazhuar edhe i famshmi Brendan O'Brien.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:17 pm

THE KNIFE LANSON ALBUMIN E RI


Bendi i njohur The Knife, mė 1 mars do tė lansoj albumin mė tė ri "Tomorrow, In A Year " edhe atė nė soundtrack tė operės daneze pėr tė cilėn ata vetė e kanė shkruar muzikėn. Elektro pop duo pėrmes kėngėve janė duke e kėrkuar jetėn dhe punėn e Charles Darwin-it, libri i sė cilit “On The Origin Of The Species” ka qenė inspirimi kryesor pėr kėtė operė. "Nė fillim e kemi pasur shumė vėshtirė, pasi qė nuk kemi ditur asgjė pėr operėn. Kurrė nuk kemi qenė nė ndonjė operė. Ne nuk kemi ditur madje as ēfarė do tė thotė fjala ‘libretto’. Por pasi qė kemi filluar seriozisht ta analizojme dhe mėsojmė pėr operėn, kemi kuptuar gjithēka rreth saj”, ėshtė shprehur kėshtu Olof Dreijer, anėtari i bendit nė fjalė. Kėnga "Colouring of Pigeons" veēse mund tė dėgjohet nė web faqen Theknife.net.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:21 pm

ROBBIE WILLIAMS MARTES PĖR SHĖN VALENTIN

Thashethėmet po qarkullojnė nė mediat britaneze se kėngėtari me fame botėrore Robbie Williams shpreson qė tė martohet nė ditėn e Shėn Valentin-it me tė dashurėn e tij Ayda Field nė Santa Barbara.
Ky thashethėm nuk qarkullon kot pa ndonjė arsye, sepse bėhet e ditur se Robbie ka kėrkuar nga miqt dhe tė afėrmit e tij qė tė marrin 1 javė pushim prej ditės sė Shėn Valentinit e tutje, nė mėnyrė qė tė festojnė bashk me Robbin. Robbie Williams 35 vjeē javėn e kaluar u fejua me tė dashrėn e tij Ayda 30 vjeēe tė cilės i dhuroi njė unazė me njė dijamant tė madh dhe ai pėr mediat britaneze ka thėnė se martesa nuk ėshtė larg, ēka na lė tė dyshojmė se dita e Shėn Valentinit 14 Shkurti do tė jetė edhe datė e martesės sė tyre.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:22 pm

RACHEL WEISZ, FEMRA MĖ E KĖRKUAR PĖR MARTESĖ


Nė njė sondazh tė kryer nga gazeta londineze “Daily Telegraph” nė temėn: “Me cilėn nga aktoret, meshkujt do tė ishin martuar menjėherė?”, vendin e parė pėr martesė e ka zėnė aktorja Rachel Weisz. Vlen tė theksojmė se aktorja Rachel ėshtė e fejuar me Darren Aronofsky me tė cilin ka edhe njė djalė njė vjeēar tė cilin e kanė pagėzuar me emrin Henry. Nė pozitėn e dytė nė kėtė sondazh radhitet aktorja angleze 39 vjeēare Keira Knightley, ndėrsa nė pozitėn e tretė si femra tė cilėn meshkujt do ta martonin menjėherė radhitet aktorja e filmit “Titanic”, Kate Winslet. Femra me tė cilėn meshkujt do tė kishin pasė dėshirė tė pinin njė kafe me tė ėshtė aktorja e filmave komik Dawn French, ndėrsa femra me tė cilėn meshkujt do tė kalonin njė natė bashkė, mė sė shumti vota ka marrė kėngėtarja Cheryl Cole.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:23 pm

LEMAR: TĖ GJITHA HITET NĖ NJĖ ALBUM


Lemar ka bėrė publike detajet mbi albumin e ri. Ai ka pohuar se sė shpejti tė gjithė fansat e tij, do tė kenė nė dorė koleksionin e tij me tė gjitha kėngėt hite, nė njė album tė vetėm. Ndryshe, Lemar deri mė tash ka lansuar katėr albume, kėngėt e tė cilit kanė arritur tė qėndrojnė nė top listat botėrore. Nė kėtė album janė tė pėrfshira edhe hitet si : “ Dance (With U)” ; “ 50/50”; “ If There’s Any Justice” dhe “ Someone Should Tell You”. Albumi mban titullin “ The Hits ” dhe pėrmbanė gjithsej 15 kėngė. Nė UK do tė lansohet mė 1 mars. Nė kėtė album ka bėrė tė ditur Lemar, se do tė futen edhe dy kėngė komplet tė reja . Kėnga “ The Way Love Goes “ do tė jetė kėnga e cila do ti paraprijė lansimit tė albumit.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:24 pm

KTHEHET NĖ SKENĖ PAS PLOT TETĖ VITESH


Peter Gabriel ka bėrė tė ditur se po pėrgatitet pėr lansimin e albumit tė ri . Bėhet fjalė pėr njė album, nė tė cilin ai ka kėnduar kėngė tė kėngėtarėve tė njohur siē janė : David Bowie, Paul Simon, Neil Young apo Radiohead. Albumi ėshtė titulluar “Scratch My Back” dhe zyrtarisht do tė lansohet mė 15 shkurt. Ndryshe, Gabriel ka bėrė tė ditur se nė albumin tjetėr qė do tė tilluhohet “ I’ll Scratch Yours ”, tė gjithė kėngėtarėt qė cekėm mė lart, do tė jenė tė ftuar tė Gabriel-it dhe do kėndojnė kėngėt e nikoqirit. Albumin e fundit “ Up” ,Peter e kishte lansuar para mė shumė se tetė vjet.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:26 pm

JAY-Z ‘BUSY’ ME BASHKEPUNIME!

Jay-Z ka prezantuar videoklipin pėr singlin mė tė ri 'On To The Next One'. Bėhet fjale pėr singlin e katėrt me radhe zyrtar nga albumi 'The Blueprint 3', ne te cilin paraqitet edhe producenti i njohur Swizz Beatz. Kėnga 'On to the Next One' gjendet ne poziten e 61 ne Hot Hip-Hop top listėn Billboard. Jay-Z po ashtu ka konfirmuar bashkėpunimin me reperin kanadez Drake, me tė cilin ka incizuar kėngėn 'Light It Up'. Kėnga do tė pėrfshihet nė albumin debutues tė Drake, 'Thank Me Later', i cili do tė lansohet nė muajin mars.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:27 pm

MICHAEL JACKSON – ARTISTI MĖ I SHITUR NĖ SHBA


Michael Jackson shpallet artisti qė ka shitur mė sė shumti albume gjatė 2009-ės nė Amerikė, duke arritur nė 8 milion e 290 mijė numri i albumeve tė shitura vetėm gjatė vitit tė kaluar. Para vdekjes, Jackson kishte shitur vetėm 10,000 albume gjatė vitit 2009, raporton Nielsen Soundscan. 6 ditė pas vdekjės, albumet e tij u shitėn nė 422,000 kopje. Njė javė mė vonė edhe 800,000 copė. Pastaj, mė 12 korrik, gjatė vetėm njė jave, mė shumė se 1 milion kopje tė albumeve tė tij ishin shitur. Dy javė e gjysmė pas vdekjės sė legjendės, shifra e shitjės sė albumeve tė tij kishte arritur nė 2,3 milion, shifėr e cila vazhdimisht shkonte duke u rritur, ku nė fund tė vitit tė kaluar numri total arriti nė 8 milion e 290 mijė kopje.

Artistėt mė tė shitur gjatė 2009-ės nė Amerikė janė:

1. Michael Jackson
2. Taylor Swift
3. The Beatles
4. Susan Boyle
5. Lady Gaga
6. Andrea Bocelli
7. Michael Buble
8. Emimen
9. Carrie Underwood
10. Black Eyed Peas
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:28 pm

40 VJETORI I VDEKJES SĖ HENDRIX, ME ALBUM TĖ RI


Katėrdhjet vjetori i vdekjes sė legjendės me famė botėrore Jimi Hendrix do tė shėnohet me lansim tė njė albumi tė ripėrpunuar nga legjenda e kitaės. Kėtė pėrvjetor fansat e legjendės Hendrix do tė kenė arsye tė kremtojnė, pasi qė pritet tė dal nė shitje njė album, version i ripėrpunuar me kėngė tė legjendės sė kitarės. Sipas gazetės “The Sun”, albumi i Jimi Hendrix pritet tė dal nė shitje nė Shtator tė kėtij viti. Vlen tė pėrmendim se Jimi Hendrix pushtoi gjithė Botėn me muzikėn e tij me kitarėn elektrike nė vitet e 60-ta dhe ndryshe njihet edhe si baba i kitarės elektrike.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:30 pm

CINDY CRAWFORD:NUK I DUA!

Kohėve tė fundit ėshtė duke u rikthyer moda apo stili i viteve tė 80-ta. Ikona e modės Cindy Crawford, ka thėnė se nuk e pėlqen stilin e veshjeve tė viteve tė 80-ta. Po ashtu ish-modelja ėshtė kundėr edhe ndėrhyrjeve kirurgjike, ku shumica e femrave mendojnė se duken sexy, por ajo ka thėnė se nėse bėn ndėrhyrje kirurgjike dukesh unsexy dhe jo natyrale. Ajo ka thėnė se burri i saj i urren operacionet kirurgjike dhe njė gjė tė tillė nuk e pėlqen as shoku i saj i ngushtė George Clooney.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:31 pm

SUSAN BOYLE DĖSHTON TĖ MARRĖ POZITĖN E PARĖ NĖ AMERIKĖ


Susan Boyle ka mbetur pa pozitėn e parė tė listės sė albumeve mė tė shitur nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Kėtė pozitė tė ēmueshme e ka marrė kėngėtarja e re e muzikės country - Taylor Swift. Albumi i saj “Fearless” ishte lansuar nė nėntor 2008, duke kaluar gjithsej 11 javė nė vendin e parė tė listės amerikane, dhe duke shitur 3.1 milion kopje tė albumeve. Me kėtė rast, “Fearless” ėshtė vlerėsuar si albumi mė i shitur i vitit qė e lam pas. Susan Boyle, me albumin e saj “I Dreamed A Dream”, nė Amerikė ka pėrfunduar nė pozitėn e dytė, me gjithsej 2.9 milion albume tė shitura.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:32 pm

AGUILERA ME ALBUM TĖ RI

Christina Aguilera ka bėrė tė ditur detajet e albumit tė saj mė tė ri. Ajo ka pohuar po ashtu se albumi i saj i katėrt me radhė mbanė titullin “ Bionic “ . Ky album ndryshe, do tė jetė ripėrpunim i albumit tė vitit 2006 “ Back To Basics”. “ Bionics” do tė jetė gati pėr lansim nė muajin mars tė kėtij viti. Aguilera ndryshe, ka bėrė tė ditur se ka arritur nė pėrpunimin e kėtij albumi falė inspirimit qė ka gjetur tek djali i saj Max-i . 29 vjeēarja ka bėrė tė ditur po ashtu se, nė kėtė album fansat e saj do tė kenė rastin qė tė dėgjojnė zhanre tė ndryshme tė muzikės. Ndėrkohė qė, ka bėrė tė ditur edhe titujt e tri kėngėve tė para si : “Glam “ ; “ Bionic ” dhe “ Lullaby “. Nė baladėn me titullin “ Lullaby “, Aguilera ka si bashkėpunėtore tekstėshkruesen Sia dhe kėnga i ėshtė dedikuar djalit tė Aguilera-s , Max-it. Aguilera pėrndryshe nė kėtė album ka bashkėpunuar edhe me tė tjerė koleg tė saj si Goldfrapp, Ladytron, M.I.A, Linda Perry, Tricky Stewart dhe The Neptunes. Albumi i fundit i lansuar nga Aguilera ėshtė ai i vitit 2008 “ Keeps Getting - Better - A Decade of Hits”
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:33 pm

JAY-Z DHE BYONCE : DO TĖ ORGANIZONIM DASMĖN E ROOBIE WIILIAMS


Ėshtė bėrė e ditur nga tė afėrm tė kėngėtarit Robbie Williams, se Jay-Z do tė kėndoj nė dasmėn e Robbie-t dhe Ayda Field. Ndėrkohė qė, gjatė kėsaj jave kanė filluar tė qarkullojnė disa fjalė se Jay- Z dhe Beyoncé janė ata qė do tė ndihmojnė edhe nė organizimin e dasmės. Reperi fillimisht kishte propozuar qė dasma tė mbahet nė Republikėn Domenikanė dhe nė vendin ku Robbie kishte festuar edhe ditėlindjen e tij tė 40-tė. “ Jam i gatshėm qė ti ndihmoj nė organizimin e dasmės, kuptohet nėse Robbie do “ , ka thėnė Jay –Z duke shtuar se - “ Nuk do tė jem vetėm do tė mė ndihmonte shumė edhe Beyoncé . Ajo ėshtė e mrekullueshme nė tė tilla organizime, i adhuron organizimet e dasmave dhe jam i sigurt se Robbie do tė kishte ngelur jashtėzakonisht i kėnaqur “ , ka pėrfunduar Jay-Z pėr gazetėn The Sun.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:33 pm

RIKTHEHET MONICA!


Kėngėtarja e njohur, Monica ėshtė gati pėr tu rikthyer nė skenėn muzikore me albumin mė tė ri. R&B kėngėtarja amerikane, e cila famėn botėrore e kishte fituar nė vitin 1998 me duet kėngėn 'The Boy Is Mine' tė cilėn e kishte kėnduar me kolegen e saj Brandy, albumin e fundit e kishte lansuar nė vitin 2006. Albumi i atėhershėm 'The Makings of Me' ka qenė albumi i pestė me radhė pėr atė, dhe ėshtė shitur nė gjysmė milion kopje. Adhuruesit e saj, kanė qenė pėr katėr vite tė plota nė pritje pėr albumin e ri, por ja qė tani albumi mė nė fund ėshtė gati dhe do tė lansohet zyrtarisht mė 9 shkurt. Albumi do tė titullohet 'Still Standing', dhe do tė paralajmėrohet me dy singla - 'One in a Lifetime' dhe 'Love All Over Me'. Nė albumin e ri, si bashkėpunėtor paraqitėn Babyface, Bryan-Michael Cox, Jermaine Dupri, Ne-Yo, Polow da Don dhe Stargate si dhe Missy Elliott, Keyshia Cole dhe Ludacris.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:34 pm

MISSY ELLIOT ME ALBUM TE RI NE 2010


Edhe Missy Elliott do tė rikthehet me albumin mė tė ri. Albumi i shumėpritur do tė titullohet 'Block Party', dhe bėhet fjalė pėr albumin i cili ka qenė i paraparė tė lansohet nė fund tė vitit 2007. 'Block Party' do tė jetė albumi i shtatė pėr kėtė hip-hop kėngėtare, kurse disa kėngė veēse janė prezantu. Nė muajin tetor tė vitit tė kaluar nė internet ėshtė gjetur kėnga 'Put It on Ya', njė muaj mė vonė pasoj edhe kėnga 'Act a Fool', kurse nė muajin dhjetor edhe 'All 4 U', nė tė cilėn paraqitet edhe Lil Wayne. Missy Elliott ka konfirmuar se nå albumin e saj tė ri marrin pjesė edhe Timbaland, Pharrell Williams, Danja, Swizz Beatz, T-Pain, Bloodshy & Avant dhe The Arkitects. Albumi do tė lansohet nė pjesėn e parė tė kėtij viti.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:34 pm

EMINEN & ELTON JOHN MIQESOHEN?


Edhe pse nė fillim tė karrierės sė Eminemit, ishin ca mosmarrėveshje me Elton John, si duket tani gjithēka shkon tepėr mire! Nė njė intervistė pėr revistėn Billboard, Elton John ka thėnė se mė shumė se njė vit ai ėshtė duke i ndihmuar reperit Eminem tė largohet nga droga, dhe kjo punė deri mė tani ka qenė mjaft e suksesshme. Ai po ashtu ka deklaruar pėr BBC se si njė ish i varur nga droga din si t’i ndihmoj dikujt nė problemet e ngjashme dhe pėr kėtė arsyeje ka vendosur t’i ofroj ndihmė Eminemit i cili ka qenė i hapur pėr t’ia treguar problemet qė i kishte.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:35 pm

KANYE SHKON HAPAVE TE NINA SIMONE


Kanye West ka paralajmėruar albumin e ri I cili pritet tė lansohet nė gjysmėn e pare tė kėtij viti. Kanye ka thėnė se do t’I pėrkushtohet albumit tė ri siē pėrkushtohet Kobe Bryant nė terren si dhe nuk dėshiron tė lansoj njė album tė ‘dobėt’ siē kanė bėrė kolegėt e tij deri mė tani. "kėngėtarėt e vėrtet bėhen edhe mė tė mire, dhe ne do tė shkojmė hapave tė Nina Simone dhe Maye Angelou. Albumet e tyre kanė qenė ēdo herė mė tė mirė dhe ata e kanė dokumentuar kulturėn e atėhershme. Kjo ėshtė edhe pėrgjegjėsia jonė", ka deklaruar Kanye.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:36 pm

MARTOHET AKTORI VINCE VAUGHN


Ky vit ka filluar mbarė edhe pėr aktorin e famshėm Amerikan Vince Vaughn. Kėtė tė Shtunė qė e lamė pas, aktori ka organizuar njė ceremoni private martesore vetėm me familjarėt dhe disa tė afėrm pėr tė kurorėzuar dashurinė e tij me kanadezėn Kyla Weber. Njė mik i afėrm i aktorit kishte thėnė se aktori Vince dėshiron qė nė tė ardhmėn e afėrme tė planifikoj fėmijė dhe kjo ėshtė arsyeja kryesore qė ai organizoi martesėn me Kylan tė cilėn e dashuron shumė. Aktori Vince Vaughn 39 vjeē u fejua me kanadezėn 31 vjeēare Kyla Weber vitin e kaluar mu nė ditėn e tė dashuruarve mė datėn 14 Shkurt, ndėrsa kėtė vit ēifti u kurorėzu me martesė.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:36 pm

LEONA LEWIS DHE ROBBIE WILLIAMS PLANIFIKOJNĖ DUET


Dy kėngėtarėt e famshėm britanez Leona Lewis dhe Robbie Williams planifikojnė qė kėtė vit tė lansojnė dy duete sė bashku. Kėtė lajm e ka konfirmuar edhe gazeta britaneze “Daily Mirror” e cila citon kėngėtarėn Leona tė ketė thėnė se mezi pret takimin me kėngėtarin Williams pėr tė filluar inēizimet nė studio pėr kėto dy kėngė. Sipa tė njejtit burim, kėngėtarja Leona kėtė vit do tė bashkėpunoj nė njė duet edhe me frontmenin e bendit Kings Of Leon, Caleb Followill.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:37 pm

POKER FACE KĖNGA MĖ E DĖGJUAR NĖ BRITANI TĖ MADHE


“Poker Face” ėshtė singli mė i shitur i vitit nė Britani tė Madhe. Hit singli i yllit Lady GaGa, ka pėrfunduar nė vendin e parė tė listės sė “mė tė shiturve”, para bendit Black Eyed Peas, i cili me singlin “I Gotta Feeling” ka pėrfunduar nė vendin e dytė. Viti i kaluar, me tė vėrtet ka qenė sukses pėr Lady Gaga-n dhe Black Eyed Peas, pasi pjesa e parė e top 10-shit ėshtė e mbushur me kėngė tė tyre. Pėrveē vendit tė parė, Lady GaGa gjithashtu gjendet nė vendin e tretė me kėngėn “Just Dance”, derisa Black Eyed Peas kanė pushtuar tre pozita: singli “Boom Boom Pow” pozitėn e gjashtė, kurse kėnga “Meet Me Halfway” vendin e dhjetė.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:38 pm

MESHKUJT QĖ JANĖ VESHUR MĖ SĖ MIRI DHE MĖ SĖ KEQI NĖ VITIN 2009

Robert Pattinson ėshtė emėruar si mashkulli, i cili gjatė vitit 2009 ėshtė veshur mė sė miri. 23 vjeēari ishte nominuar nga revista British GQ, nė kategorinė e meshkujve tė veshur me mė stil. Pas Pattinson, nė pozitėn numėr dy ishte renditur, Daniel Craig, David Beckham mė pas disenjatori Tom Ford etj. Ndėrkohė qė, nė kategorinė e fytyrave publike tė veshur mė sė keqi, i pari nė listė ishte renditur Kryeministri britanik Gordon Brown pėr tė vijuar me numrin dy ku ishte pozicionuar, Russell Brand, Piers Morgan , ndėrkaq pozitėn e katėrt po qėndronte presidenti francez Nicolas Sarkozy. Listėn komplete tė fytyrave publike tė veshur mė sė miri apo mė sė keqi, gjatė vitit 2009 presim qė kjo revistė ta publikoj ditėn e enjte.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:39 pm

LINDI GRUAJA E AKTORIT MATTHEW McCONAUGHEY, CAMILA ALVES

Ky vit i ri ka filluar pėr sė mbari pėr aktorin e famshėm tė Hollywood-it, Matthew McConaughey dhe bashkėshortėn e tij bukuroshen Camila Alves. Ēifti nė fjalė dje i kanė dėshiruar mirėseradhje nė kėtė jetė edhe njė tjetėr foshnje tė gjinisė femėrore nė orėn 12:13 tė mesditės. Ėmbėlsirėn e kėtijė viti siē e kanė quajtur vetė ēifti nė fjalė, e kanė pagėzuar me emrin Vida Alves McConaughey. Vlen tė pėrmendim se aktori Matthew McConaughey ka njė martesė tė lumtur me bashkėshorten e tij Camila Alves dhe ata pėrveq kėsaj vajze e cila lindi dje kanė edhe njė tjetėr djalė 17 muajsh me emrin Levi Alves McConaughey.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:40 pm

RIHANNA KĖTĖ VIT LANSON NJĖ LIBĖR ME FOTO


Kėtė vit kėngėtarja Rihanna nuk planifikon tė lansoj album tė ri, mirėpo njė libėr me foto nga gjirimet e albumit tė saj tė fundit “Rated R’. Ky libėr me foto tė Rihanės i cili pėrbėhet nga gjithėsej 144 faqe, do tė lansohet kėtė vit mė datėn 29 Qershorė, njofton gazeta “New York Daily News”. Sipas tė njejtit burim libri nė treg do tė shitet pėr 38 dollarė.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:43 pm

GAGA U GĖZOHET SUKSESEVE TĖ SUSAN BOYLE-S

Lady Gaga ka pohuar se po i mirėpret lajmet e mira dhe se po gėzohet shumė kur dėgjon se kėngėtarja Susan Boyle, po arrin suksese nė sferėn e muzikės. Ajo ndryshe ka pohuar se do tė dėshironte shumė qė tė ketė njė duet me Susan-ėn edhe pse zhanret muzikore tė tyre janė tė ndryshme. “ E dua jashtėzakonisht shumė kėtė kėngėtare. Ajo ėshtė model pėr mua. Susan Boyle pėr mua ėshtė gruaja e vitit. Pėr vetėm njė vit ajo ka arritur tė korrė kaq shumė suksese. Ka mbledhur rreth vetės shumė adhurues nga mbarė bota, pėr njė kohė shumė tė shkurtėr. Ajo pėr vetėm njė vit ka arritur mė shumė se secili artistė nė mbarė botėn. Vitin qė kaluam, askush nuk dinte se kush ishte Susan. E tani, bota po troket nė derėn e saj. Ajo po nxjerr kėngėt mė tė mira qė unė kam dėgjuar ndonjėherė “- ka thėnė Gaga
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Tue Jan 12, 2010 3:44 pm

SEAN PAUL DHURON FALAS ALBUMIN E TIJ


Si dhuratė tė vitit tė ri, kėngėtari Sean Paul ka bėtė tė mundur qė tė gjithė fansat e tij, pėrmes download-imit tė kenė nė dorė, falas, albumin e tij “The Odyssey”. Albumi pėrmban 19 kėngė tė reja. Ndėrkohė qė, si mysafir nė kėtė album Paul ka ftuar : Busta Rhymes, Farenheit, Jay Sean, Chris Broėn dhe Sean Kingston. Tė ju rikujtojmė se Sean Paul nė muajin gusht tė vitit qė po lėmė pas, kishte lansuar albumin e tij tė katėrt me titullin “ Imperial Blaze”, nga i cili album ka arritur tė dėgjohet mė sė shumti kėnga “ So Fine “, e cila ka arritur tė qėndroj nė pozitat mė tė larta tė top listave botėrore.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 11 e 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi