Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Identifikohen viktimat e aksidentit tė autobusit nga Kosova

Shko poshtė

Identifikohen viktimat e aksidentit tė autobusit nga Kosova Empty Identifikohen viktimat e aksidentit tė autobusit nga Kosova

Mesazh nga NoOrA prej Tue Feb 23, 2010 11:27 am

Identifikohen viktimat e aksidentit tė autobusit nga Kosova (u39u)aksident%20trafiku%20vjene%20kosovaret

Gjashtė kosovarė kanė humbur jetėn tė hėnėn ndėrsa tridhjetė e gjashtė tė tjerė janė lėnduar nė aksidentin e trafikut, qė ndodhi mbrėmė afėr Vjenės. Autobusi, i cili ishte nisur nga Kosova pėr nė Mynih, u pėrplas me dy kamionė nė njė autostradė rreth njėzet kilometra nė afėrsi tė Vjenės.
Tė vdekurit, sipas burimeve tė Koha.net janė: dy nga tre shoferė shoferėt e autobusit, Dragan Mihajloviq nga Komuna e Kamenicės si dhe Ismajl Pajaziti (1963), shofer dhe pronar i agjencisė turistike “Fatoni Reisen”, nga Ferizaj. Ndėrsa vazhdon tė kurohet nė spital shoferi nga fshati Mushnikovė, Komuna e Prizrenit, Ramdan Veliu, i cili gjatė aksidentit ishte duke e vozitur autobusin. Pėrveē kėtyre nė aksidentin e sė hėnės kanė humbur jetėn edhe Sadik Dellova (1943), Mehmet Shkodra dhe Bashkim Bytyēi (1974).
Emri i viktimės sė gjashtė ende nuk bėhet i ditur.
Me rastin e kėsaj tragjedie tė rėndė, presidenti, Fatmir Sejdiu, dhe kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi u dėrguan ngushėllimeve familjeve tė tė viktimave, kurse tė lėnduarve u dėshiruan shėrim sa mė tė shpejtė
Nė ngushėllimin e Presidentit Sejdiu ndėr tė tjera thuhet: “Nė kėto ēaste pikėllimi, ne shprehim solidaritetin tonė tė plotė me ju dhe lutemi pėr shpirtin e bashkėqytetarėve tanė, tė cilėt pėsuan nė kėtė fatkeqėsi tė rėndė.
Gjithashtu, ne lusim Zotin qė tė lėnduarit tė shėrohen sa mė parė dhe t’u
kthehen familjeve tė tyre”, kurse kryeministri Thaēi nė telegramin e tij pasi u shprehi ngushėllimet, nė emėr tė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės dhe nė emrin e vet, familjeve qė humbėn tė dashurit e tyre, thekson se “Qeveria e Republikės sė Kosovės ėshtė nė kontakte tė vazhdueshme me autoritetet e shtetit tė Austrisė pėr t'iu dalė nė ndihmė tė aksidentuarve dhe pėr tė zbardhur nė tėrėsi shkakun e aksidentit”
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi