Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Lopa nga Kosova alarmon Serbinė

Shko poshtė

Lopa nga Kosova alarmon Serbinė Empty Lopa nga Kosova alarmon Serbinė

Mesazh nga *lissa* prej Wed Jan 06, 2010 5:41 am

Njė lopė nga Kosova ka arritur tė alarmojė shtetin e
Serbisė. Pėr dy ditė me radhė, mediat serbe kanė raportuar pėr njė
“incident” qė ka ngjarė nė territorin e Serbisė, nė fshatin Rashevac tė
Kurshumlisė, fare pranė kufirit me Kosovėn. Mirėpo, nė vend tė sulmit
tė supozuar me armė nga ana e Kosovės, tashmė u mor vesh se bėhet fjalė
pėr njė lopė qė ka ikur nga territori i Kosovės nė territorin e
Serbisė....

Lopa nga Kosova alarmon Serbinė F.0106030342917_m

Fillimisht, mediat serbe kishin raportuar pėr tė shtėna sporadike
nga territori i Kosovės nė drejtim tė fshatit Rashevac tė Kurshumlisė,
qė gjendet fare pranė kufirit me vendin tonė. Mė pas ėshtė raportuar
edhe pėr reflektorėt qė kanė ndriēuar kėtė fshat nga territori i
Kosovės – ndėrsa dikur edhe pėr mobilizimin e fshatarėve, tė cilėt me
armė nė krahė ishin pėrpjekur “tė mbronin fshatin e tyre” nga
“ekstremistėt shqiptarė”.

Dhe ankthi i shtetit fqinj nuk mbaron me kaq. Ky sulm i supozuar ka
ngjallur edhe reagime tė krerėt e qytetit tė Kurshumlisė, qė kishin
dalė nė vendin e ngjarjes dhe kishin kėrkuar nga banorėt e kėtij fshati
– shumica pleq – tė mos e braktisin fshatin. Gjithashtu ky rast kishte
alarmuar edhe policinė serbe – dhe nė fund, madje edhe ministrin e
Mbrojtjes tė Serbisė, Dragan Shutanovac – i cili kishte deklaruar se do
tė kėrkojė nga KFOR-i qė bashkėrisht tė hetojnė kėtė “incident”.

Megjithatė, duket se “sirenat e alarmit” do tė pushojnė nė Serbi,
pasi e pėrditshmja Politika – e cila thirret nė burimet e saj –
raporton se nuk bėhet fjalė pėr asnjė lloj sulmi, por, pėr njė lopė qė
kishte ikur nga Kosova drejt territorit tė Serbisė, respektivisht drejt
fshatit Rashevac, qė ndodhet nė zonėn e sigurisė tokėsore.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi