Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Fitzgerald: Nė janar do tėrheqim 4.500 trupa nga Kosova

Shko poshtė

Fitzgerald: Nė janar do tėrheqim 4.500 trupa nga Kosova Empty Fitzgerald: Nė janar do tėrheqim 4.500 trupa nga Kosova

Mesazh nga *lissa* prej Wed Dec 16, 2009 12:37 pm

NATO-ja tha se Aleanca nė janar do t’i reduktojė pėr
4.500 forcat nė Kosovė pėr shkak tė pėrmirėsimit tė situatės sė
sigurisė nė vend.

Fitzgerald: Nė janar do tėrheqim 4.500 trupa nga Kosova F.1216181854115_m

Komandanti i NATO-s pėr Evropėn Juglindore, admirali Mark Fitzgerald,
deklaroi nė Beograd se NATO-ja do tė mbajė 10 mijė trupa nė Kosovė, dhe
shtoi se mund tė ketė reduktime tė mėtejme.

Ai tha se forca e policisė sė Kosovės dhe 2.500 punonjėsit e policisė
dhe drejtėsisė tė Bashkimit Evropian, gradualisht do tė marrin
pėrgjegjėsitė nga paqeruajtėsit e NATO-s.

“Ne kemi 28 baza nė Kosovė dhe presim t’i reduktojmė nė 18 baza nė
janar dhe shkurt. Duke i liruar disa trupa tona atje, ato do tė mund tė
pėrdoren pėr misione tjera”, tha Fitzgerald.

Ai gjithashtu i lėvdoi marrėdhėniet e Serbisė me Aleancėn. “Nuk kemi
pasur incidente apo shqetėsime me ushtrinė e Serbisė tashmė dhjetė
vjet”, tha admirali ai.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi