Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Berisha: Plotesojme kerkesen e PS

Shko poshtė

Berisha: Plotesojme kerkesen e PS Empty Berisha: Plotesojme kerkesen e PS

Mesazh nga sam1r prej Sat Oct 10, 2009 1:10 am

Berisha: Plotesojme kerkesen e PS

Berisha: Plotesojme kerkesen e PS 13643
Kryeministri Sali Berisha u shpreh gati per ta permbushur kerkesen e opozites per te patur shumicen ne komisionin parlamentar hetimor per zgjedhjet e 28 qershorit.

Por ai shtoi se kutite e votimit nuk mund te rihapen, duke i sugjeruar Partise Socialiste qe t'i drejtohet prokurorise per me te gjitha provat qe ka per abuzime me procesin apo vjedhje te votes.

"Percaktohem te bej cdo leshim qe nuk cenon ligjet e vendit, po nese ne bejme kompromis per t'i vene kazmen shtetit ligjor kjo eshte gjeja me e rende qe mund te bejme. Ftoj opoziten te vije ne kuvend dhe te kete shumicen ne komisionin parlamentar", tha Berisha.

Kryeministri i sugjeron opozites qe ne vend te protestave t'i drejtohet prokurorise duke i paraqitur te gjitha pretendimet qe ka per manipulime te zgjedhjeve.

Ne nje konference per shtyp, shefi i qeverise theksoi se asnje prej drejtuesve te shtetit nuk mund t'i vere ne diskutim vendimet e gjykates, ndaj prokuroria eshte zgjidhja e vetme.

"Nuk ecet perpara duke bere protesta. Une i sugjeroj Rames t'i drejtohet prokurorise, sepse ky institucion varet nga ligjet dhe ne baze te argumentave te paraqitura mund te hape hetimet", u shpreh Berisha.

Kryeministri edhe sot shfaqi qendrimin e palekundur ne lidhje me pretendimet e opozites, duke thene se i ofron asaj gjithe mbeshtetjen qe kerkon, por pa shkelur ligjet e vendit.

Rama: Duam shumicen ne Komision

Kryetari i Partise Socialiste Edi Rama, deklaroi mbreme se Partia Socialiste eshte gati te kthehet ne kuvend nese do te kete shumicen ne komisionin hetimor parlamentar.

Rama ishte i ftuar ne emisionin 'Top Story' ku tha gjithashtu se do t'i propozoje asamblese socialiste bojkotin edhe te zgjedhjeve te pjesshme lokale

________________________________________________________________________________
Berisha: Plotesojme kerkesen e PS 33u69n7

Berisha: Plotesojme kerkesen e PS Emot-loveBerisha: Plotesojme kerkesen e PS 1z2dj82
sam1r
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 30
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi