Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Nimani, shpresa mė e madhe olimpike e Gjermanisė

Shko poshtė

Nimani, shpresa mė e madhe olimpike e Gjermanisė Empty Nimani, shpresa mė e madhe olimpike e Gjermanisė

Mesazh nga Mc-LiNdY prej Thu Apr 08, 2010 4:52 am

Prishtinė, 8 prill - Boksierja kosovare, Azize Nimani, ėshtė shpresa mė e madhe e Gjermanisė pėr tė fituar njė medalje olimpike nė boksin e femrave nė "Londėr 2012". Boksi i femrave pėr herė tė parė do tė debutojė nė programin e Lojėrat Olimpike nė "Londėr 2012". Nė kėtė Olimpiadė do tė jenė tri kategori tė femrave - kategoria mizė (48-51 kg), kategoria e lehtė (56-60 kg) dhe kategoria e mesme (69-75 kg).
Nimani 18-vjeēare vlerėsohet nga tė gjithė ekspertėt si talente e madhe dhe boksierja mė e mirė nė Gjermani. Ajo synon njė medalje nė kategorinė mizė.
"Nė thasėt e boksit nė palestrėn nė Berlin nuk godet njė djalosh i vogėl, por ndoshta medalistja e parė olimpike nė histori tė boksit gjerman: 18-vjeēarja Azize Nimani. Ndėrsa atė e stėrvit Torsten Schmitz", shkruan revista gjermane "Box Sport".
Nimani ka tri vite qė merret me boks. Ajo dy herė ka qenė kampione e Gjermanisė pėr juniore, ndėrsa vitin e kaluar fitoi edhe njė turne ndėrkombėtar nė Kazakistan.
"Vlerėsohem si boksierja mė e mirė amatore nė Gjermani dhe tė gjithė presin nga unė qė tė fitojė medalje nė 'Londėr 2012'. Nėse ecin gjėrat sipas parashikimeve, atėherė e kam tė sigurt pjesėmarrjen nė Londėr, nė kategorinė deri 51 kilogramė dhe po ashtu kam gjasa tė mira pėr tė fituar njė medalje. Jam duke u pėrgatitur shumė qė pas dy viteve tė jem nė formėn mė tė mirė tė mundshme", ka thėnė Nimani tė mėrkurėn pėr gazetėn.
Nimani ėshtė duke u stėrvitur nga ish-trajneri i boksierėt mė tė famshėm shqiptar, Luan Krasniqi, Torsten Schmitz. Stėrvitjet me Schmitzin, boksierja nga Mitrovica i vlerėson lart.
"Stėrvitem dy herė nė ditė nga trajneri Schmitz. Nga ai kam mėsuar shumė. Ėshtė trajneri mė i mirė qė kam pasur deri tash. Jam shumė e kėnaqur me pėrparimin qė kam bėrė dhe madje jam edhe vetė e befasuar se si mė kanė ecur gjėrat", ka thėnė Nimani.
Nimani mė herėt pati qenė futbolliste dhe luante pėr skuadrėn e Bundesliga 2 tė Gjermanisė, Arminia Bielefeld. Nimani sivjet pritet tė marrė pjesė pėr herė tė parė nė garat pėr seniore.
"Unė kėtė vit do tė pėrfaqėsoi Gjermaninė nė Kampionatin Botėror qė do tė mbahet nė Meksikė. Po ashtu pėr herė tė parė do tė paraqitem nė kampionatin e Gjermanisė pėr seniore. Unė e kam mposhtur mė herėt kampionen e Gjermanisė dhe pres qė kėtė vit tė fitojė medaljen e artė nė kampionatin gjerman", ka thėnė Nimani.
Nimani mund tė mos jetė boksierja e vetme kosovare nė Olimpiadėn Verore "Londėr 2012". Po ashtu pritet tė marrė pjesė edhe Kosovare Buzuku, qė ėshtė reprezentuese e Suedisė. Ajo lufton nė kategorinė deri nė 64 kilogramė.
Mc-LiNdY
Mc-LiNdY
Anėtar/e i/e Rregjistruar
Anėtar/e i/e Rregjistruar

Numri i postimeve : 50
Age : 29
Location : NE“FORUM
Registration date : 24/09/2009

http://WwW.SaM1r.FoRuMoTiOn.CoM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi