Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Sejdiu dekoroi personalitetet e shquara tė historisė sonė

Shko poshtė

Sejdiu dekoroi personalitetet e shquara tė historisė sonė Empty Sejdiu dekoroi personalitetet e shquara tė historisė sonė

Mesazh nga *lissa* prej Tue Feb 16, 2010 9:42 am

Sejdiu dekoroi personalitetet e shquara tė historisė sonė


Nė bazė tė Kushtetutės sė Republikės sė Kosovės, si dhe nė
bazė tė Rregullores mbi dekoratat, urdhrat dhe titujt e nderit tė
Kosovės qė i jep presidenti i Republikės sė Kosovės dhe procedurat e
dhėnies sė tyre, presidenti Fatmir Sejdiu, nė kuadėr tė kompetencave tė
tij, me rastin e dyvjetorit tė Pavarėsisė sė Kosovės, ka dekoruar
personalitetet e shquara tė historisė sonė.

Sejdiu dekoroi personalitetet e shquara tė historisė sonė F.0216145003359_m
Pėr kontribut tė veēantė dhėnė pėr lirinė dhe pavarėsinė e shqiptarėve
dhe tė Kosovės, presidenti Sejdiu ka dekoruar me Urdhrin Hero i Kosovės
personalitetet e shquara tė historisė sonė: Ymer Prizreni, Haxhi Zeka,
Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini, Shotė Galica dhe Azem
Galica.

Me motivacion: Kontributi i Ymer Prizrenit, Haxhi Zekės, Hasan
Prishtinės, Bajram Currit, Isa Boletinit, Shotė Galicės dhe Azem Galicės
pėr lirinė dhe pavarėsinė e shqiptarėve dhe tė Kosovės mbetet i njė
rėndėsie tė pashembullt. Duke ia kushtuar tėrė jetėn luftės sė drejtė,
ata dhanė shembullin mė tė mirė tė udhėheqėsve me vizion pėr njė tė
ardhme tė dinjitetshme tė kombit dhe vendit tonė.

“Vlerėsimi pėr sakrificėn dhe kontributin e tyre ėshtė edhe vlerėsim i
popullit, i cili me veprėn dhe personalitetin e tyre ėshtė frymėzuar
pėrgjatė deceniesh, deri nė realizimin e plotė tė lirisė dhe pavarėsisė
sė Kosovės”.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi