Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Berisha: Kutitė nuk hapen kurrė

Shko poshtė

Berisha: Kutitė nuk hapen kurrė Empty Berisha: Kutitė nuk hapen kurrė

Mesazh nga mR.Bimi prej Fri Jan 29, 2010 2:38 pm

Berisha: Kutitė nuk hapen kurrė F.0129154158144_a

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha pėrsėriti vendosmėrinė e tij se ėshtė i gatshėm tė hetojė zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit, por jo tė plotėsojė kėrkesėn e opozitės shqiptare pėr hapjen e kutive tė votimit.
Sipas Berishės, rezoluta e Kėshillit tė Evropės ishte e qartė pėr opozitėn shqiptare, ajo duhet tė mbyllė bojkotin dhe tė kthehet nė Kuvend, pasi kutitė nuk do tė hetohen kurrė.

“I premtoj zotit Rama se do tė hetoj ēdo pretendim, pėrveē hapjes sė kutive. Ne jemi tė vendosur tė bashkėpunojmė me opozitėn pėr tė gjitha reformat”, tha Berisha gjatė njė konference pėr shtyp tė premten nė mesditė nė Tiranė.

Deklarata e Berishės duket se ėshtė njė pėrgjigje ndaj deklaratave tė kreut tė opozitės socialiste Edi Rama, i cili konkluzionin e rezolutės sė Kėshillit tė Evropės e lexoi krejt ndryshe.

“Rezoluta tregoi se vendi ėshtė nė krizė dhe kriza pėr ne ėshtė tek kutitė e votimit. Nuk heqim dorė as nga bojkoti, as nga protesta pa u zgjidhur kriza”, tha tė enjten Rama.

Kėto deklarata vijnė pasi Kėshilli i Evropės e cilėsoi si tė rėndė dhe serioze krizėn politike nė Shqipėri.

Asambleja Parlamentare e miratoi rezolutėn nė tė cilėn theksohet se kriza po dėmton reformat e rėndėsishme kushtetuese, ndėrsa mbėshtet hetimin e zgjedhjeve tė qershorit, hyrjen e opozitės nė kuvend dhe ndėrmjetėsimin e presidentit Topi pėr dialogun nė zgjidhjen e krizės.

Tė premten zoti Topi ka zhvilluar takime me ambasadorin e KE-sė nė Tiranė dhe ambasadorin spanjoll, vendi i tė cilit mban presidencėn e radhės nė BE.

Ndėrkohė njė delegacion i Kėshillit tė Evropės pritet tė mbėrrijė sė shpejti nė Tiranė
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 27
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi