Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Marovic: Mali i Zi ka pranuar realitetin nė Kosovė

Shko poshtė

Marovic: Mali i Zi ka pranuar realitetin nė Kosovė Empty Marovic: Mali i Zi ka pranuar realitetin nė Kosovė

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:08 am

Marovic: Mali i Zi ka pranuar realitetin nė Kosovė


Zv/kryeministri
malazez, Svetozar Marovic ka deklaruar se do tė donte sikur Beogradi tė
tregonte durim, ndaj Podgoricės me rastin e vendosjes sė marrėdhėnieve
diplomatike me Kosovėn dhe ka porositur qė mė qenėsore ėshtė se ēfarė
do tė thotė pėr pavarėsinė e Kosovės Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė
nė Hagė.

Marovic: Mali i Zi ka pranuar realitetin nė Kosovė F.0118114051650_m

Marovic ėshtė i bindur se emėrimi i ambasadorėve
nuk do tė shkojė mė shpejt se pėrmbushja e kushteve tė cilat janė tė
njohura pėr fqinjėt nė Prishtinė dhe ka pėrsėritur se Mali i Zi do tė
rishqyrtojė vendimin pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nėse GJND e
shpall pavarėsinė e Kosovės tė paligjshme.
“Mali i Zi nuk e ka prodhuar pavarėsinė e Kosovės. Ajo vetėm ka
pranuar realitetin”, ka thėnė Marovic pėr shtypin e Beogradit. Marovic
thotė se e kupton zemėrimin e Beogradit, mirėpo "vendimi i Malit tė Zi
nuk ka mundur tė ndryshojė statusin e Kosovės, por ka mundur tė
rrezikojė interesat e tij nė integrimet euroatlantike”.
“Prandaj pres qė tė na kuptojnė nė Beograd", ka thėnė Marovic, i
cili mė herėt ka pėrsėritur se personalisht ėshtė kundėr vendosjes sė
marrėdhėnieve diplomatike me Kosovėn para se GJND tė shpallė verdiktin
e saj. /QIK/
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi