Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Sejdiu ngushėllon Prevalin dhe Ban Ki-moon-in

Shko poshtė

Sejdiu ngushėllon Prevalin dhe Ban Ki-moon-in Empty Sejdiu ngushėllon Prevalin dhe Ban Ki-moon-in

Mesazh nga *lissa* prej Sun Jan 17, 2010 6:19 am

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, me
rastin e tragjedisė sė shkaktuar nga tėrmeti i fundit nė Republikėn e
Haitit u ka dėrguar telegrame ngushėllimi, René Garcia Préval,
president i Republikės sė Haitit dhe Ban Ki-moonit, sekretar i
pėrgjithshėm i Kombeve tė Bashkuara.

Sejdiu ngushėllon Prevalin dhe Ban Ki-moon-in F.0116175112241_m

“Nė emėr tė institucioneve dhe popullit tė Republikės sė Kosovės,
jua shpreh Juve, Shkėlqesia e Juaj, dhe mbarė popullit tė Haitit,
ngushėllimet tona mė tė thella pėr jetėt e humbura dhe dėmet qė janė
shkaktuar nga tėrmeti i fundit”, thuhet nė telegramin e presidentit
Sejdiu dėrguar presidentit Preval.

“Lajmi pėr kėtė tragjedi e ka prekur nė shpirt dhe nė mendje mbarė
popullin tim, prandaj, i nderuari Kryetar Préval, ju lus t’i pranoni
ngushėllimet tona mė tė sinqerta. Nė kėtė momente tė vėshtira pėr
vendin tuaj, ne jua ofrojmė miqėsinė dhe solidaritetin e popullit tė
Kosovės. Nė kėtė momente tė dhimbjes, ne lutemi pėr tė gjithė ata qė
kanė humbur jetėn dhe qė kanė pėsuar si rrjedhojė e kėsaj fatkeqėsie
natyrore”, theksohet mė tej nė telegram.

Ndėrkaq, nė telegramin dėrguar sekretarit Ban, Sejdiu e ngushėllon atė
dhe tė gjitha vendet anėtare tė Kombeve tė Bashkuara, nė emėr tė
institucioneve dhe popullit tė Republikės sė Kosovės, pėr pjesėtarėt e
personelit tė OKB-sė qė ka humbur jetėn si rrjedhojė e tėrmetit tė
fundit nė Republikėn e Haitit.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi