Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kosovė, largohen 500 ushtarė tė kontingjentit italian

Shko poshtė

Kosovė, largohen 500 ushtarė tė kontingjentit italian Empty Kosovė, largohen 500 ushtarė tė kontingjentit italian

Mesazh nga *lissa* prej Wed Jan 06, 2010 5:39 am

Italia do tė reduktojė trupat e saj qė shėrbejnė nė Kosovė gjatė muajit janar, bėri tė ditur agjencia italiane e lajmeve, Ansa.

Kosovė, largohen 500 ushtarė tė kontingjentit italian F.0105191021797_m

Gjatė kėtij muaji, 500 ushtare italianė pritet tė largohen nga
Kosova pėr t’u kthyer nė vendin e tyre. Largimi do tė bėhet sipas
planit tė NATO-s pėr reduktim trupash ushtarake nė kėtė vend.

Aktualisht nė Kosovė ndodhen 1.900 trupa ushtarake italiane.
Reduktimi i trupave do tė bėhet nė mėnyrė graduale, bėjnė tė ditur
autoritetet ushtarake italiane.

Edhe zėdhėnėsi i NATO-s, James Appathurai pati deklaruar se
ministrat e Mbrojtjes tė Aleancės mund tė diskutojnė zvogėlimin e
numrit tė trupave nė Kosovė pasi disa vende besojnė se misioni
paqeruajtės ėshtė shumė i madh. /News24/BW/
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi