Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kosova, pjesė e pandarė e procesit tė integrimit

Shko poshtė

Kosova, pjesė e pandarė e procesit tė integrimit Empty Kosova, pjesė e pandarė e procesit tė integrimit

Mesazh nga *lissa* prej Mon Dec 21, 2009 10:37 am

Kryeministri Hashim Thaēi ka pritur tė hėnėn presidentin
e Republikės sė Sllovenisė, Danilo Turk. Nė takim ėshtė diskutuar pėr
zhvillimet aktuale politike nė Kosovė, pėr thellimin e bashkėpunimit
mes Republikės sė Kosovės dhe Republikės sė Sllovenisė dhe pėr
mbėshtetjen e shtetit slloven dhėnė Kosovės nė procesin e integrimeve
euro-atlantike.

Kosova, pjesė e pandarė e procesit tė integrimit F.1221155049302_m

Kryeministri Thaēi falėnderoi presidentin slloven pėr ndihmėn e
gjithanshme qė Sllovenia po i jep Kosovės. “Kosova dhe Sllovenia kanė
njė historik tė suksesshėm tė marrėdhėnieve bilaterale. Raportet mes
shteteve tona do tė njohin vetėm pėrparim”, u shpreh kryeministri
Thaēi.

Duke shprehur mirėnjohjen pėr mbėshtetjen qė po i jep Republika e
Sllovenisė, Republikės sė Kosovės nė procesin e integrimeve
euroatlantike, kryeministri Thaēi theksoi se “Kosova ėshtė pjesė e
pandarė e procesit tė integrimit tė Ballkanit Perėndimor nė BE. Ne do
tė pėrmbushim tė gjitha obligimet tona, nė mėnyrė qė integrimi tė jetė
sa mė i afėrt“.

Kryeministri Hashim Thaēi gjatė takimit me presidentin slloven, Danilo
Turk, u pėrqendrua edhe nė investimet sllovene nė Kosovė. “Investitorėt
sllovenė kanė dhėnė njė shembull tė mirė edhe pėr investitorėt e
vendeve tjera. Kosova ėshtė njė vend i mundėsive pėr investime dhe
zhvillim, si nė infrastrukturė, energjetike, turizėm dhe bujqėsi.
Investitorėt sllovenė janė tė mirėseardhur “, potencoi Thaēi.

Nga ana e tij, presidenti Turk pėrgėzoi kryeministrin Thaēi pėr
progresin e jashtėzakonshėm qė ka bėrė Kosova nė kėto dy vite tė pas
pavarėsisė. Ai e siguroi kryeministrin kosovar qė Sllovenia do tė
vazhdojė tė mbetet partnere dhe mbėshtetėse e Kosovės nė procesin e
anėtarėsimit nė Bashkimin Evropian.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi