Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Berisha: Loboj pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės

Shko poshtė

Berisha: Loboj pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės Empty Berisha: Loboj pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 19, 2009 3:42 am

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, gjatė takimeve
dypalėshe tė zhvilluara me liderė nga vende tė ndryshme tė botės, nė
Samitin pėr Klimėn nė Kopenhagė tė Danimarkės, tha se vend kryesor nė
kėto takime zuri ēėshtja e Kosovės.

Berisha: Loboj pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės F.1218152207741_m

“Kėtu njė qėllim mė madhor ėshtė qė tė loboj pėr njohjen e pavarėsisė
sė Kosovės”, tha Berisha, duke theksuar se nė kėtė aktivitet ka takuar
presidentė dhe kryeministra nga katėrmbėdhjetė vendeve tė Afrikės dhe
Azisė, ku siē tha, ėshtė pėrpjekur tė paraqesė “ēėshtjen e njohjes sė
pavarėsisė sė Kosovės si njė kontribut real tė kėtyre vendeve pėr
stabilitetin dhe paqen nė rajonin tonė”.

“Mund tė them me pėrgjegjėsi tė plotė se situata nga shtatori, kur u
zhvillua Samiti i OKB e deri mė sot, pėr Kosovėn ėshtė shumė mė e
favorshme”, tha Berisha.

Ai bėri tė ditur tė ketė marrė “premtime tė sigurta” pėr shqyrtimin e
ēėshtjes sė Kosovės me pėrparėsi. Nė tėrėsi, tha ai, ėshtė rritur
vetėdija pėr rolin e rėndėsishėm tė Kosovės pėr paqen dhe stabilitetin.


“Unė do ta shfrytėzoj tė gjithė kohėn qė mė jepet kėtu pėr ēėshtjen e
Kosovės dhe pėr marrėdhėniet bilateral mes Shqipėrisė dhe vendeve mike
nė tė katėr kontinentet”, theksoi Berisha.

Ai u shpreh optimist se do tė ketė njohje tė reja pėr Kosovėn. “Pati
pėrfaqėsues tė kėtyre vendeve qė mė siguruan se ata janė tė gatshėm tė
vendosin menjėherė kontaktet me autoritetet mė tė larta tė Kosovės,
pati tė tjerė tė cilėt mė thanė se ata do ta shqyrtonin dosjen sapo tė
ktheheshin nė vendet e tyre, dhe ky ishte njė zhvillim pozitiv, nga
shatori nė dhjetor unė e gjej ēėshtjen pavarėsisė sė Kosovės nė njė
zhvillim mė tė madh pozitiv”, nėnvizoi kryeministri Berisha.
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi