Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Elizabeta II i uron prosperitet popullit tė Kosovės

Shko poshtė

Elizabeta II i uron prosperitet popullit tė Kosovės Empty Elizabeta II i uron prosperitet popullit tė Kosovės

Mesazh nga *lissa* prej Tue Dec 08, 2009 1:09 pm

Ambasadori i Republikės sė Kosovės nė Mbretėrinė e
Bashkuar, Muhamet Hamiti, ka dorėzuar tė martėn Letrat Kredenciale tek
Lartmadhėria e Saj Mbretėresha Elizabeta e Dytė. Ceremonia e dorėzimit
tė Letrave u zhvillua nė Pallatin Mbretėror Buckingham Palace nė
Londėr.

Elizabeta II i uron prosperitet popullit tė Kosovės F.1208151812705_m

Ambasadori Hamiti i pėrcolli Mbretėreshės Elizabeta II pėrshėndetjet e
presidentit tė Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiut, mirėnjohjen e
Qeverisė dhe tė popullit tė Kosovės pėr mbėshtetjen qė vendi i saj i ka
dhėnė Kosovės nė kthesat historike e vendimtare pėr fatet e popullit
dhe tė shtetit tė Kosovės nė kapėrcyell tė shekujve XX-XXI, nė luftė
dhe nė paqe.

Duke folur mė tej pėr lidhjet miqėsore dhe marrėdhėniet shtetėrore,
Hamiti e siguroi Mbretėreshėn Elizabeta II pėr dėshirėn dhe vullnetin e
popullit dhe tė Qeverisė sė Kosovės qė kėto marrėdhėnie tė fuqizohen
edhe mė tej nė tė mirė tė tė dyja vendeve.

Lartmadhėria e Saj Elizabeta II ndėrkaq, siē thuhet nė njė komunikatė
tė MPJ-sė, shfaqi kėnaqėsinė pėr pritjen dhe akreditimin e ambasadorit
tė parė tė Republikės sė Kosovės nė Mbretėrinė e Bashkuar, si dhe pėr
lidhjet miqėsore e marrėdhėniet e shkėlqyeshme nė mes tė dy vendeve
tona.

Mbretėresha pėrkujtoi se njė anėtare e familjes mbretėrore, e bija e saj, Princesha Anna, e ka vizituar Kosovėn.

Kosova po hyn nė raporte marrjeje e dhėnieje me botėn, po hyn nė
procese integruese e zhvillim ekonomik, qė duhet ta fuqizojė shtatin e
Kosovės nė bashkėsinė e kombeve tė lira, tha ambasadori Hamiti, duke
shtuar se ēmon shumė pėrkrahjen deritanishme tė Mbretėrisė sė Bashkuar
dhe pret vazhdimin e saj.

Nga ana e saj, Mbretėresha Elizabeta II shprehu kėnaqėsinė pėr
pėrparimet qė ka bėrė Kosova nė kėtė kohė tė shkurtėr tė ekzistencės si
shtet i pavarur, duke uruar pėr prosperitetin e popullit tė Kosovės nė
epokėn e tij tė re.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi