Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

PDK reagon ashpėr ndaj akuzave tė dėshmitarit Bllaca

Shko poshtė

PDK reagon ashpėr ndaj akuzave tė dėshmitarit Bllaca Empty PDK reagon ashpėr ndaj akuzave tė dėshmitarit Bllaca

Mesazh nga elbasi.. prej Mon Nov 30, 2009 2:25 am

Pėrmes njė komunikate Partia Demokratike e Kosovės ka reaguar ndaj akuzave tė “dėshmitarit” Nazim Bllaca, duke i cilėsuar ato tendenca pėr tė inkriminuar pėrpjekjet pėr shtet ligjor dhe pėr t’i kthyer ato nė anarki, urrejtje dhe vėllavrasje. PDK do tė kėrkojė zyrtarisht nga EULEX-i shqyrtim tė plotė e tė shpejtė tė kėtyre akuzave tė pėrfolura dhe vėnien e drejtėsisė nė vend, thuhet nė komunikatė

PDK reagon ashpėr ndaj akuzave tė dėshmitarit Bllaca Pdk0llogodo5


Vendi dhe populli ynė ka dhėnė shumė pėr tė ngritur shtetin dhe institucionet e veta demokratike. Liria, siguria dhe shteti ligjor janė kualitete themelore tė demokracisė dhe tė vendit tonė.

Tė nderuar qytetarė, ditėve tė fundit jemi dėshmitarė tė akuzave dhe fyerjeve qė bėhen nė rrugė joligjore dhe me motive elektorale. Ka tendenca nga individė tė inkriminuar qė pėrpjekjet tona pėr shtet ligjor t’i kthejnė nė anarki, urrejtje dhe vėllavrasje.

Ftojmė tėrė opinionin e gjerė politik, intelektual dhe moral tė vendit tonė qė t’i japin pėrgjigjen e merituar tendencave tė tilla nga individė tė kriminalizuar me vendosmėri jo anarkisė, jo krimit dhe jo vėllavrasjes.

I thėrrasim dhe u japim pėrkrahje tė plotė organeve tė drejtėsisė nė zbardhjen e sė vėrtetės dhe t’i japin fund tendencave pėr shkatėrrim dhe denigrim tė sistemit tonė tė drejtėsisė me qėllim tė zhdukjes tė sė vėrtetės dhe mbulimit tė krimit.

Partia Demokratike e Kosovės do tė kėrkojė zyrtarisht nga EULEX-i angazhim maksimal dhe shqyrtim tė plotė e tė shpejtė tė kėtyre akuzave tė pėrfolura dhe vėnien e drejtėsisė nė vend.

Partia Demokratike e Kosovės fton qytetarėt tė besojnė nė organet vendore dhe ndėrkombėtare tė drejtėsisė dhe tė mos bien pre e akuzave tė ulėta e tė pabaza me prapavijė elektorale, thuhet nė komunikatėn e PDK-sė.

Stavileci: Me kėtė rast duhet tė merren organet kompetente

Ndėrkohė edhe zėdhėnėsi i Partisė Demokratike tė Kosovės, Blerand Stavileci, gjatė njė konference pėr media rreth CD sė shumėpėrfolur ka thėnė se me kėtė rast duhet tė merren organet kompetente. Ne do tė pozicionohemi si gjithmonė nė mėnyrė tė pėrgjegjshme, nė mėnyrė tė drejtė, tė arsyeshme, korrekte dhe normalisht qė do t’i pėrkrahim secilin vendim qė merret, qė ka bazė, sė pari bazė ligjore nė Republikėn e Kosovės dhe qė tė gjitha kėto raste i ndriēon”, ka thėnė Stavileci.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi