Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

OPOSITE [Fjal te Ngjajshme (Antonime)] nga Lenda Gj.Angleze

Shko poshtė

OPOSITE [Fjal te Ngjajshme (Antonime)] nga Lenda Gj.Angleze Empty OPOSITE [Fjal te Ngjajshme (Antonime)] nga Lenda Gj.Angleze

Mesazh nga sam1r prej Sat Nov 21, 2009 2:03 pm

OPOSITE

Arctrice -Antractice
Below -Above
Bottom -Ceiling
Collect -Distribute
Contry life -City life
Equatorial - Polar
Fertil plain -Infertil plain
Fertile - Infertile
Finished product –Final product
Flat -vertical
Floor -Top
Fresh water -Salty water
Horizontal -Vertical
Imaginary - Realyty
Income -Outcome
Junioar -Senior
Land - Sky
Landlord -Holder
Large scale –Small scale
Legibility -Illegibility
Majority – Minority
Mild - Dry
Mobility -Imobility
Mountain –Plain
Narrow -Wide
Natural -Artificial
Navigable - Halt
North -Coldness
Particular -Developed
Plain -Patterned
Plantiful -Few , Less
Population -Depopulation
Seldom -Ofter
Separate - Connect
Shallow –Deep
Spiritual –Flash
Sporse - Dents
Starvation – Satiated
Supply -Demand
The former – Present
The wealthy,the haves -Necessitous
True -False
Urban -Rural
Use of machines -Use of hands
West - East

AMERICAN EQUIVALENTS

A season ticket holder-Rail commuter
Lombard Street –Wall Street
Lorry - Truck
Merchant Bank-Trade Bank
Shop -Store
Timber -Lumber
Underground –Metro

________________________________________________________________________________
OPOSITE [Fjal te Ngjajshme (Antonime)] nga Lenda Gj.Angleze 33u69n7

OPOSITE [Fjal te Ngjajshme (Antonime)] nga Lenda Gj.Angleze Emot-loveOPOSITE [Fjal te Ngjajshme (Antonime)] nga Lenda Gj.Angleze 1z2dj82
sam1r
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 30
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi