Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Vazhdon te shperndahet sulmi ne postat elektronike

Shko poshtė

Vazhdon te shperndahet sulmi ne postat elektronike

Mesazh nga Beli prej Thu Oct 08, 2009 8:52 am

Sulmi i hakerėve me anė tė teknikės phishing nė shėrbimet e postės elektronike si Hotmail, Yahoo e Gmail vazhdon tė shpėrndahet, kanė tėrhequr vėrejtjen ekspertėt.

Kompania pėr siguri nė internet Websense ka hetuar rritje drastike tė e-mailave spam, respektivisht e-mailave tė padėshiruar nė llogaritė e shėrbimeve Yahoo, Gmail e Hotmail.

Kjo ndodhė pėr shkak se llogaritė e vjedhura fillojnė tė dėrgojnė porosi tė personalizuara nė tė gjitha adresat e arkivuara, me tė cilat sugjerojnė blerje nė faqe tė caktuara komerciale, tė cilat janė tė rrejshme.

Eksperti pėr siguri Carl Leonard u ka tėrhequr vėrejtjen qė tė janė mė tė kujdesshėm.

Ai ka kėshilluar njerėzit qė me miqtė e tyre tė kontrollojnė nėse me tė vėrtetė u kanė dėrguar porosi, para se tė vizitojnė faqet pėr blerje.

Problemi ėshtė paraqitur kur nė internet janė shfaqur disa lista me mbi 30.000 emra pėrdoruesish dhe shifra pėr shėrbimet e postės elektronike Yahoo, Google e Hotmail, edhe pse kėto nuk janė tė vetmet shėrbime tė prekura.
avatar
Beli
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 4446
Age : 30
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi