Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Android 2.0, vazhdon gjuetia ndaj iPhone

Shko poshtė

Android 2.0, vazhdon gjuetia ndaj iPhone

Mesazh nga Beli prej Fri Oct 30, 2009 3:04 am
Open Handset Alliance, mega grupi industrial i drejtuar nga “Google”, ka hedhur sot ne treg evolucionin e platformes “open source” per pajisjet mobile: “Android 2.0”, emri ne kod i te cilit eshte “Eclaire”.

Programi i cili mund te shkarkohet nga faqja e Android, eshte ne realitet nje risi e destinuar kryesisht per programuesit dhe aplikuesit e software-ve.

Por ne pak muaj ekzemplaret e pare te pajisur me programin e ri te perditesuar do te jene ne dyqanet e telefonise celulare.

Nder te rejat qe do te sjelle programi i ri per Android 2.0 jane krijimi i nje ekrani “multitouch”, mundesia per te perdorur lidhjen pa kabuj “Bluetooth 2.1”, mundesia per te kryer nje kerkim edhe ne sms e mms si dhe sherbimin e postes se “Google”.

Gjithashtu ka nje permiresim te fotokamerave dhe shfletuesit kompatibel me gjuhen “html5”.
avatar
Beli
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 4446
Age : 30
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi