Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Google nis versionin eksperimental tė shėrbimit tė ri

Shko poshtė

Google nis versionin eksperimental tė shėrbimit tė ri

Mesazh nga dBeLti prej Thu Oct 01, 2009 9:23 amTė mėrkurėn ėshtė lėshuar nė internet versioni eksperimental i shėrbimit Google Wave, i cili kombinon postėn elektronike, porositė e ēastit dhe rregullimin e pėrmbajtjes sipas pamjes sė Wikipedias. Google shpreson se ky shėrbim do tė transformojė mėnyrėn se si njerėzit komunikojnė nėpėrmes internetit.
Wave do tė jetė i hapur pėr 100.000 pėrdorues tė ftuar, derisa secili prej tyre do tė jetė nė gjendje tė thėrras edhe pesė persona tjerė.

Shėrbimi i ri ėshtė i hapur pėr integrim tė aplikacioneve tė cilat i zhvillojnė programuesit e pavarur, njofton transmetuesi britanik BBC.

Programuesi Lars Rasmussen, i cili qėndron prapa Wave sė bashku me vėllain e tij Jens, thotė se shėrbimi i ri ėshtė “mjet pėr komunikim dhe bashkėpunim".

Ai ka theksuar faktin se posta elektronike ende mbetet mjet themelor pėr komunikim nė interneti, edhe pse bėhet fjalė pėr njė teknologji e cila tashmė i ka bėrė 20 vjet.

Shėrbimi i ri mundėson qė pėrdoruesit tė shohin se si bashkėbiseduesi i tyre shkruan porosinė dhe formulojnė pėrgjigjen para se pyetja tė pėrfundojė.

Rasmussen thotė se ėshtė i vetėdijshėm se ky opsion mund tė tregohet bezdisėse pėr dikė, por pėrmend se kjo do tė mundėsojė kursimin domethėnės tė kohės.

Programuesit janė duke punuar edhe nė ēaktivizimin e opsionit tė leximit tė porosive tė tjerėve derisa ato shkruhen.

Wave mundėson edhe shkėmbimin e lehtėsuar tė fotografive, tė cilat thjeshtė “tėrhiqen” nga desktopi nė platformėn Wave.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi