Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Samsung: Pesė megapiksela pėr celularė

Shko poshtė

Samsung: Pesė megapiksela pėr celularė

Mesazh nga dBeLti prej Sun Sep 27, 2009 2:37 amSamsung ka paralajmėruar zhvillimin e sensorit CMOS me rezolucion prej pesė megapikselash tė dedikuar pėr integrim nė celularėt e klasės sė lartė.
Shenja dalluesi e tij ėshtė S5K4EA, derisa bėhet fjalė pėr njė pajisje SoC e cila kombinon sensorin CMOS me procesorin i cili mund tė pėrpunojnė video 1.080p me 30 fotografi nė sekondė.

Sensori po ashtu ėshtė i pajisur me teknologjinė EES (Enhanced Energy Steering) pėr tė fituar fotografi tė kualitetit tė lartė, mbėshtetė auto-fokusin dhe blicet Xenon. Mostrat e para tė sensorit do t’u shiten prodhuesve tė celularėve, derisa me prodhimin masiv Samsung do tė fillojė gjatė tremujorit tė parė tė vitit tė ardhshėm.

Pritet qė kėtė vit nė tėrė botėn do tė shiten gjithsej 98 milionė celularė me sensorė tė rezolucionit prej pesė megapikselash, derisa deri nė vitin 2012 kjo shifėr do tė duhej tė rritej nė 660 milionė.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi