Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kuvendi ratifikoi marrėveshjen pėr demarkacionin e kufirit m

Shko poshtė

Kuvendi ratifikoi marrėveshjen pėr demarkacionin e kufirit m Empty Kuvendi ratifikoi marrėveshjen pėr demarkacionin e kufirit m

Mesazh nga d.jeta prej Sun Oct 18, 2009 1:31 am

Kuvendi ratifikoi marrėveshjen pėr demarkacionin e kufirit me Maqedoninė
Kuvendi ratifikoi marrėveshjen pėr demarkacionin e kufirit m Kuvendi%20brenda

Kuvendi i Kosovės e ka miratuar marrėveshjen Ndėrshtetėrore me Republikėn e Maqedonisė pėr Demarkacionin fizik tė kufirit. Me 81 vota pėr, 3 kundėr dhe 2 abstenime, ėshtė ratifikuar kjo marrėveshje nė seancėn e dytė tė jashtėzakonshme tė Kuvendit tė Kosovės, meqė herėn e parė ajo dėshtoi tė miratohej. Presidenti Fatmir Sejdiu nė fjalėn e tij para deputetėve ka deklaruar se me kėtė marrėveshje hapet njė epokė e re e zhvillimit tė marrėdhėnieve tė mira me Republikėn e Maqedonisė. Ndėrsa kryeministri Hashim Thaēi, duke i kėrkuar deputetėve qė tė votojnė pro marrėveshjes ka thėnė se ajo ėshtė arritur me ndihmėn e SHBA-sė dhe Bashkimit Evropian. Tė dy krerėt e shtetit kanė thėnė se shumė shpejt do tė vendosen edhe marrėdhėniet diplomatike ndėrmjet tė dyja vendeve. Marrėveshja pėr demarkacionin fizik nga Qeveria e Kosovės ėshtė nėnshkruar mbrėmė. Kjo marrėveshje sipas qeverisė e rikonfirmon subjektivitetin ndėrkombėtar tė Republikės sė Kosovės dhe forcon pozitėn e vendit lidhur me procesin e legjitimitetit tė shpalljes sė pavarėsisė, qė do tė mbahet nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė. Edhe Parlamenti i Maqedonisė sot pritet tė mbajė seancė pėr tė ratifikuar marrėveshjen.
d.jeta
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi