Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Drejtėsi pėr Ēlirimtarėt(UĒK) Lirija iu takon

Shko poshtė

Drejtėsi pėr Ēlirimtarėt(UĒK) Lirija iu takon Empty Drejtėsi pėr Ēlirimtarėt(UĒK) Lirija iu takon

Mesazh nga mR.Bimi prej Tue Mar 30, 2010 10:49 am

Kėrkohet lirimi i tė akuzuarve pėr vrasjen e familjes Hajra
Drejtėsi pėr Ēlirimtarėt(UĒK) Lirija iu takon AD6430B0-B040-4917-9F56-C31C712338C2_w270_s
Mbi njė mijė qytetarė protestuan tė martėn nė Prishtinė, duke kėrkuar lirimin e vėllezėrve Arsim e Burim Ramadani, si dhe tė Arben e Jeton Kiēinės, tė cilėt po vuajnė njė dėnim prej 106 vjetėsh. Ata akuzohen se nė vitin 2001, nė Baicė tė Drenasit, kanė vrarė ish-inspektorin e policisė, Hamzė Hajrėn, bashkė me katėr anėtarė tė familjes sė tij.
Tė katėr tė dėnuarit janė ish-pjesėtarė tė UĒk-sė, ndėrsa me moton “Drejtėsi pėr ēlirimtarėt”, ėshtė kėrkuar nga autoritetet qė ta rishqyrtojnė vendimin e Gjykatės Supreme, pasi, siē thanė ata, nuk ka pasur prova qė vėrtetojnė fajėsinė e tė dėnuarve.
Drejtėsi pėr Ēlirimtarėt(UĒK) Lirija iu takon AD6430B0-B040-4917-9F56-C31C712338C2_w270_s

Kryetari i Kėshillit Organizativ tė Protestės, Visar Zogaj, vuri nė pah se provat qė vėrtetonin pafajėsinė, janė humbur qėllimisht nga UNMIK-u.

Fillimisht, pėr vrasjen e Hamzė Hajrės, gruas dhe tre fėmijėve tė tij qenė dėnuar 11 persona, por pas vendimeve tė tjera tė shkallėve tė ndryshme tė apelit, dėnimin po e vuajnė Burim dhe Arsim Ramadani, Arben, Jeton dhe Blerim Kiēina.

Vendimi i shtatorit tė vitit tė kaluar, me tė cilin iu konfirmua dėnimi Burim e Arsim Ramadanit, Arben dhe Blerim Kiēinės nuk mund mė tė apelohet. Tani ka mbetur instrumenti i fundit ligjor – mbrojtja e ligjshmėrisė sė vendimit, respektivisht vėrtetimi, nėse gjatė kėtij procesi ka pasur shkelje tė ligjit dhe procedurave, para se rasti, siē thanė organizatorėt e protestės, t’i dėrgohet Gjykatės Kushtetuese dhe mė pas Gjykatės sė Strasburgut.

Kryetari i Gjykatės Supreme, Fejzullah Hasani, i cili ka qenė anėtar i panelit nė shtatorin e vitit tė kaluar, sinjalizoi se rasti do tė rishqyrtohet. Hasani, edhe pse ka qenė anėtar i panelit, mban njė qėndrim asnjanės nė lidhje me tė ashtuquajturin rastin Kiēina.


Kėshilli Organizativ i Protestės kėrkon lirimin e Burim dhe Arsim Ramadanit, Arben dhe Jeton Kiēinės, por jo edhe tė Blerim Kiēinės, i cili ėshtė i dėnuar pėr tė njėjtin rast. Ky kėshill thotė se Blerim Kiēina ka qenė ai qė ka dhėnė deklaratė tė rrejshme, mbi bazėn e sė cilės ėshtė ndėrtuar aktakuza, ndėrsa mė pas e ka tėrhequr deklaratėn, duke thėnė se ka gėnjyer. Ai ėshtė i dėnuar me 10 vjet burg.
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 27
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi