Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Thaēi me tre ministra nė mbėshtetje tė Mustafės

Shko poshtė

Thaēi me tre ministra nė mbėshtetje tė Mustafės Empty Thaēi me tre ministra nė mbėshtetje tė Mustafės

Mesazh nga Mc-LiNdY prej Tue Mar 09, 2010 2:48 pm

Gjilan, 9 mars - Kreu i PDK-sė, Hashim Thaēi, Fatmir Limaj, Arsim Bajrami, Enver Hoxhaj dhe nėnkryetari i AKR-sė, Ibrahim Makolli, tė martėn mbrėma nė Gjilan, kanė mbėshtetur kandidatin e tyre pėr kryetar tė Gjilanit, Qemajl Mustafa. Lideri i partisė dhe kryeministėr i vendit, Hashim Thaēi, ka thėnė se Mustafa ėshtė fitues i sigurtė, sepse tė gjitha projektet qė ka realizuar i ka bėrė nė mėnyrė perfekte. Thaēi ka thėnė se edhe nė mandatin katėrvjeēar “do ta ketė mbėshtetjen time,
mbėshtetjen e Qeverisė dhe secili projekt i tij do tė kalojė e do tė realizohet”.
Ndėrsa, Fatmir Limaj, nėnkryetar i PDK-sė dhe ministėr i MTPT-sė, ka thėnė se nuk ka ardhur nė Gjilan qė t`u themi votoni Qemajl Mustafėn, sepse ky ėshtė biri juaj dhe e njihni mė mirė se ne, por jemi kėtu qė t`ju themi se Qemajl Mustafa e ka pas dhe e ka mbėshtetjen tonė tė plotė pėr punėn qė ka bėrė dhe do ta bėjė nė tė ardhmėn. Sipas Limajt, Mustafa ėshtė ndėr kryetarėt e rrallė pėr aftėsitė e tij menaxhuese, tė bashkėpunimit, tė intuitės pėr t`i bashkuar njerėzit dhe pėrr kėtė arsye Gjilani ėshtė i vogėl pėr Qemajl Mustafėn. Nė pėrgjigjjen e kundėrkandidatit pėr zbritjen e
qeverisė nė Gjilan pėr ta mbėshtetė Qemajl Mustafėn, Limaj ka thėnė se "vetėm njeriu i mirė ka bashkėpunėtorė shumė". Limaj ka shtuar se vetėm pėr dy vite nė Gjilan, qeveria nė krye me Hashim Thaēin ka investuar mbi 20 milion euro, ndėrsa pėr 8 vite nga nomenkluatura e vjetėr politike janė investuarvetėm 6 milion euro.
Ndėrsa, Qemajl Mustafa, kandidat i PDK-sė pėr kryetar tė Gjilanit, ka thėnė se demokracia nuk ėshtė e lehtė pėr ta prodhuar. Procesi i rivotimit nė Gjilan ėshtė njė moment i rėndė, sepse krijon shumė shpenzime dhe na merr shumė kohė, ndėrsa ishte i domosdoshėm, sepse do tė ndodhė e njejta formulė- ai qė ka humb nė tė parėn, nė tė dytėn do tė humb larg mė shumė edhe nė herėn e tretė. Asnjė pėrgjigje tjetėr Fatmir Rexhepi nuk do tė merr pos si nė Prizren dhe Lipjan, ka thėnė Mustafa. Me kėto rizgjedhje, ka shtuar Mustafa, kemi mėsuar shumė, kemi mėsuar se si nuk e kemi njė ligj si duhet - KZAP-i jo profesional, gjygjtarėt jo bash engjuj. Kjo, sipas Mustafės, i shkakton dėm shoqėrisė sonė. Pėr kėto dy vite kemi punuar mjaft, edhe kėto ditė jemi duke punuar, pėr katėr vitet e ardhshme do tė punojmė shumė mė shumė, prandaj nuk dyshojm fare se do tė jemi fitues tė dinjitetshėm, ėshtė shprehur Mustafa.
Mc-LiNdY
Mc-LiNdY
Anėtar/e i/e Rregjistruar
Anėtar/e i/e Rregjistruar

Numri i postimeve : 50
Age : 29
Location : NE“FORUM
Registration date : 24/09/2009

http://WwW.SaM1r.FoRuMoTiOn.CoM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi