Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Telefoni pėrkthyes Google “dy vjet larg”

Shko poshtė

Telefoni pėrkthyes Google “dy vjet larg” Empty Telefoni pėrkthyes Google “dy vjet larg”

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 24, 2010 1:01 pm

Telefoni pėrkthyes Google “dy vjet larg” (u39u)google%20translate

Gjigandi i pėrkthimit Google ka thėnė se po punon nė njė telefon qė mund tė pėrkthejė drejtpėrdrejt, automatikisht ndėrmjet gjuhėve.
Pėrkthimi i gjuhėve drejtpėrdrejt nė telefonat mobilė mund tė jetė vetėm dy vjet larg, sipas gjigandin tė kėrkimit Google.
Kompania tashmė ofron shėrbimet e pėrkthimeve tė tekstit dhe njohje tė zėrit, dhe Franz Och, kreu i shėrbimeve tė pėrkthimit, thotė se puna ka filluar tashmė nė kombinimin e tė dyjave.
Teknologjia duhet tė punojė duke pėrkthyer shprehje nė vend tė fjalėve individuale, dhe kompania shpreson se duke vėshtruar nė tekstin kolosal tė pėrkthyer tashmė nė linjė, ajo mund tė prodhojė sisteme qė do tė jenė shumė mė tė saktė se versionet aktuale. “Nėse vėshtroni nė zhvillimin e makinave tė pėrkthimit dhe pėrparimet pėrkatėse nė njohjen e zėrit, kohėt e fundit ka njė pėrparim kolosal”, tha ai.
Me mė shumė se 6,000 gjuhė tė folura nė mbarė botėn, sidoqoftė, dhe aktualisht vetėm 52 tė ofruara pėr pėrkthim nė shėrbimet aktuale tė pėrkthimit tė Google, shėrbimi disi do tė thotė se mėsimi i gjuhėve tė huaja nėpėr shkolla do tė rrallohet. “Qartėsisht, qė tė punojė butėsisht, na duhet njė kombinim i makinave tė pėrkthimit me saktėsi tė lartė dhe njohjeve tė zėrit me saktėsi tė lartė, dhe kjo ėshtė ajo pėr ēfarė po punojmė”, tha zoti Och.
Deri mė tani, kjo ende nuk ėshtė e mundur, dhe ekspertėt e gjuhės sugjerojnė se teknologjia pa ndėrprerje ėshtė aktualisht njė e ardhme e largėt. David Crystal, profesor nderi linguistike nė Universitetin Bangor, tha se problemet qė kanė lidhje me shpejtėsinė e tė folurit dhe larmia e theksave mund ta provojė si tė pakapėrcyeshme.
“Asnjė sistem pėr momentin nuk mund t’i bėjė ballė plotėsisht”, shtoi ai. /krokodili.com/
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi