Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Topalli kėrkon nga Egjipti tė njohė Kosovėn

Shko poshtė

Topalli kėrkon nga Egjipti tė njohė Kosovėn Empty Topalli kėrkon nga Egjipti tė njohė Kosovėn

Mesazh nga mR.Bimi prej Sat Feb 20, 2010 4:42 pm

Topalli kėrkon nga Egjipti tė njohė Kosovėn F.0220173447934_m

Topalli kėrkon nga Egjipti tė njohė Kosovėn
Kryetarja e Kuvendit tė Shqipėrisė, Jozefina Topalli ka zhvilluar njė takim zyrtar me kryetarin i Asamblesė Popullore tė Egjiptit, Fathy Souror, nga i cili ka kėrkuar qė ky shtet tė njohė pavarėsinė e Kosovės. Kryetari i Komisionit tė Jashtėm tė Parlamentit tė Egjiptit, i pranishėm nė takim, siguroi Topallin se ky komision do t’i rekomandojė Qeverisė sė Egjiptit njohjen e shtetit tė Kosovės, pasi - siē u shpreh ai - edhe opinioni publik ėshtė nė favor.
Dy kryeparlamentarėt vlerėsuan se bashkėpunimi mes parlamenteve tė tė dy vendeve, me lidhje historike dhe miqėsore, ėshtė shumė i rėndėsishėm, por ai duhet forcuar nė aspektin ekonomik, nė shkėmbimet tregtare dhe nė tė gjitha fushat me interes tė pėrbashkėt.

Dy homologėt u ndalėn edhe nė ēėshtjen e Kosovės. Topalli, duke vlerėsuar ndihmėn e dhėnė nga Egjipti gjatė luftės nė Kosovė, tha se ne e konsiderojmė Egjiptin si njė vend lider tė botės arabe, qė me influencėn e tij do tė ndikonte mjaft nė njohjen e shtetit tė Kosovės. “Ky realitet i ri, tha Topalli, ka ndikuar nė stabilitetin e rajonit tonė, duke ēuar pėrpara fqinjėsinė e mirė, pas njohjes sė Kosovės nga tė gjitha vendet e ish-Jugosllavisė, pėrveē Serbisė”.

Kryetari i Komisionit tė Jashtėm tė Parlamentit tė Egjiptit, i pranishėm nė takim, siguroi Topallin se ky komision do t’i rekomandojė Qeverisė sė Egjiptit njohjen e shtetit tė Kosovės, pasi edhe opinioni publik ėshtė nė favor.

Nė nderim tė vizitės sė Topallit, kryetari i Parlamentit egjiptian kishte pėrgatitur posaēėrisht pėr tė njė medalje tė artė, ku ishte gdhendur emri i saj, gjė qė sipas tij do t’ia bėnte kryetares sė Kuvendit tė Shqipėrisė tė paharrueshme vizitėn e saj tė parė nė Egjipt.

Topalli nė Kajro ka mbajtur fjalimin kryesor nė konferencėn e Mesdheut pėr rolin e gruas. Kjo konferencė, qė ka pėr qėllim rritjen e rolit tė gruas nė vendimmarrje, ėshtė njė nga prioritetet e Unionit pėr Mesdheun, organizėm i cili bashkėkryesohet nga presidenti i Francės, Nicolas Sarcozy dhe nga presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 27
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi