Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Thaēi: Riformatimi i Qeverisė ka filluar

Shko poshtė

Thaēi: Riformatimi i Qeverisė ka filluar Empty Thaēi: Riformatimi i Qeverisė ka filluar

Mesazh nga mR.Bimi prej Tue Feb 16, 2010 6:05 am

Thaēi: Riformatimi i Qeverisė ka filluar F.0216125953960_m

Thaēi: Riformatimi i Qeverisė ka filluar
“Riformatizimi i Qeverisė ka filluar nga dorėheqja ime si deputet nė Kuvendin e Republikės sė Kosovės dhe do tė vazhdojė me hapa gradualė, tė kujdesshėm, tė matur dhe efektivė”, ka thėnė kryeministri Hashim Thaēi nė njė intervistė pėr radion Evropa e Lirė.
Ky riformatizim, apo rifreskim, ndodh, sipas kryeministrit, me integrimin e njerėzve nga kategori tė caktuar tė shoqėrisė ēdo ditė nė institucionet dhe Qeverinė e Kosovės. “Ndėrsa, angazhime konkrete pres nė javėt e ardhshme”, tha ai.

“Ne kemi njė bashkėpunim tė shkėlqyeshėm me partnerin e koalicionit, mund tė ketė zėra tė ndryshėm jo-ndikues nė kėtė ēėshtje. Prandaj, koalicioni ka efektivitet nė punė, ka angazhime tė pėrbashkėta shtet-ndėrtuese, por edhe tė pėrgjegjėsive pushtetare”, ka thėnė ai.

Kryeministri Thaēi ka shtuar se, ky koalicion ėshtė bėrė pėr interesa tė shtetit, po edhe pėr ndarjen e pėrgjegjėsive tė pushtetit. “Ėshtė njė bashkėpunim i mirė, efektiv i suksesit tė koalicionit, tė shtetit tonė”, ka vlerėsuar ai.

“Ndėrsa, duhet kuptuar dhe ndarė fushatat elektorale nė nivel lokal nga funksionimi efektiv i institucioneve nė nivel qendror. Pra, institucionet kanė mandat tė plotė, zgjedhjet do tė organizohen nė vitin e ardhshėm nė kohė tė rregullt, nė afatin e rregullt kushtetues”, ka thėnė Thaēi.
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 27
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi