Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Rriten pagat e policėve tė Kosovės - ndėrpritet greva

Shko poshtė

Rriten pagat e policėve tė Kosovės - ndėrpritet greva Empty Rriten pagat e policėve tė Kosovės - ndėrpritet greva

Mesazh nga mR.Bimi prej Sat Feb 06, 2010 2:15 am

Rriten pagat e policėve tė Kosovės - ndėrpritet greva F.0205134808951_m


Rriten pagat e policėve tė Kosovės - ndėrpritet greva
Pas mesnatės tė gjithė zyrtarėt policorė tė Departamentit tė Njėsive tė Specializuara, tė cilėt ishin tubuar nė Qendrėn e Trajnimit nė Kishnicė pėr tė shprehur pakėnaqėsitė e tyre lidhur me sistemin e ri tė pagave, pas takimit me ministrin e Punėve tė Brendshme Zenun Pajaziti dhe menaxhmentin e Policisė sė Kosovės, janė kthyer nė tė gjitha rajonet dhe stacionet policore. Puna policore dhe angazhimet e tyre nė detyra ditore ka vazhduar dhe ēdo gjė i ėshtė kthyer normalitetit, theksohet nė njė njoftim zyrtar tė Policisė sė Kosovės.
Nė kėtė takim, zyrtarėt policorė u njoftuan me vendimin sa vijon: Do tė rishikohen dhe korrigjohen tė gjitha gabimet qė janė shfaqur nė sistemin aktual tė pagave nga njė grup punues, pėrfshirė edhe komponzimin nė mėnyrė retroaktive; sistemi i pagave do tė rishikohet dhe do tė bėhet implementimi i ngritjes se pagės (bruto) nė kėtė mėnyrė: Zyrtarėt policorė patrullues do tė marrin nga 355 euro, plus ndėrrimi i natės; zyrtarėt policorė nė administratė nga 320 euro; zyrtarėt policorė nė hetime nga 395 euro; njėsitet speciale operative - 395 euro; njėsitė e specializuara - 415 euro; njėsiti special intervenues 430 euro.

Tė gjithė zyrtarėt policorė pavarėsisht gradės do tė marrin rritjen nė pagė varėsisht nga njėsitė ku punojnė. "Ne presim zbatimin praktik nė mėnyrė qė tė kemi personel policor mė tė motivuar dhe kjo nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė ndikon nė ngritjen e efikasitetit tė policisė. Synimi i menaxhmentit tė lartė tė Policisė sė Kosovės ėshtė qė nė kuadėr tė kornizave ligjore dhe nė bashkėpunim me tė gjitha rajonet, stacionet, njėsitė dhe departamentet tė vazhdohet me pėrmirėsimin e kushteve tė punės tė zyrtarėve policor", thuhet nė fund tė kėtij njoftimi.
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 27
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi