Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Serbia nė NATO, Rusia njeh Kosovėn :lol!:

Shko poshtė

Serbia nė NATO, Rusia njeh Kosovėn   :lol!: Empty Serbia nė NATO, Rusia njeh Kosovėn :lol!:

Mesazh nga mR.Bimi prej Sat Feb 06, 2010 2:14 am

Serbia nė NATO, Rusia njeh Kosovėn   :lol!: F.0206022912917_m

Serbia nė NATO, Rusia njeh Kosovėn
Rusia do ta rishqyrtojė qėndrimin e saj ndaj pavarėsisė sė Kosovės nėse Serbia synon tė hyjė nė NATO, ka thėnė pėrfaqėsuesi i pėrhershėm rus nė Aleancėn Veriatlantike, Dmitrij Rogozin.
Rogozin, nė njė intervistė pėr gazetėn “Blic”, ka thėnė se nėse Serbia dėshiron tė hyjė nė NATO, atėherė ajo duhet tė heqė dorė nga Kosova, ndėrsa Rusia nuk dėshiron tė jetė mė serbė se vet serbėt – andaj, edhe do tė rishqyrtojė qėndrimin e saj ndaj pavarėsisė sė Kosovės.

“Kosovėn nuk e kanė njohur tė gjitha vendet anėtare tė NATO-s. Siē dihet, kėto janė Spanja, Rumania, Greqia dhe Sllovakia. Por, edhe sipas tė drejtės ndėrkombėtare, edhe sipas statutit tė NATO-s, njė situatė tillė ėshtė barrierė pėr hyrjen e Serbisė nė Aleancė. Pasi qėndrimi i shumicės sė vendeve tė NATO-s nuk do tė ndryshojė, kjo do tė thotė se Aleanca mund ta pranojė Serbinė nė radhėt e veta por vetėm me kufij tė rinj, pa Kosovėn”, ka thėnė pėrfaqėsuesi rus.

Me pranimin e Serbisė nė NATO, sipas tij, Beogradi do tė detyrohet ta njohė zyrtarisht sovranitetin e Prishtinės, kurse kjo do tė ndryshojė edhe qėndrimet e Madridit dhe Moskės. “Ne thjesht nuk do tė kemi argumente tė jemi serbė mė tė mėdhenj se serbėt”, tha Rogozin.
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 27
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi