Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

LDK: Do t’i urojmė fituesit

Shko poshtė

LDK: Do t’i urojmė fituesit Empty LDK: Do t’i urojmė fituesit

Mesazh nga Manushaqe prej Mon Feb 01, 2010 5:15 am

LDK: Do t’i urojmė fituesit 25g9um8
Nėnkryetari i LDK-sė, njėherėsh edhe shef i Shtabit Zgjedhor tė kėsaj partie, Lutfi Haziri, duke u shprehur i privuar nga mundėsia qė tė jepte rezultate konkrete, ka thėnė qė nė Komunėn e Prizrenit kandidati i PDK-sė tė jetė duke udhėhequr nė raport me atė tė partisė sė tij, kurse nė Lipjan gjendja tė jetė mė e balancuar.
“Rezultatet nuk janė inkurajuese pėr LDK-nė”, ka qenė shprehja e parė, me tė cilėn ai e ka nisur fjalėn e tij. “Nė Prizren kandidati i PDK-sė dhe i koalicionit tė tyre ėshtė nė njė udhėheqje ndaj kandidatit tonė”.
Duke kapėrcyer te Lipjani, Haziri ka thėnė qė nė kėtė komunė rezultati tė jetė mė i balancuar dhe se LDK-ja tė jetė nė pritje tė numėrimit tė votave tė pesė qendrave tė mėdha tė votimit. Kėto qendra e kanė ndikimin kryesor qė tė definohet qartė se vota pro cilit kandidat ėshtė. Po presim votat nga kėto qendra. Parashikimet tona janė qė PDK-ja nga dy prej kėtyre qendrave e ka njė pritje mė tė madhe”, ka shtuar ai.
Haziri ėshtė shprehur qė partia e tij ta pranojė rezultatin zgjedhor burim i tė cilit ėshtė KQZ-ja dhe ta urojė kandidatin qė do ta certifikojė si fitues ky institucion.
Ndėrkohė shefi i Shtabit Zgjedhor tė LDK-sė i ėshtė pėrgjigjur deklaratės sė nėnkryetarit tė PDK-sė, Fatmir Limaj, se “Shtabi Zgjedhor i LDK-sė duhet t’u kėrkojė falje qytetarėve tė Prizrenit pėr shkak tė mundimit qė ata tė dalin pėr herė tė tretė nė zgjedhje”.
“Limaj duhet t’u kėrkojė falje qytetarėve tė Prizrenit, Lipjanit dhe Gjilanit qė mekanizmi i tij partiak ka abuzuar me votėn e lirė tė qytetarėve. LDK-ja u ka bėrė nder qytetarėve tė tri kėtyre komunave qė u ka krijuar mundėsinė pėr t’u shprehur lirshėm”, ka thėnė Haziri. “Nuk do tė doja tė luaja pingpong nė kuptimin e gjuajtjeve politike, por ata qė duhet t’u kėrkojnė falje qytetarėve janė ata qė kanė abuzuar me votėn e lirė herėn e kaluar”.
I pyetur nga gazeta se ēfarė qėndrimi do tė manifestojė LDK-ja nė raport me PDK-nė koalicionin qeverisės nė nivel shteti pas mbarimit tė procesit zgjedhor tė sė dielės, nėnkryetari i LDK-sė, njėherėsh shef i Shtabit Zgjedhor tė saj, ėshtė shprehur qė LDK-ja tė mos ndjehet e lėnduar prej rezultateve.
“Sa i pėrket nivelit qendror, motivi ynė mbetet i njėjtė, nuk ėshtė i lėnduar. Natyrisht qė LDK-ja do tė marrė qėndrim politik nė kuadėr tė krejt kėtij zhvillimi, por tash pas asaj qė ka folur qytetari do tė flasin KQZ-ja dhe organet kushtetuese”, ka thėnė Haziri./koha/
Manushaqe
Manushaqe
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7845
Location : Mitrovicė
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi