Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Pjesėmarrje e ulėt nė votime

Shko poshtė

Pjesėmarrje e ulėt nė votime Empty Pjesėmarrje e ulėt nė votime

Mesazh nga *lissa* prej Sun Jan 31, 2010 7:26 am

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve thotė se pjesėmarrja e
votuesve nė raundin e tretė tė zgjedhjeve nė Prizren dhe nė Lipjan
ėshtė e ulėt.

Pjesėmarrje e ulėt nė votime F.0131134330891_m

Deri pak para mesditės, sipas tė dhėnave tė prezantuara nga organi i
zgjedhjeve, nė Prizren kanė votuar mė pak se 8 pėr qind e qytetarėve,
ndėrsa nė Lipjan pjesėmarrja ka qenė mė e lartė duke shkuar nė mbi 12
pėr qind.

Zgjedhjet nė kėto dy komuna tė Kosovės po mbahen pėr tė tretėn herė
me radhė brenda njė harku kohor prej tre muajsh.KQZ : Procesi zgjedhor po ecėn pa probleme
Komisioni Qendror Zgjedhor, nė konferencėn pėr media, bėri tė ditur
se me pėrjashtim tė dy qendrave tė votimit nė Prizren, tė gjitha
qendrat e tjera nė kėtė komunė dhe atė tė Lipjanit janė hapur me kohė
dhe se procesi zgjedhor po ecėn pa probleme.

Kryetarja e KQZ-sė, Nesrin Lushta, ka thėnė se nė Prizren janė hapur
60 qendra tė votimit, kurse nė Lipjan 26. Ajo, gjithashtu ka thėnė se
procesi i votimit po zhvillohet pa probleme.

“Sipas informatave, tė cilat i kemi pranuar nga Komisionet Komunale
tė kėtyre dy komunave, tė gjitha vendvotimet janė hapur, pėrveē dy
vendvotimeve nė komunėn e Prizrenit, nė Novak dhe Sreēkė, tė banuar nga
komuniteti serb, ku votuesit do tė kenė mundėsi tė shėrbehen nga ekipet
mobile”, ka thėnė Lushta.

Procesin zgjedhor do ta vėzhgojnė 2.811 vėzhgues vendorė dhe
ndėrkombėtarė, ndėrsa Policia e Kosovės ka angazhuar 800 zyrtarė
policorė, tė cilėt do tė kujdesen pėr mbarėvajtjen e duhur tė procesit
tė votimit.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi