Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Moszbatimi i strategjisė, do tė sillte destabilizim

Shko poshtė

Moszbatimi i strategjisė, do tė sillte destabilizim Empty Moszbatimi i strategjisė, do tė sillte destabilizim

Mesazh nga *lissa* prej Sun Jan 31, 2010 7:24 am

Nėnkryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ahmet
Isufi, thekson nevojėn pėr shtimin e pranisė ndėrkombėtare nė veri. Ai
thotė se mungesa e pėrfaqėsuesve tė EULEX-it dhe tė mekanizmave tė
tjerė tė sigurisė nė pjesėn veriore, do tė mund tė ndikonte nė
fuqizimin e strukturave paralele serbe.

Moszbatimi i strategjisė, do tė sillte destabilizim F.0131115339893_m

“Nė rast tė moszbatimit tė strategjisė, atėherė do tė ketė
destabilizim. Nė rast tė zbatimit tė strategjisė pėrmes njė plani
veprues nė tė gjitha segmentet, unė besoj se veriu do tė hyjė nėn
kontrollin e institucioneve tė vendit dhe do tė bėhet integrimi i
pjesės veriore tė Kosovės”, ka thėnė Isufi nė njė prononcim pėr Radion
Evropa e Lirė.

Zgjidhja e problemit tė veriut nė qarqet ndėrkombėtare vlerėsohet tė
jetė e domosdoshme edhe pėr rrugėn integruese tė Serbisė dhe tė Kosovės
nė Bashkimin Evropian.

Edhe pėrfaqėsues tė shtetit serb theksojnė se Serbia dhe Kosova do
tė kenė rrugė tė ndara pėr integrim nė BE deri nė, siē thuhet, krijimin
e njė ambienti tė ri politik e ekonomik pėr njė marrėveshje mbi kėtė
ēėshtje. Vlerėsimet e tilla, sipas pėrfaqėsuesve tė Qeverisė sė
Kosovės, janė njė sinjal pėr parapėrgatitjen e opinionit serb mbi
realitetin nė Kosovė.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi