Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Integrimi i veriut vetėm me dialog

Shko poshtė

Integrimi i veriut vetėm me dialog Empty Integrimi i veriut vetėm me dialog

Mesazh nga *lissa* prej Sun Jan 31, 2010 7:22 am

EULEX-i beson fuqishėm se pėrparimi nė veriun e Kosovė
mund tė arrihet vetėm nėpėrmjet dialogut, ku do tė jenė tė pėrfshira tė
gjitha palėt e interesuara, dhe atė hap pas hapi, ka thėnė zėdhėnėsi i
kėtij misioni, Nicholas Hawton.

Integrimi i veriut vetėm me dialog F.0131042529403_m

EULEX-i ka demantuar agjencinė italiane tė lajmeve ANSA, qė kishte
parafrazuar deklaratėn e zėdhėnėses sė EULEX-it Karim Limdal – duke
raportuar se njė pjesė e kėtij misioni sė shpejti do tė fillojė tė
vendoset nė veri tė Kosovė – dhe se disa zyrtarė evropianė qė kishin
vizituar veriun e Kosovės, kanė pasur pėr detyrė zbatimin e planit tė
shefit tė ICO-s nė Kosovė, Pieter Feith.

Siē raportojnė mediat serbe, EULEX-i ka bėrė tė ditur se, “gjoja
deklaratat e zėdhėnėsės Limdal janė ‘tėrėsisht tė pasakta’”. Po ashtu
EULEX-it ka pėrsėritur se strategjia pėr veriun e Kosovės, nuk ėshtė
strategji e Bashkimit Evropian, dhe as dokument i EULEX-it.

Zyrtarė pėr informim tė EULEX-it kanė thėnė tė shtunėn se ky
dokument ėshtė hartuar nga Zyra Civile Ndėrkombėtare (ICO), e cila edhe
pėrgjigjet pėr kėtė strategji.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi