Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Strategjia pėr veriun pėrkrahet nė mėnyrė tė heshtur

Shko poshtė

Strategjia pėr veriun pėrkrahet nė mėnyrė tė heshtur Empty Strategjia pėr veriun pėrkrahet nė mėnyrė tė heshtur

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 30, 2010 9:08 am

NATO e Bashkimi Evropian pėrkrahin heshtur Strategjinė pėr
veriun. Sipas burimeve diplomatike nga Brukseli, nė tė cilat thirret e
pėrditshmja Koha Ditore, edhe pse formalisht NATO-ja dhe BE-ja nuk
prononcohen pėr strategjinė pėr veriun, askush nuk e kundėrshton
zbatimin e kėsaj strategjie, ndėrsa shumė shtete e shohin si urgjente
zbatimin e saj, “sepse situata e tillė nė veri nuk mund tė tolerohet
mė”.

Strategjia pėr veriun pėrkrahet nė mėnyrė tė heshtur F.0130125752335_m

Shefi i EULEX-it, Yves de Kermabon, dhe pėrfaqėsuesi i
posaēėm i BE-sė pėr Kosovėn, Peter Feith, kanė folur tė premten nė
Bruksel nė njė mbledhje joformale tė Kėshillit tė NATO-s dhe tė vendeve
qė kontribuojnė nė misionin e KFOR-it nė Kosovė e qė nuk janė anėtare
tė Aleancės.

Pėr shkak tė natyrės joformale tė takimit, nga zyrtarė tė NATO-s nuk
ėshtė dhėnė ndonjė deklaratė publike, pos qė ėshtė konfirmuar se takimi
ka ndodhur dhe se "ėshtė biseduar pėr situatėn nė Kosovė dhe pėr
bashkėpunimin nė mes tė KFOR-it dhe pranisė sė BE-sė nė Kosovė, i cili
bashkėpunim ėshtė i shkėlqyeshėm", njofton kjo e pėrditshme.

Nė kėtė takim, sipas kėtyre burimeve, mė sė shumti ėshtė folur pėr
situatėn nė veri tė Kosovės dhe pėr nevojėn qė sa mė parė tė zbatohet
strategjia pėr veriun e Kosovės.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi