Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

PLK: KQZ-ja tė marrė njė vendim pėr Gjilanin

Shko poshtė

PLK: KQZ-ja tė marrė njė vendim pėr Gjilanin Empty PLK: KQZ-ja tė marrė njė vendim pėr Gjilanin

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 23, 2010 6:45 am

Partia Liberale e Kosovės e ka vlerėsuar lartė
paraqitjen e shefit tė diplomacisė kosovare, Skender Hyseni nė
mbledhjen e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė, ndėrsa e ka vlerėsuar si
shqetėsuese paraqitjen e presidentit serb Boris Tadic, i cili sipas
kėsaj partie, akoma po jeton politikisht nė shekullin e kaluar dhe me
koncepte tė diktaturės milosheviqiane komuniste.

PLK: KQZ-ja tė marrė njė vendim pėr Gjilanin F.0123143342636_m

Nė njė konferencė pėr media, tė shtunėn, PLK e ka pėrshkruar
situatėn nė Kosovė tė qetė dhe stabile, me pėrjashtim tė pjesės veriore
tė Mitrovicės ku ende strukturat ilegale paralele e mbajnė gjendjen tė
tensionuar. Andaj, PLK ka thėnė se pret qė institucionet e Republikės
sė Kosovės ta zbatojnė Kushtetutėn dhe tė vėnė rend e ligj nė gjithė
territorin e Republikės.

PLK po ashtu ka kėrkuar nga KQZ-ja tė marrė njė vendim pėr zgjedhjet
nė Gjilan nė bazė tė votės sė lirė dhe fitoren t’ia konfirmojė
subjektit “i cili fituar” – ndėrsa nė Prizren dhe Lipjan, kjo parti
pret rikonfirmimin e fitores sė kryetarėve aktualė tė kėtyre dy
komunave, Ramadan Muja dhe Shukri Buja, tė cilėt, sipas PLK-sė, kanė
treguar sukses nė zhvillimin e kėtyre dy komunave.

PLK po ashtu ka kėrkuar ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit zgjedhor
dhe aprovimin e ligjit pėr financimin e partive politike, si parakusht
pėr proces tė ndershėm, transparent dhe demokratik zgjedhor.

Kjo parti po ashtu ka bėrė tė ditur se, qė nga data 22 janar do tė
shpallė zgjedhjet e brendshme tė partisė, qė do tė jenė parapėrgatitje
pėr kongresin e VI zgjedhor tė PLK-sė, i cili do tė mbahet para
zgjedhjeve tė pėrgjithshme nė vend, tė cilat janė paraparė tė mbahen nė
201 konform Kushtetutės sė Republikės sė Kosovės. /Telegrafi/
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi