Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Ambasadorėt do tė pėrzgjidhen pa konkurs

Shko poshtė

Ambasadorėt do tė pėrzgjidhen pa konkurs Empty Ambasadorėt do tė pėrzgjidhen pa konkurs

Mesazh nga *lissa* prej Sun Jan 17, 2010 6:24 am

Qeveria e Kosovės ka miratuar kėrkesėn e Ministrisė sė
Jashtme pėr amandamentimin e Ligjit pėr Shėrbimin Diplomatik dhe atė
Konsullor. Sipas ligjit tė ri, siē bėn tė ditur e pėrditshmja Express,
ambasadorėt nuk do tė pėrzgjedhjen me konkurs, por do tė emėrohen nga
Ministria e Jashtme, nė bashkėpunim me Qeverinė dhe Presidencėn.

Ambasadorėt do tė pėrzgjidhen pa konkurs F.0117141044593_m


Kjo kėrkesė e MPJ-sė ėshtė pranuar tė shtunėn nė mbledhjen e
Qeverisė, e cila ka proceduar amendamentimin e Ligjit pėr Shėrbimin
Diplomatik dhe atė Konsullor, ku do tė eliminohet konkursi pėr
ambasador.

Zėvendėsministrja e Jashtme, Vlora Ēitaku ka thėnė se janė
konsultuar me presidentin dhe kryeministrin dhe janė marrė vesh pėr
ndryshimin e ligjit.

Deri mė tani, ambasadorėt e Kosovės i janė nėnshtruar institucionit
tė konkursit dhe shumė kjo formė e pėrzgjedhjes, vlerėsohet se ka
ndikuar qė shumė njerėz tė mos i hyjnė kėsaj procedure. Pas kalimit tė
ligjit nė Kuvend, ambasadorėt e Kosovės do tė emėrohen nga Ministria e
Punėve tė Jashtme, nė bashkėpunim me Qeverinė dhe Presidencėn.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi