Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Institucionet serbe nė Kosovė kanė probleme tė brendshme

Shko poshtė

Institucionet serbe nė Kosovė kanė probleme tė brendshme Empty Institucionet serbe nė Kosovė kanė probleme tė brendshme

Mesazh nga *lissa* prej Thu Jan 07, 2010 9:21 am

Koordinatori i Forumit pėr Marrėdhėnie Etnike, Dusan
Janjic pohon se nuk do tė ketė ndėrhyrje tė dhunshme ndaj strukturave
paralele tė Serbisė nė Kosovė, sepse institucionet serbe nė Kosovė,
sipas tij, kanė probleme tė shumta tė brendshme.

Institucionet serbe nė Kosovė kanė probleme tė brendshme F.0107152348347_m

“Dobėsimi i Beogradit e bėn tė pakuptimtė ndėrhyrjen e bashkėsisė
ndėrkombėtare dhe Prishtinės, tė cilat nuk kanė nevojė tė rrezikojnė
ashpėrsimin e situatės. Konfliktet ushtarake apo demonstratat e mėdha
politike do tė dėshmonin se bashkėsia ndėrkombėtare nuk ėshtė nė
gjendje ta udhėheqė Kosovėn”, ka vlerėsuar Janjic, nė njė prononcim pėr
Radion Deutsche Ėelle.

Beogradi kohė mė parė bėri emėrimin e gjykatėsve dhe prokurorėve
serbė nė gjykatėn nė veri tė Mitrovicės, veprim qė nxiti reagime tė
ashpra nė Prishtinė, ku nuk ėshtė pėrjashtuar as pėrdorimi i forcės pėr
t’i shuar strukturat e tilla, jolegale. Megjithatė, pėrfaqėsues tė
mekanizmave ndėrkombėtarė kanė thėnė se forca nuk ėshtė mjet qė mund tė
zgjidhė kėtė problem.

Janjic ėshtė i mendimit se zhvillimet e fundit nė vendbanimet serbe
dėshmojnė se atje ėshtė transferuar lufta e brendshme e partive
politike nė Serbi, qė sipas tij, ėshtė mė e rėndėsishme se vetė Kosova.

“E quaj tė mundur qė ata, tė cilėt udhėheqin strukturat paralele nė
veri, e madje edhe nė pjesėn qendrore tė Kosovės, tani flasin pėr gjoja
cenimin e serbėve dhe mund tė bėjnė pėrpjekje qė pėrmes ndonjė
konflikti, pėr shembull nė Shtėrpce, Novobėrdė apo nė Mitrovicė, tė
justifikojnė ekzistencėn e tyre”, tha ai.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi