Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Nė “listėn e zezė” amerikane edhe njė ministėr e deputetė tė Kosovės

Shko poshtė

Nė “listėn e zezė” amerikane edhe njė ministėr e deputetė tė Kosovės Empty Nė “listėn e zezė” amerikane edhe njė ministėr e deputetė tė Kosovės

Mesazh nga *lissa* prej Wed Jan 06, 2010 5:41 am

Administrata e presidentit tė Shteteve tė Bashkuara tė
Amerikės ka rifreskuar “listėn e zezė” tė personave tė padėshiruar pėr
SHBA-tė, nė tė cilėn edhe mė tutje vazhdojnė tė figurojnė emra
politikanėsh dhe udhėheqės tė institucioneve tė Kosovės.

Nė “listėn e zezė” amerikane edhe njė ministėr e deputetė tė Kosovės F.0106110706352_m

Ministri i Transportit dhe Postė Telekomunikacionit, Fatmir Limaj,
anėtari i Kryesisė sė PDK-sė Azem Syla, Daut Haradinaj, zyrtar i
AAK-sė, deputeti nga radhėt e PDK sė, Rrustem Mustafa, kryetari i
Komunės sė Skenderajt, Sami Lushtaku, deputeti Emrush Xhemajli, e
figura tė tjera tė jetės politike nė Kosovė, pėr vite me radhė janė nė
"listėn e zezė" tė SHBA-ve.

Mirėpo, sipas "Kohės ditore" zyrtarė tė Qeverisė sė Kosovės nuk
mėrziten dhe aq shumė pėr pėrmbajtjen e kėsaj liste, duke thėnė se ajo
nuk ndikon aspak nė marrėdhėniet nė mes tė Kosovės dhe SHBA-ve. Gazeta
citon zėvendėskryeministrin Hajredin Kuēi tė ketė thėnė se Qeveria e
Kosovės ėshtė e interesuar pėr sqarime konkrete nė lidhje me “listėn e
zezė”.

“Jemi tė interesuar qė tė jepen sqarime konkrete pėr secilin rast.
Natyrisht se pėrmbajtja e asaj liste nuk ndikon nė marrėdhėniet tona me
Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe marrėdhėniet tona janė tė
shkėlqyera me SHBA-tė”, ka deklaruar Kuēi.

Ndonėse nga deklarimet e Obamas kjo listė mund tė pėsojė ndryshime
dhe tė eliminohen personat qė tashmė janė shpallur tė pafajshėm ose qė
kanė vdekur, njė gjė e tillė ende nuk ka ndodhur. Nė kėtė listė janė tė
rreshtuar edhe njė numėr i ish ushtarėve tė UĒK sė, por edhe serbė tė
Kosovės, si Marko Jakshiq, ish-kryetar i Kėshillit Nacional Serb pėr
Kosovė, ish-komandanti i UĒK-sė, Rexhep Selimi, Gafurr Adili, i
deklaruar si udhėheqės politik i Armatės Kombėtare Shqiptare, Avdyl
Jakupi nga Shtimja, Sabit Gashi nga Suhareka, Safet Dėrguti nga
Rahoveci, i shėnuar nė listė me pseudonimin Abu Sumaya.

Ndėrkaq, nė listėn e organizatave jo tė dėshiruara pėr SHBA-tė janė
partitė politike, LKĒK ja, LPK-ja, organizata islamike "Dora e
mirėsisė", "Thirrja pėr urtėsi", "Al Haramain" dhe organizata tė tjera
islamike qė veprojnė anekėnd botės e qė bashkėpunojnė me degėt e tyre
nė Kosovė dhe mbarė Ballkanin.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi