Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Policia: Ēdo gjė gati pėr natėn festive

Shko poshtė

Policia: Ēdo gjė gati pėr natėn festive Empty Policia: Ēdo gjė gati pėr natėn festive

Mesazh nga *lissa* prej Thu Dec 31, 2009 8:23 am

Policia e Kosovės ka njoftuar se ka bėrė tė gjitha
pėrgatitjet me rastin e festės sė Vitit tė Ri 2010. Ēdo Drejtori
Regjionale e Policisė (Prishtinė, Mitrovicė, Pejė, Prizren, Ferizaj,
Gjilan) me njėsitė e tyre, kanė pėrpiluar planet operative dhe janė
pėrgatitur pėr t’u pėrballur me situata tė mundshme nė kėtė periudhė
kohore.

Policia: Ēdo gjė gati pėr natėn festive F.1231143823237_m

Qėllimi i pėrbashkėt i kėtyre planifikimeve, siē thuhet nė njė
komunikatė tė Policisė sė Kosovės, ėshtė: ruajtja e rendit dhe qetėsisė
publike nė mbarė vendin, kontrolli i masės, turmave tė njerėzve gjatė
manifestimeve/ceremonive festive, parandalimin dhe luftimin e dukurive
negative dhe akteve kriminale, si dhe masa tė shtuara te sigurisė rreth
objekteve me rėndėsi vitale,dhe masa tė shtuara nė trafikun rrugor.

Policia i kėshillon qytetarėt e Republikės sė Kosovės qė tė kenė kujdes
gjatė pėrdorimit tė mjeteve piroteknike dhe ua rikujton atyre se
pėrdorimi dhe posedimi i paligjshėm i armėve tė zjarrit ėshtė vepėr
penale, ndėrsa policia ėshtė e obliguar dhe e vendosur qė tė reagojė nė
rastet kur kemi tė bėjmė me thyerjen e ligjit.

Me angazhimet e njėsiteve policore dhe institucioneve tjera
pėrgjegjėse, si dhe me njė kujdes tė veēantė te vet qytetarėve, policia
beson qė kjo natė festive tė kalojė pa ndonjė incident.

Numri i telefonave ku qytetarėt mund tė njoftojnė policinė pėr ndonjė
rast tė mundshėm, janė: 192 nga VALA, 922 nga IPKO si dhe 092 nga
fiksi.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi