Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Pozita dhe opozita po pėrfitojnė nga mjerimi i qytetarėve

Shko poshtė

Pozita dhe opozita po pėrfitojnė nga mjerimi i qytetarėve Empty Pozita dhe opozita po pėrfitojnė nga mjerimi i qytetarėve

Mesazh nga *lissa* prej Thu Dec 31, 2009 8:19 am

Aktivistėt e Lėvizjes “Vetėvendosje” tė veshur me rroba
babadimri dhe nėn sloganin “Babadimri nuk pati dhurata, ato i morėn
politikanėt”, gjatė aksionit tė fundit pėr kėtė vit kanė shpėrndarė pėr
qytetarė kuti dhuratash, pa dhurata, brenda tė cilave ishin vendosur
fletushka me po kėtė slogan.

Pozita dhe opozita po pėrfitojnė nga mjerimi i qytetarėve F.1231142052902_m

Pėrmes kėtij aksioni simbolik “Vetėvendosje” ka paraqitur mėnyrėn se si
jeta e qytetarit tė Kosovės, njėsoj sikurse ato kuti pa dhurata, po
bėhet e zbrazėt dhe pa kuptim.

Sipas tyre jeta e qytetarėve vazhdon tė bėhet gjithnjė e mė shumė mė e
zbrazėt, sepse jeta e politikanėve po mbushet pėrherė e mė shumė me
pasuri e luks.

“Viti 2010 nuk do t’i gjejė punėtorėt e shėndetėsisė e as ata tė
arsimit me paga mė tė larta; pensionistėt qė me punėn e tyre nė tė
kaluarėn, e ndėrtuan kėtė vend, do tė vazhdojnė tė marrin pensione
nėnēmuese; nuk do tė ketė vende tė reja tė punės pėr qytetarėt e papunė
e as arsim mė tė mirė pėr tė rinjtė e kėtij vendi”, vlerėsuan
aktivistėt.

Sipas tyre, politikanėt e Kosovės, pa dallim pozitė-opozitė, po
pėrfitojnė shumė nga mjerimi i qytetarėve dhe jetėn e kėtyre tė fundit
vazhdimisht po e zbrazin.

Aktivistėt e “Vetėvendosjes” thanė se nuk do tė ketė jetė tė mirė pėr
aq sa na udhėheqin njerėz tė korruptuar qė mund tė jenė nė shėrbim tė
kujtdo tjetėr pėrveē qytetarėve.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi