Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Marrėdhėnie diplomatike para vendimit tė GJND-sė

Shko poshtė

Marrėdhėnie diplomatike para vendimit tė GJND-sė Empty Marrėdhėnie diplomatike para vendimit tė GJND-sė

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 3:28 am

Marrėdhėnie diplomatike para vendimit tė GJND-sė


Kryeministri
i Malit tė Zi, Milo Gjukanoviq, ka deklaruar tė premten se vendi i tij
nuk duhet tė presė vendimin e Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė pėr
Kosovėn, pėr tė vendosur marrėdhėnie diplomatike me Prishtinėn.


Marrėdhėnie diplomatike para vendimit tė GJND-sė F.1225235448853_m

Nė njė konferencė pėr gazetarė, siē transmeton Politika,
Gjukanoviq ka bėrė tė ditur se Mali i Zi ende nuk ka caktuar datėn
konkrete pėr vendosjen e marrėdhėnieve diplomatike me Kosovėn, por ka
thėnė se nuk duhet hezituar nė kėtė drejtim.

Kryeministri malazez ėshtė shprehur se nuk duhet ngurruar dhe nuk duhet
qėndruar pas alibisė tė pritjes sė vendimit GJND-sė, duke qenė se,
sipas tij, Gjykata nė Hagė nuk do tė japė ndonjė negacion eksplicit tė
politikės sė pėrgjithshme ndėrkombėtare nė raport me ēėshtjen e
Kosovės, madje i ka quajtur iluzion mendimet e tilla.

Gjukanoviq ka thėnė se duhet vendosur marrėdhėniet diplomatike dhe tė
shkėmbehen ambasadorėt, pasi qė kjo do tė sjellė vendosjen e raporteve
kualitative nė regjion, do t’i kontribuojė stabilitetit dhe krijimit tė
perspektivės evropiane.

Mė herėt, presidenti i Malit tė Zi, Filip Vujanoviq, tha se shteti i
tij do tė respektojė vendimin e GJND-sė “nėse do tė pėrmbajė rekomandim
dhe qėndrim plotėsisht tė qartė”.
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi