Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

17 futbollist francezė pranojnė islamin

Shko poshtė

17 futbollist francezė pranojnė islamin Empty 17 futbollist francezė pranojnė islamin

Mesazh nga sam1r prej Tue Dec 22, 2009 11:04 am

17 futbollist francezė pranojnė islamin
17 lojtarė nga Evropa pranuan islamin gjatė dy sezoneve tė kaluara, nė mesin e tyre edhe Trezegue.
17 futbollist francezė pranojnė islamin Sp5

Nė kohėn kur islami po pėrhapet nė mesin e lojtarėve tė ekipeve tė mėdha tė futbollit evropian, disa media saudite raportojnė se njė numėr i madh i yjeve tė futbollit tė ligės franceze ishin pėr vizitė nė Meke pėr tė kryer Umren, pasi qė kishin pranuar islamin.

Nė gazetėn "Ukadh" u publikua lajmi rreth lojtarėve francez tė cilėt pėlqejnė tė kalojnė kohėn e lirė nė vendet e shenjta me qėllim tė kryerjes sė "umres" dhe tė vizitės sė xhamisė sė Pejgamberit a.s. Spiritualitetin qė e gjejnė nė kėto vende nuk krahasohet me asnjė vend tjetėr.

Sipas kėsaj gazete, lojtari i Senegalit me nėnshtetėsi franceze, Jacques Faty, mbrojtėsi i klubit francez Sochaux, i cili morri pjesė nė kombėtaren franceze nė Kupėn Botėrore dhe i cili kishte ndėrruar emrin e tij nė Davud, ka vizituar Meken pėr herė tė tretė. Nga ana tjetėr, Jacques Faty bėri tė ditur se ka oferta nga klubi i Manchester United dhe Juventusit.

Omer Daf, kapiteni i ekipit tė Senegalit nė Mondialin "Kore dhe Japoni 2002", nė tė cilin ekipi i tij kishte korrur suksese, tha qė jeta e tij ėshtė ndryshuar shumė pas pėrqafimit tė islamit.

Kurse mbrojtėsi i "Sochaux"-it, francezi Frederik Dubels, i cili ka pranuar islamin para 2 viteve, ka deklaruar se po ndjen njė qetėsi dhe njė gjendje shpirtėrore tė paparė nė kėto vendet e shenjta.

Salih Bahuvejni, pėrfaqėsuesi i Zyrės sė Udhėzimit Islam, sqaron qė 17 lojtarė nga Evropa pranuan islamin gjatė dy sezoneve tė kaluara, nė mesin e tė cilėve edhe ylli francez Trezegue.

________________________________________________________________________________
17 futbollist francezė pranojnė islamin 33u69n7

17 futbollist francezė pranojnė islamin Emot-love17 futbollist francezė pranojnė islamin 1z2dj82
sam1r
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 30
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

17 futbollist francezė pranojnė islamin Empty Re: 17 futbollist francezė pranojnė islamin

Mesazh nga shkelq1m prej Tue Dec 22, 2009 11:32 am

nice post samchee..
m'pelqej shum kjo ..
shkelq1m
shkelq1m
SpameR
SpameR

Numri i postimeve : 918
Age : 28
Location : Smundem te jem online per 1 muj me falni t`gjith.arsyja:per disa arsye personale :(
Registration date : 02/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi