Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

AKR: Guinea e Re njeh Kosovėn

Shko poshtė

AKR: Guinea e Re njeh Kosovėn Empty AKR: Guinea e Re njeh Kosovėn

Mesazh nga *lissa* prej Mon Dec 21, 2009 10:43 am

Nė njė komunikatė pėr shtyp tė lėshuar nga Aleanca
Kosova e Re, thuhet se kryetari i kėsaj partie, Behgjet Pacolli, “ėshtė
njoftuar nga ministri i Punėve tė Jashtme i Guinese se Re (Papua New
Guinea), Samuel Abal, se si rezultat i angazhimit lobues tė Pacollit,
ky shtet i Oqeanisė, formalisht e njeh Republikėn e Kosovės si shtet
sovran dhe tė pavarur”.

AKR: Guinea e Re njeh Kosovėn F.1221185124452_m


Nė komunikatė thuhet se letra zyrtare e njohjes sė Kosovės nga ky
shtet, do t’i dorėzohet Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės nė
muajin janar.

Mė tej thuhet se pėrveē Guinesė sė Re, sė shpejti priten njohje edhe
nga disa shtete tjera tė Azisė se Largėt dhe Oqeanisė, si rezultat i
vizitave qė kreu i AKR-sė u ka bėrė kėtyre shteteve.

“Emrat e kėtyre shteteve do tė konfirmohen nė momentin e duhur nė
mėnyrė qė tani tė mos pengohet procesi pozitiv i ngritjes sė numrit tė
njohjeve tė Republikės sė Kosovės”, pėrfundon komunikata.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi