Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Sllovenia i jep mbėshtetje tė fuqishme Kosovės

Shko poshtė

Sllovenia i jep mbėshtetje tė fuqishme Kosovės Empty Sllovenia i jep mbėshtetje tė fuqishme Kosovės

Mesazh nga *lissa* prej Mon Dec 21, 2009 10:35 am

President i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu priti
tė hėnėn presidentin e Sllovenisė, Danilo Turk, me tė cilin bisedoi pėr
bashkėpunimin e deritashėm shumė tė mirė nė mes tė dy vendeve, si dhe
planet pėr zgjerimin e kėtij bashkėpunimi nė tė ardhmen.

Sllovenia i jep mbėshtetje tė fuqishme Kosovės F.1221145647625_m

Presidenti Sejdiu falėnderoi presidentin Turk dhe shtetin slloven pėr
pėrkrahjen e vazhdueshme tė Republikės sė Kosovės, pėr njohjen e
shpejtė tė pavarėsisė sė saj, pėr shkėmbimin e ambasadorėve dhe sidomos
pėr pėrkrahjen nė skenėn ndėrkombėtare, ku Sllovenia luan njė rol tė
rėndėsishėm nė argumentimin e pavarėsisė sė Kosovės, po edhe nė
ndikimin e njohjes sė mėtejme tė saj.

Republika e Sllovenisė, sipas Sejdiut, ėshtė angazhuar fuqishėm nė
aspektin edhe tė sqarimit tė arsyeve tė mėvetėsisė sė Kosovės edhe nė
institucionet ndėrkombėtare, pėr tė sqaruar mirė arsyet se mėvetėsia e
Kosovės ėshtė garanci e paqes dhe stabilitet nė rajon por edhe mė
gjerė.

Presidenti Turk, nga ana e tij, ka folur pėr marrėdhėniet shumė tė mira
mes Kosovės dhe Sllovenisė nė tė gjitha fushat. Ai ka pėrmendur
prezencėn nė Kosovė tė ushtarėve sllovenė nė kuadėr tė KFOR-it, si dhe
investimet e mėdha tė ndėrmarrjeve sllovene nė vendin tonė.

Ai gjithashtu ka lavdėruar organizimin e zgjedhjeve lokale nga
institucionet e Republikės sė Kosovės, si dhe e ka quajtur tė arritur
tė madhe faktin qė Republika e Kosovės ėshtė anėtare e Fondit Monetar
Ndėrkombėtar dhe Bankės Botėrore, anėtarėsim ky qė do tė ndihmojė nė
zhvillimin e mėtejmė ekonomik tė vendit.

Turk tha se vendi i tij do tė vazhdojė me mbėshtetjen pėr Kosovėn
nėpėrmjet pranisė ushtarake e civile, dhe nė kuadėr tė politikave
integruese evropiane. Njėherėsh ai tha se mbėshtet Kosovėn dhe vendet e
tjera tė rajonit nė ambiciet e tyre integruese evropiane dhe nė
liberalizimin e vizave.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi